Akys turbūt yra didžiausias mūsų turtas. Akimis galime matyti ir tinkamai įvertinti visą pasaulio grožį ir spalvas. Regėjimas silpsta su amžiumi, tačiau yra ir kitų veiksnių, kurie silpnina akis. Regėjimą nepriklausomai nuo amžiaus silpnina pernelyg didelis krūvis akims, ypač darbas kompiuteriu ir besaikis televizoriaus žiūrėjimas, nuovargis, ultravioletiniai spinduliai, tam tikrų vaistų vartojimas (nuo hipertenzijos, tuberkuliozės, maliarijos ir kt.). Žmogus, turintis regėjimo problemų, prastai mato tolimus ir (arba) artimus daiktus. Jis mato lyg pro miglą, prastai regi prieblandoje, pernelyg jautriai reaguoja į šviesą ir dažnai kenčia nuo galvos skausmo.

 

Regėjimą galima pegerinti natūraliomis priemonėmis:

  • Rega nusilpti gali, trūkstant vitamino A. Natūralaus vitamino A yra pieno produktuose, kiaušiniuose, datulėse, sojų pupelėse, kopūstuose, salotose, špinatuose, ropėse, morkose, petražolėse, pomidoruose, apelsinuose ir žaliuosiuose žirneliuose.
  • Mėlynės stiprina regėjimą, padeda, kai yra pablogėjęs matomumas prieblandoje (vištakumas), nes jose gausu antioksidantų ir vitaminų.
  • Erškėtrožėse yra vitaminų B1, B2, C, P, K, E ir A, taip pat geležies, kalcio, natrio, mangano ir organinių rūgščių. Kiekvieną dieną rekomenduojama išgerti puodelį erškėtrožių arbatos.
  • Kiekvieną dieną reikėtų atlikti specialią akių mankštą. Tai vienas veiksmingiausių būdų, siekiant išsaugoti gerą regėjimą arba sustiprinti pablogėjusį.
  • Norint turėti sveikas akis reikėtų keltis, prieš patekant saulei ir ilgai nevakaroti. Jeigu negalite eiti anksti miegoti, saulei nusileidus kas valandą išgerkite po puodelį vandens.
  • Saugokite akis nuo dūmų, dulkių, stipraus vėjo ir tiesioginės saulės šviesos.
  • Akių regėjimo aštrumą gali pagerinti medus ir kardamono sėklos. Kasdien suvalgę 4 ar 5 kardamono sėklytes su šaukšteliu natūralaus medaus, pagerinsite regėjimą.