Pagal mafijos vadeivų gyvenimo istorijas kuriami filmai, statomi serialai, o jų žmonos tampa pačiomis įdomiausiomis pašnekovėmis. Puikiausias to įrodymas – žymiausias pasaulio narkotikų magnatas Pablo Eskobar ir neseniai Lietuvoje apsilankiusi jo žmona Viktorija, kuri parašė visame pasaulyje išgarsėjusią autobiografinę knygą.

 

image001_800x449

 

Šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“ – išskirtinis interviu su bestseleriais tapusių knygų apie mafijos užkulisius autoriumi Dailiumi Dargiu. Jis sako, kad, nors nusikalstamas pasaulis mūsų šalyje, lyginant su 90–aisiais, stipriai pasikeitęs, Lietuvos vardas figūruoja kalbant apie tarptautinius nusikaltimus.

 

image002_800x449

 

„Lietuviai stengiasi būti pirmaujantys ne tik krepšinyje, bet ir tamsesniame pasaulyje. Dabar vyksta didžiulė kova su narkomafija ir su nusikaltimais internete – yra daugybė netikrų kompanijų, kuriose įsiskverbę ir lietuviai, traukia pinigus, vilioja iš žmonių, uždirbinėja milijonus, kartais net milijardus. Šiandien tik visiškas idiotas gali važiuoti su ginklu, jį išsitraukti ir kažką sumušti”, – sako D. Dargis.

 

image003_800x449

 

Kalbėdamas apie daugiausiai brutalių nusikaltimų įvykdžiusius asmenis, rašytojas sako juos analizuojantis su psichologais, psichoterapeutais ir kitais specialistais. Todėl atsakymas į dažniausiai kylantį klausimą, kodėl žmonės tampa nusikalstamo pasaulio atstovais, yra paprastas. „Tarkim, labai garsūs Kauno nusikalstamo pasaulio veikėjai. Visi užaugę su mamomis, be tėvų, neturėjo vyriško auklėjimo. Viskas slypi vaikystėje. Pavyzdžiui, kalbant apie visokius seksualinius maniakus – faktiškai visi jie buvo vaikystėje įžeisti ir paskui keršija pasauliui”.

 

image004_800x449

 

Dailius atskleis ir priežastis, kodėl protingos, gražios ir dažnai net didelę karjerą padariusios moterys savo gyvenimą nusprendžia sieti su nusikalstamo pasaulio atstovais. „Tos moterys yra pasakojusios, kad tai tikrai nebuvo dovanojami pinigai, kailiniai, dvarai. Tai pirmiausia – vyriškumas  ir tas sukeliamas psicho draivas. Joms  neįdomu gyventi su vyru, kuris yra labai ramus, kryptingai kažko siekia, dirba tvarkingą normalų darbą. Supratau, kad joms reikia chaoso, kur vyras išnyksta, dingsta, išvyksta ilgesniam ar trumpesniam laikui. Jas tas dalykas veža, galbūt net sukelia seksualinius geismus. Bet šiaip aš manau, kad jos psichės, jeigu tai pasirinko. Normali moteris nenorėtų taip save vėžintis tokiais kalneliais”, – laidoje sakys Dailius.

 

image005_800x449

 

Rašytojas papasakos ir apie tai, kokia yra jo darbo kaina. Grasinimai ir sekamas automobilis jo jau nebestebina. „Žinau, kur tu gyveni, žinau, su kokia moterimi bendrauji, kokį automobilį vairuoji. Yra buvę įvairių perdavimų per tam tikrus asmenis, netiesiogiai, rafinuotai, kaip per kokius mafijos filmus. Ir telefono klausomasi iki šiol. Tačiau manęs klauso ne žulikai, o visos tarnybos, nes bendrauju su įvairiais žmonėmis. Gali būti, kad baigsim pokalbį ir važiuosiu bendrauti su nelabai geru šešėlinio pasaulio asmeniu”.

 

image006_800x449

 

Kodėl turtingi žmonės šiandien patys nesaugiausi? Dėl ko Henrikas Daktaras buvo padavęs Dailių Dargį į teismą ir kokia buvo šios bylos pabaiga? Ir kaip atrodo modernūs nusikaltimai? Jau šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“.