Jau šį trečiadienio vakarą, 20 val., LNK eteryje prasideda naujas, netikėtumų kupinas projektas „Šiandien. Po metų“. Bene visame pasaulyje sėkmingai transliuojamas projektas pagaliau atkeliauja ir į Lietuvą. Ar išdrįstumėte per metus užsibrėžti tikslą ir pasiekti didžiausią savo gyvenimo svajonę? Projekto dalyviai tai pabandė padaryti. Tik ar visiems pavyko?

 

Asta_SPM

 

Ukrainietis Denisas užsispyręs, jis mano, jog privalai mokėti tos šalies, kurioje gyveni, kalbą. Vyras puikiai kalba net penkiomis kalbomis. Lietuvoje jis jau antri metai, o moka vos kelis lietuviškus žodžius, tad pažadėjo sau ir aplinkiniams, jog per metus išmoks kalbėti lietuviškai. O šis projektas bus labai didelė motyvacija kuo greičiau tai padaryti. Laidos vedėja Agnė Jagelavičiūtė Denisui negailėjo pagyrų: „Man atrodo, kad tai yra labai didžiulė pagarba šaliai, kai išmoksti jos kalbą, ir manau, kad jūs esate nuostabus pavyzdys!“

 

Stasele_Agne_SPM

 

Kita projekto dalyvė 45 metų Asta dar nė karto nebuvo apsivilkusi vestuvinės suknelės. Išsigąsdavusi prarasti savo laisvę, laidos herojė vis pabėgdavo. Išgirdusi dalyvės pažadą, Agnė Jagelavičiūtė neteko žado: „Vau! Va čia tai rimtai! Yra tiktai planas ištekėt, net nėra žmogaus?! Čia toksai rimtai planas!“ Pabėgusia nuotaka save vadinanti Asta pažada, kad pagaliau ištars lemtingąjį „Taip“. Per metus laiko ji svajoja ne tik susirasti mylimąjį, bet ir už jo ištekėti. Ar Astai pavyks, o gal ji ir vėl išsigąs?

 

Stasele_SPM

 

Bene žaviausia laidos herojė – 84 metų močiutė Staselė. Ji įrodė, jog amžius svajonės išsipildymui reikšmės visiškai neturi. Jei vaikystėje svajojai skraidyti, kodėl gi nepabandžius to dabar? Ar pavyko Staselei iššokti su parašiutu? Moteris prasitarė, kad apie savo dalyvavimą projekte slėpė net nuo pačių artimiausių. „Aš nusprendžiau nieko jiems nesakyti. Siurprizą jiems padaryti“, – dabar jau atvirauja moteris. Įgyvendinti savo svajonę Staselei padėjo radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita. Ji žavisi senolės sumanymu ir ragina dažniau bendrauti su savo močiutėmis: „Močiutės tokios pačios kaip mes, tik tiek, kad joms yra daugiau metų.“

 

Projekto unikalumu žavėjosi laidos vedėja Agnė Jagelavičiūtė: „Mūsų projektas stebuklingas – įžengę pro šias duris, žmonės duoda pažadą, ir mes pamatome jų rezultatą iškart. Pasirodo, mane dar galima nustebinti.“ Vienos istorijos privers nusišypsoti, kitos – nubraukti ašarą, bet nė viena nepaliks abejingų.

 

„Šiandien. Po metų“ premjera su Agne Jagelavičiūte – jau šį trečiadienio vakarą, 20 val., per LNK televiziją.