Scenoje jaučiuosi saugi
2025-07-02 07:55Išskirtinio balso atlikėja ir dainų autorė Andželika Petrauskaitė, geriau žinoma Angelou sceniniu vardu, išleido antrąjį albumą. „Manau, šio albumo skambesys – tamsesnis ir intensyvesnis nei ankstesnio. Stengiausi vadovautis intuicija ir jausmu, neleisti jau pažįstamoms formulėms ar taisyklėms užimti per daug vietos. Jaučiu, kad „Rodeo“ skambesiu man pavyko atskleisti naują kūrybos etapą“, – sako atlikėja.

Angelou, Evelinos Daveikaitės nuotrauka.
KAS gimsta pirmiau – dainų melodija ar žodžiai?
Dažniausiai pirma gimsta melodija. Kūryba prasideda nuo instrumentinės dainos versijos, po kurios pradedu rašyti vokalines melodijas. Parašiusi jas imu dėlioti konkretų tekstą.
IŠ KUR semiatės įkvėpimo?
Būna įvairių inspiracijų. Kurdama naujausią albumą „Rodeo“ žiūrėjau daug filmų, neabejotinai jie turėjo įtakos kūrybiniam procesui. Žinoma, kuriu ir iš savų patirčių, ir iš aplinkinių žmonių išgyvenimų. Muzika nėra vien asmeninė, susijusi su mano patirtimis. Įkvėpimo galiu pasisemti iš įvairių dalykų, o tada iš jų sukurti platesnę istoriją.
KOKIOS temos dažniausiai vyrauja?
Manau, visai dažna tema yra santykiai. Ne tik su kitais, bet ir savimi.
AR sutiktumėte, kad kūrėjai – jautresni žmonės?
Kalbant apie save, tikrai jaučiuosi esanti ganėtinai jautri. Manau, kiekviena savybė turi savų pliusų ir minusų, ne išimtis ir jautrumas, bet kūryboje jis labai padeda.
KURI daina ar kelios jums labiausiai patinka?
Dažnai sakoma, kad sunku išsirinkti mėgstamiausią dainą, nes visos vienodai svarbios, kiekviena širdyje užima ypatingą vietą. Viena mėgstamiausių mano dainų vis dar išlieka „OPIA“ iš pirmojo albumo. Iš „Rodeo“ šiuo metu labiausiai mėgstu „Medų“.
AR galima objektyviai paaiškinti, kodėl viena daina patinka, o kita ne?
Manau, kad įsigilinus, paanalizavus, dažnai galima rasti objektyvių priežasčių, kodėl tam tikros dainos patinka labiau. Tai gali būti ir akordų progresijos, minorinės ar mažorinės tonacijos, dainos tekstas, dažnai priklauso tiesiog nuo nuotaikos, ko tuo metu žmogus ieško.
AR tiesa, kad norint būti sėkmės lydimu atlikėju labai svarbi komanda?
Be abejonės. Kuo ilgiau dirbu su muzika, tuo labiau tuo įsitikinu. Iš patirties galiu pasakyti, kad komanda labai svarbi tiek studijoje dirbant prie dainų, ieškant vizualinių sprendimų, tiek ruošiantis koncertui ar būnant scenoje. Komanda padeda perteikti visą istoriją, kurią norisi papasakoti per muziką. Muzika – esminė dalis, pamatas, nuo kurio viskas prasideda. Tačiau yra daug kitų viso vizualinio pasaulio sluoksnių (stilius, vaizdo klipai, koncerto atlikimas). Dirbdami kartu su komanda galime pasakoti istoriją plačiau, sykiu išlaikyti tęstinumą.
KAIP pavyko suburti komandą?
Dažniausiai mūsų pažintys įvykdavo ganėtinai organiškai: per kitus kolegas, bendravimą artimame rate, iš rekomendacijų. Manau, kad žmonės, turintys panašių požiūrio taškų, natūraliai atsiduria šalia vienas kito.
KAS jūsų veikloje maloniausia, o kas sunkiausia?
Pati maloniausia dalis – dainų rašymas studijoje. Taip pat koncertai,klipų filmavimas. Visos kūrybinės veiklos kryptys man labai patinka. Gal mažiausiai domina vadybos dalykai, kuriais užsiima kiti komandos nariai, tačiau mėgstu įsitraukti į visus procesus.
AR turite su pasirodymais susijusių tradicijų, ritualų?
Dieną prieš koncertą stengiuosi kiek įmanoma labiau pailsėti, nerepetuoti, pailsinti balsą, veikti kažką malonaus, atsipalaiduoti, nesprausti savęs į veiklų ir planų rėmus. Norisi įsikrauti kuo daugiau energijos pasirodymui. Po koncertų visuomet pabūnu kartu su komanda: noriu paminėti įvykusį koncertą, pasidžiaugti, paanalizuoti, kaip mums sekėsi.
KOKS koncertas lig šiol labiausiai įsiminė?
Labiausiai atminty išlikęs mūsų koncertas „Fortūna Live Show“, vykęs užpraeitą vasarą Lukiškių kalėjime. Tai buvo vienas didžiausių mano koncertų, kuriam daug ruošėmės. Be galo įspūdingas vizualinis atlikimas, o pačioje koncerto pabaigoje dar pradėjo pilti lietus, kuris tą vakarą pavertė dar įsimintinesnį.
AR prisimenate patį pirmą pasirodymą?
Pirmas pasirodymas, kurį ryškiausiai atsimenu, buvo muzikos mokykloje prieš 15 metų. Tai buvo uždaras pasirodymas-atsiskaitymas, kuriame atlikau tik vieną dainą, bet aiškiai prisimenu didžiulį jaudulį.
KODĖL sužavėjo scena?
Nuo vaikystės labai patiko dainuoti, šokti. Scena man tapo saugia vieta, kur galiu atsipalaiduoti ir išreikšti save.
AR asmeniniame gyvenime irgi norisi būti dėmesio centre?
Asmeniniame gyvenime jaučiuosiesanti kiek kitokia, negu scenoje. Pastebėjau, kad muzikoje man patinkaintensyvumas, daugiau dinamikos ir kontrastų. Kasdienybėje labiau priimtina rutina, tyla. Tad kaip tik nesinori būti dėmesio centre.
AR populiarumas keičia žmones?
Manau, kad gali keisti, tačiau visada stengiuosi išlikti savimi. Profesinė veikla leidžia toliau tobulėti kaip asmenybei – mokytis disciplinos, darbo komandoje ir kt.
KUO labiausiai žavi kiti?
Mane žavi nuoširdumas, atvirumas, tikras buvimas savimi.
KĄ laikote autoritetais?
Nuolat semiuosi įkvėpimo iš savo aplinkos, žmonių, su kuriais bendrauju. Negalėčiau įvardinti vienos ar kelių asmenybių. Labai stengiuosi mokytis iš kiekvieno, esančio mano komandoje, draugų rate ar tiesiog artimoje aplinkoje.
KAS geriausiai padeda atgauti vidines jėgas?
Jėgas atgaunu tiesiog truputį atsijungusi nuo visų darbų, telefono, kompiuterio. Vasarą mėgstu išvažiuoti į Klaipėdą, pabūti prie jūros. Laikas gamtoje – geriausias energijos šaltinis.
KAS labiau esate – svajotoja ar planuotoja?
Pirmiausia esu svajotoja, o tada planuotoja. Reikia turėti svajonę, kuriai įgyvendinti paruoštum planą ir kryptingai dirbtum.
AR teisinga proporcija, kad sėkmei reikia 10 % talento ir 90 % darbo?
Manau, taip. Talentas tikrai svarbus faktorius, bet darbas, kurį tenka įdėti kasdien, kad tas talentas skleistųsi ir žydėtų, yra didžioji viso proceso dalis.
Autorė Laima Samulė