Seimo narys Antanas Matulas (62 m.) nusprendė nebetylėti. Valstybei paskelbus apie tai, kad žmonėms yra nupirkta trivalentė – pigesnė vakcina, parlamentaras įsiuto. Pasak jo – tai pigiausia vakcina, kuri neapsaugos žmonių nuo artėjančio gripo viruso. Seimo narys į šuns dienas deda sveikatos ministrą Aurelijų Verygą ir skatina visus sunerimti.

 

matulas (1) (Small)

 

„Skiepus nupirko pigiausius. Praeitais metais mes praradome ne vieną žmogų ir kas gali paneigti, kad žmogus pasiskiepijęs neįgavo imuniteto. Šiais metais lygiai taip pat. Dar kol kas neaišku, koks gripas pietų pusrutalyje siaučia, kokio jis tipo. Akivaizdu, kad turėsime kaip praeitais metais įvairių tipų gripo viruso“, – laidoje „Ant bangos“ nepasitenkinimą sveikatos ministro sprendimais reiškė A. Matulas.

 

matulas (2) (Small)

 

Pasak politiko, žmonės turėtų žinoti, kad sveikatos ministerijoje priimami neteisingi sprendimai: „Sunku paaiškinti, kodėl taip elgiamasi su medikamentais, vakcina, tiesiog yra kažkoks socialinis nejautrumas. Empatijos jausmo neturėjimas. Taip yra, nes leidžiama siautėti vienam A. Verygai. Jis apsistatęs krūva patarėjų, kurie tiesiog yra krūva pataikūnų. Jie ne specialistai, o, matyt, kažkokie draugeliai buvę. Premjeras leidžia jam siautėti“.

 

matulas (3) (Small)

 

Laidos vedėjos Natalijos Bunkės (36 m.) politiko paklausus ar jai skiepytis pigesne vakcina, seimo narys turėjo kitą pasiūlymą: „Be abejonės, skiepykitės. Bet nekompensuojama keturvalentė vakcina yra efektyvesnė. Būtent praeitais metais buvo gripo epidemija, nuo kurios apsaugo nekompensuojama vakcina. Jeigu leidžia finansai, geriau nueikit į privačičią įstaigą, susimokėkit ir pasiskiepykit keturvalente. Aš būtent rytoj taip ir darysiu, nes ji efektyvesnė. Tai labai neteisinga, bet kažkodėl vaistų sistemoj valstybė perka tai, kas pigiausia“.

 

Arši diskusija apie artėjančią gripo epidemiją jau šį trečiadienį, 21 val. laidoje „Ant bangos“, per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.