Dokumentinė realybės drama „Misija Afganistanas“: beveik du mėnesiai karštoje karo zonoje, daugiau nei 20 užduočių, vykdant misijas ore praleista daugiau nei 100 valandų. Jau šį šeštadienį, rugsėjo 8-ąją, 17.40 val. TV3 eteryje – dar viena premjera – dokumentinės realybės dramos „Misija Afganistanas“ pirmoji dalis. Afganistane vasarą kartu su filmavimo grupe leidęs Algis Ramanauskas TV3 žiūrovams atskleis, kaip karštoje karo zonoje gyvena, kovoja ir tarnauja Lietuvos kariai.

 

„Mes nelabai bijojome ne dėl to, kad būtume drąsuoliai. Tai buvo tiesiog iš nesuvokimo, kur iš tikrųjų patekai“, – „viešnagę“ Afganistane prisimena A. Ramanauskas.

 

Minoms atsparūs automobiliai, moderniausi transportiniai krovininiai lėktuvai ir sraigtasparniai, kurių vieno kaina siekia iki 20 mln. dolerių, neperšaunamos liemenės, šalmai, tačiau kartu ir itin pavojinga, įtampos kupina karo zona, kurioje, norint nufilmuoti pačius slapčiausius ir įdomiausius kadrus, kūrybinei laidos „Misija Afganistanas“ grupei teko dar sudėtingesnis išbandymas nei kariams. Be apsauginės amunicijos rankose, – dar ir kamera, ant pečių – kuprinė, kurioje: vaistinėle su tvarsčiais, morfijus, vanduo, maisto davinys ir daug kitų karo zonoje išlikti būtinų elementų.

 

„Viduramžiai su automatiniais ginklais ir GPS – štai kur mes buvom“, – pasakoja Algis.

 

Afganistane tarnaujantys kariai nuoširdžiai stebėjosi sutapimais, kurie lydėjo „Misija Afganistanas“ laidos komandą: vos įkėlus koją į naują vietą, iš karto prasidėdavo veiksmas. Pavyzdžiui, išskridus į pirmąją misiją, sraigtasparnis, kuriuo skrido filmavimo komanda, tūpdamas nusilaužė ratus ir mentėmis pakapojo sausą Afganistano žemę. Atvykus į Kandaharo oro uostą atrodė ramu, tačiau jau pirmąją naktį lietuviai buvo „pakrikštyti“… raketomis.

 

Jau rytoj, šeštadienį 17.40 val. TV3 žiūrovai išvys karių ir A. Ramanausko pasiruošimą misijai, kelionės į Afganistaną ypatumus, susipažins su lietuvių baze Čagčarane. Laidos filmavimo metu buvo aplankyti ir Afganistano pietūs, kur vyksta smarkiausi susirėmimai su sukilėliais.

 

Karšta karo zona, realybės dokumentika ir dar niekur Lietuvoje nerodyti kadrai ištikimiausių TV3 žiūrovų laukia dokumentinės realybės dramoje „Misija Afganistanas“ drauge su Algiu Ramanausku!

 

Dokumentinių laidų ciklas „Misija Afganistanas“ rengiamas kartu su Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija.

 

„Misija Afganistanas“ su Algiu Ramanausku premjera – jau šį šeštadienį, rugsėjo 8-ąją, 17.40 val. tik per TV3!