„Robotikos akademija“ – tai vieta, į kurią renkasi sveikai ir protingai išprotėję žmonės, norintys įveikti nusistovėjusias nuostatas“, – šypsosi vienas iš VšĮ „Robotikos akademija“ įkūrėjų Kristijonas Vasiliauskas, į šią neformaliojo ugdymo įstaigą suburiantis daugiau nei 4 000 Lietuvos vaikų nuo 3,5 m. iki 18 m. amžiaus.

Kristijonas Vasiliauskas

 

Kokios lyties ir kokio temperamento vaikai kviečiami į „Robotikos akademiją“?

Lytis visiškai neturi reikšmės, nes šios veiklos tinka ir berniukams, ir mergaitėms. Iš tikrųjų esame orientuoti į tuos vaikus, kurie jau išbandė šokius, sportą, meną ir vis dar savęs neatrado. Jie labai mėgsta kompiuterius, turi didelį potraukį konstravimui, kūrybai ir dar nerado, kur save realizuoti.

 

Kokia didžiausia „Robotikos akademijos“ paslaptis?

Robotai niekada nedaro klaidų. Jų daro robotus konstruojantys žmonės. Todėl mūsų akademijoje dirbantys specialistai taiso ne robotus, bet vaikų suvokimą. Juk šioje akademijoje vaikai iš tikrųjų nesimoko robotikos. Jie dalyvauja pamokose, kuriose patenka į situacijas, kuriose yra pateikiamos labai aiškios problemos. Vaikai mokosi, kaip kurti jų sprendimus. Robotai tėra šiuolaikinis įrankis, kuris yra patrauklus ir tinka problemų sprendimams kurti.

 

Kokie svarbiausi „Robotikos akademijos“ tikslai?

Išmokyti vaikus logiškai, algoritmiškai mąstyti, planuoti savo veiksmus, vienu metu numatyti daugybę skirtingų faktorių, gebėti kurti savo rankomis, neturint jokios išankstinės kompetencijos. Ir gauti greitą rezultatą – į tai labai orientuoti šiuolaikiniai vaikai. Mes auginame ateities problemų sprendėjus.


IMG_4720

Kodėl šiemet „Robotikos akademija“ nusprendė užkariauti pačių mažiausiųjų protus ir širdis, lankydamasi Vilniaus darželiuose?

Pačioje „Robotikos akademijos“ veiklos pradžioje (prieš 4 m.) turėjome tik smagiąją robotiką, kuri pritaikyta 8–12 m. vaikų grupei. Tuomet ir pastebėjome, kad šio amžiaus vaikai susiduria su labai didele problema – jiems sunkiai sekasi bendrauti. Daugeliui atrodo, kad vaikus mokome robotikos. Iš tikrųjų labai daug dirbame su subtilesnėmis vaikų savybėmis. Mūsų šūkis – „Auginkime draugiškus išradėjus drauge“! Todėl „Robotikos akademijoje“ labai svarbu draugiškumas. Vaikams labai lengva išmokti konstruoti, programuoti, bet jiems itin sunku išmokti dirbti drauge, dalytis detalėmis, pasiskirstyti darbus – būti komandos nariais. Šiuolaikinėse mokyklose labai skatinamas individualumas. Mums labai svarbus komandinis darbas. Kuo anksčiau pradedame dirbti su vaikais, tuo jiems lengviau adaptuotis ir gali greičiau judėti į priekį. Kol kas tokių veiklų nebuvo pasiūlyta mažiausiems, o juos mechanika, išradimų pasaulis ypač žavi. Labai norėtųsi, kad mažiausi realizuotų save ne žaisdami planšetiniais kompiuteriais virtualioje aplinkoje, o realiame pasaulyje juos kurdami ir suprasdami, kaip jie veikia.

 

Didžiuosiuose miestuose esate įkūrę daugybę padalinių. Kodėl nesikoncentruojate vienoje vietoje?

Mums svarbiausia buvo, kad vaikai visoje Lietuvoje turėtų prieigą prie techninės kūrybos veiklos. Mes visuomet bazuojamės su aukščiausiomis miesto regiono švietimo institucijomis. Tikime, kad labai vertinga vaikus supažindinti su profesijomis iš anksto, parodyti, kuriose srityse jie turi galimybę kilti. Kartais tėveliams būna nepatogu vaikučius vežioti į užsiėmimus, todėl patys atvažiuojame į vietą turėdami visą įrangą.

 

Kodėl „Robotikos akademijos“ užsiėmimų kainos kiekviename mieste skirtingos?

Užsiėmimų kainas deriname pagal miestų galimybes, todėl jos svyruoja nuo 15 Eur iki 40 Eur per mėnesį. Jeigu mokinio tėvai pasinaudoja neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšeliu, jiems jų vaiko laisvalaikis „Robotikos akademijoje“ gali ir visai nieko nekainuoti.

IMG_3030

 

Kokie specialistai dirba „Robotikos akademijoje“?

Prieš 5 m. pats įgijau sertifikatą Danijoje ir tapau vienas pirmųjų „LEGO education“ akademijos mokytojų pasaulyje. Kasmet mūsų specialistai kelia savo kompetenciją tiek „LEGO education“ akademijoje, tiek Carnegie Mellon universiteto Robotikos institute. Mūsų darbuotojams taikoma itin griežta sistema, jie turi išklausyti pedagoginius ir kitus specialistų mokymus, atlikti tam tikrus testus. Ir tik tuomet jiems leidžiama dirbti.

 

Mokslo metai jau įsibėgėjo, o jūs vis dar atrinkinėjate naujus narius?

Šiemet labai išplėtėme savo veiklą, todėl Vilniuje nuo lapkričio renkamos papildomos grupės į „Robotikos akademiją“. Kol kas dar galima registruotis ir pretenduoti į NVŠ krepšelį. Visos vietos, kurios yra patogios strategiškai, labai greitai užimamos. Esamas laisvas vietas galima pasitikslinti apsilankius interneto tinklalapyje:

 
http://robotikosakademija.lt/