Blizgančiuose žurnaluose, daugybėje tinklaraščių ir elektroninių leidinių apie sveikatą galima rasti begalę patarimų, apie tai, kaip gerti daugiau vandens. Tačiau tik retas iš tiesų sugeba prisiversti per dieną išgerti tuos rekomenduojamus 2 l vandens. Galbūt moksliniai faktai jus įtikins gerti daugiau vandens.

 

7 moksliniai faktai, kurie įtikins gerti daugiau vandens:

 

"vanduo"

  • Vanduo padeda numesti svorio. Faktą, kad vanduo padeda numesti svorio, mokslininkai jau yra įrodę daugybę kartų įvairių tyrimų metu. Štai dvi priežastys. Pirma, jei daugiau gersite, mažiau valgysite. Labai dažnai organizmas negali atskirti alkio jausmo nuo troškulio, todėl užuot išgėrę stiklinę vandens, suvalgome trijų patiekalų kompleksinius pietus. Antra, vanduo padeda pagerinti medžiagų apykaitą, o greitesnė medžiagų apykaita padeda numesti svorio beveik be pastangų.
 
  • Vanduo gerina odos būklę. Ne visas odos problemas gali išspręsti kremai ir kaukės. Daugelis iš jų kyla dėl nesveikos mitybos ir sveikatos problemų. Jeigu turite sausą odą, vartokite pakankamai vandens, kuris drėkintų iš vidaus ir vizualiai sumažintų smulkias raukšleles. Jeigu jūsų oda yra riebi ar mišri, vanduo padės organizmui atsikratyti toksinų, sumažins spuogų skaičių ir raudonį, kurį sukelia prasta mityba.
 
  • Vanduo gerina inkstų veiklą. Kai inkstai veikia gerai, apie juos net nepagalvojame. Tačiau jeigu kada nors atsibundate su patinusiais paakiais ir maišeliais po akimis, nesunku suprasti priežastį, kodėl taip nutinka. Taip gali nutikti dėl suprastėjusios inkstų veiklos. Jeigu dieną valgėte sūrų maistą, gėrėte alkoholinius gėrimus ir daug kavos, gali būti, kad pabusite patinusiais paakiais. Taip yra dėlto, kad inkstai yra dehidratuoti ir negali dirbti visu pajėgumu. Nebūtina visiškai atsisakyti kavos ir alkoholio, tačiau reikėtų kompensuoti skysčių trūkumą.
 
  • Vanduo padaro mus protingesniais. Tyrimai parodė, kad studentai, kurie egzaminų metu gėrė vandenį, gavo geresnius įvertinimus negu tie, kurie to nedarė. Skysčių trūkumas organizme gali stipriai paveikti tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę atmintį, gebėjimą atlikti paprasčiausius matematinius veiksmus, tikslumą ir net punktualumą.
 
  • Vanduo padeda įveikti galvos skausmą. Jeigu dažnai kenčiate nuo migrenos, viena iš galimų priežasčių yra dehidratacija. JAV atliktas tyrimas pademonstravo, kad 65 % pacientų migrena praėjo pusvalandžiui, kai išgėrė dvi stiklines vandens (500 ml) ir 32 % pacientų praėjo galvos skausmas 3 valandoms, kai išgėrė tris stiklines vandens (750 ml).
 
  • Į butelius išpilstytas vanduo yra turtingas vitaminų ir mineralų. Labai svarbu atkreipti dėmesį į geriamo vandens kokybę. Geriausia rinktis stalo vandenį, išpilstytą į butelius. Toks vanduo yra visada geresnės kokybės negu filtruotas vanduo iš čiaupo. Be to, jame yra naudingų vitaminų ir mineralų. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į vandenį iš mineralinių šaltinių, nes toks vanduo yra natūraliai, o ne gamintojų, prisotintas mineralų. Iš požeminių šaltinių išgautame vandenyje gali būti iki 15 % kalcio ir magnio.
 
  • Vanduo padeda susidoroti su nuovargiu. Jeigu dažnai namo grįžtate visiškai išsekę, tai gali būti dar viena dehidratacijos pasekmė. Pabandykite išgerti stiklinę vandens kiekvieną kartą, kai pajuntate nuovargio ženklus – patys pamatysite, kaip tai atsilieps jūsų sveikatai ir bendrai savijautai.