Iki didžiųjų metų švenčių dar liko šiek tiek laiko, kurį galima paskirti sau. Kiekviena vakarėlių sezono metu nori gerai jaustis ir žavėti aplinkinius, todėl turi pradėti ruoštis iš anksto. Ką daryti ir ko vengti, kad šios šventės būtų ypatingos?

 

Pasirūpinti VEIDO ODAYoung,Woman,Hold,Gift,,Isolated,On,Studio,Background.,Holidays,Celebration

 

Net jei moteris retai dažosi, švenčių periodu daugelis nori pasipuošti, todėl iš naujo susidraugauja su makiažu. Deja, net gražiausias makiažas neatrodys įspūdingai, jei oda išsausėjusi, išberta ir pan. Tam derėtų daugiau dėmesio skirkti odos sveikatai. Naudinga apsilankyti pas kosmetologą ir išsiaiškinti, kokie produktai gali išspręsti individualias odos problemas. Nepamiršti kasdien atlikti tinkamos veido priežiūros rutinos: gerai nuprausti, pamaitinti, pridrėkinti. Jei oda itin išsausėjusi, atsirado matomų raukšlelių, verta išbandyti jauninamąsias procedūras, pavyzdžiui, mezoterapiją ar vis labiau populiarėjančią HIFU, kobido masažą ir kt.

 

Odos grožis priklauso nuo drėgmės, todėl nevalia pamiršti vartoti daug skysčių ir sumažinti saldumynų bei druskos. Vartoti odos sveikatai ir grožiui skirtus papildus, pavyzdžiui, jūrinį kolageną. Bent du kartus per savaitę odą drėkinti lakštinėmis kaukėmis. Švenčių sezono metu kaukę bent jau paakiams pasitelkti kas rytą.

 

Išlikti FIZIŠKAI AKTYVIOMS

 

Švenčių maratonas reikalauja didelės ištvermės: darbo vakarėliai, dovanų paieškos, namų tvarkymas, vaišių ruošimas, pokalbiai ar net šokiai iki ryto ir pan. Norint nepritrūkti jėgų ir energijos, reikia daugiau pajudėti dar iki šventinio sezono. PSO suaugusiam žmogui per savaitę rekomenduoja mažiausiai 150 min. vidutinio fizinio aktyvumo arba 75 min. didelio fizinio aktyvumo treniruočių. Be PSO rekomenduojamų vidutinio ir didelio fizinio aktyvumo treniruočių, reikėtų dar du sykius per savaitę atlikti jėgos pratimus: šuoliukus, atsispaudimus, atsilenkimus, pratimus su svarmenimis ar kt. Naudingiau pajudėti kasdien, nei turėti kelias itin intensyvias treniruotes keletą kartų per savaitę – taip raumenynas, kraujagyslės, širdis, sąnariai bei sausgyslės kiekvieną dieną gaus fizinio krūvio.

 

Tarpušvenčiu irgi nepamiršti judėti, ypač naudinga bent pusvalandį pasivaikščioti pavalgius – pagerės virškinimas, sugrįš energija. Emocinė būklė gerėja dėl greito sporto efekto, nes pajudėjus bent keliolika minučių smegenyse išsiskiria dopamino ir pakyla nuotaika. Šis efektas ir momentinis, ir kaupiamasis, nes sportas didina pasitikėjimą savimi: pasportavę jaučiame, kad atlikome užduotį, pasiekėme tikslą.

 

Nebandyti naujų DIETŲ

 

Dažna artėjant didžiosioms metų šventėms kritiškai įvertina atvaizdą veidrodyje ir sugalvoja, kad būtų gerai atsikratyti kelių kilogramų. Sveikatos specialistai ragina atsispirti tokiems ketinimams, nes greito rezultato vaikymasis žalingas sveikatai. Jei kažkas džiaugiasi, kad per porą savaičių numetė keliolika kilogramų, iš tiesų toks „pasiekimas“ pavojingas organizmui. Sveika per mėnesį netekti iki 2–3 kg, ir tik tuo atveju, jei tikrai yra antsvorio. Jei šiuo metu sugalvosite laikytis mitybos ribojimų, gresia net kelios neigiamos pasekmės. Visų pirma, visiems prieššventiniams rūpesčiams pritrūks organizmo resursų, galite net susirgti ir išvis nepasimėgauti šventėmis. Visų antra, jei kelias savaites griežtai ribosite mitybą, per šventes gresia smarkiai persivalgyti, tad greitai pasiektas rezultatas pranyks vos per vieną savaitę.

 

Mitybos įpročių keitimą verčiau palikite psichologiškai lengvesniam laikotarpiui. Žinoma, visuomet naudinga valgyti sveikiau: daugiau salotų, daržovių, mažiau saldumynų, perdirbtų produktų. Taip pat venkite detoksikuojamųjų miltelių ir arbatų, kurios gali pakenkti sveikatai.

 

Susitvarkyti NAGUS

 

Metas apsilankyti pas manikiūro meistrę ir pasigražinti nagus. Jei neturite specialistės, pas kurią lankotės nuolat, ieškoti reikėtų ne tik peržiūrint darbų pavyzdžius socialiniuose tinkluose, bet ir paskaitant klientų atsiliepimus. Nagai ir apynagės jautrūs, todėl pernelyg grubus manikiūras gali juos pažeisti, dar blogiau – dėl higienos stygiaus atliekant manikiūrą gali įnešti infekciją, tad manikiūro meistrus reikia rinktis itin atsakingai.

 

Švenčių periodui rekomenduojamas gelinis lakavimas, nes dėl namų ruošos, maisto gaminimo įprastas lakas gali greitai nusilupa, o tarpušvenčiu susitvarkyti nebus galimybės. Net jei mėgstame neutralias spalvas, šventinis sezonas tinkamiausias eksperimentuoti ir su ryškiomis spalvomis, ir raštais. Leiskite sau šiek tiek pažaisti.

 

Neeksperimentuoti su ŠUKUOSENA

 

Štai lankantis pas kirpėją kaip tik rekomenduojama nebandyti kardinalių pokyčių: drastiškai nekeisti plaukų spalvos, nesikirpti trumpai ir pan. Šventiniu sezonu laukia nemažai susibūrimų, tad jei šukuosena nepavyks tokia, kokios tikėjotės, gali nebūti galimybės pasislėpti namuose ir pralaukti kelių savaičių, kol dažai nubluks ar plaukai paaugs. Eksperimentus palikite kitam laikui.

 

Jei visgi norisi pokyčių, bandykite kitaip susirišti, susigarbanoti ar ištiesinti plaukus. Naują įvaizdį sukurti padės ir įvairūs aksesuarai: lankeliai, segtukai, kaspinai. Kartais užtenka pakeisti sklastymo vietą, kad atrodytumėte kitaip.

 

Eksperimentuoti su išvaizda padeda ir perukai, prisegamos plaukų sruogos, net prisegami kirpčiukai. Svarbu, kad laikinas impulsas atrodyti kitaip nesugadintų švenčių, todėl nepulkite į kraštutinumus. Geriau skirkite daugiau dėmesio plaukų priežiūrai: palepinkite kaukėmis, aliejukais, serumais, vartokite plaukams skirtų vitaminų.

 

Peržiūrėti SPINTĄ

 

Kelios šventinės vakarienės su artimaisiais ir draugais, darbo vakarėlis, Naujųjų sutiktuvės – prireiks net kelių skirtingų drabužių derinių. Tam, kad neišleistumėte krūvos pinigų vienam šventiniam sezonui, pirmiausia pasižiūrėkite, ką turite spintoje ir kokius derinius iš to galite sukurti. Galbūt vakarienei su tėvais puikiai tiks baltų marškinių ir klasikinio sijono derinys, o vakarėliui su draugais pernai darbo šventėje vilkėta kokteilinė suknelė? Stenkitės nepirkti drabužių vienam kartui, nes tai nei tvaru, nei taupu, nei išmintinga.

 

Bet kurį drabužių derinį padės atnaujinti ir šventinio žavesio suteiks tinkamai parinkti aksesuarai: išraiškingi auskarai, tviskanti apyrankė, masyvus vėrinys ar kt. Bižuterijos gaminiai kainuoja nedaug, o atrodo tikrai įspūdingai. Paieškokite įdomesnių pėdkelnių, pavyzdžiui, su taškeliais, dekoratyvia siūle nugarinėje dalyje ar kt. Bet kurį derinį papuoš aukštakulniai, kurie šventiniu sezonu gali būti ir ryškiai raudoni, žali ar tviskantys žvyneliais. Iš anksto susidėliokite kelis derinius ir apsivilkite pasižiūrėti, ar drabužiai tvarkingi, vis dar tinkamo dydžio, kad per šventes nereikėtų nervintis.

 

Įsigyti keletą AKSESUARŲ

 

Kaip jau minėta, naujų drabužių nebūtina pirkti, bet keli aksesuarai tikrai pravers. Pirkite apgalvotai, jau numačiusios keletą drabužių derinių. Šventiniam sezonui puikiai tinka didesni, ryškesni, labiau blizgantys papuošalai. Galima ieškoti ir tradicinių kalėdinių spalvų ar su kalėdiniais, naujametiniais motyvais. Verta žinoti, kad ateinantys metai yra Žaliosios Medinės Gyvatės, todėl per sutiktuves puoškitės gyvatės odos raštus atkartojančiais ar gyvatės formos papuošalais. Tikima, kad tai padės pritraukti sėkmę kitiems metams.

 

Tiesa, nereikėtų puoštis kaip Kalėdų eglutei. Saikingai ir skoningai atrodo ne daugiau kaip du papuošalai vienu metu: jei veriatės auskarus ir puošiatės vėriniu, apyrankės jau nereikia; jei norite daugiau akcentuoti rankas, rinkitės masyvų žiedą arba įspūdingą apyrankę, bet tuomet atsisakykite kaklo papuošalo ir pan.

 

Beje, aksesuarai – puiki dovana bet kuriai artimai moteriai ar bičiulei, tik tvirtai nežinant, kokio papuošalo nori, verčiau pirkti dovanų čekį papuošalų parduotuvėje, kad išsirinktų tokį, kuriuo mielai puošis.

 

Gerai IŠSIMIEGOTI

 

Tai būtina sąlyga, kad šventes praleistumėte geros nuotaikos ir energingos. Kurį laiką nekokybiškai arba neužtektinai miegantis žmogus būna suirzęs, emocionalus, gali neadekvačiai reaguoti į susiklosčiusias situacijas, o ilgainiui tai gali peraugti į nuolatinę nerimo būseną ar net depresiją. Būti pikčiurna šventiniu laikotarpiu tikrai nė viena nenori.

 

Kokybiško miego metu atsinaujina visos organizmo ląstelės, o tinkamai ilsintis gerai funkcionuoja imuninė sistema, todėl mažesnė rizika susirgti. Kokybiškas miegas užtikrina tinkamą alkio ir sotumo jausmą kontroliuojančių hormonų veiklą. Jei miegate neužtektinai ar nekokybiškai, šių hormonų veikla sutrinka, dažniausiai ima gamintis daugiau kortizolio, kuris skatina alkį. Net jei valgote pakankamai, nuolat jaučiatės išalkusios, be to, labiausiai norite greitųjų angliavandenių, kad smegenys greitai nubustų ir imtų tinkamai funkcionuoti. Jei nekokybiškai miegate kurį laiką, gresia antsvorio problemos ir net nutukimas. Taigi, iki švenčių svarbu sureguliuoti miego rutiną: eiti miegoti ne vėliau kaip 22 val. ir būtinai išmiegoti 6–8 val.

 

Dar šis tas

 
  • Iki švenčių atlikite kruopštų viso kūno šveitimą ir suteikite odai dailų atspalvį soliariume ar naudodamos savaiminio įdegio produktus.
  • Saugiomis, vaistinėse įsigytomis priemonėmis (arba odontologijos klinikoje) išsibalinkite dantis.
  • Atnaujinkite kosmetinę, būtinai įsigykite raudoną lūpdažį ir blizgančius akių vokų šešėlius.
  • Nepamirškite pasidaryti pedikiūrą ir nušveisti bei suminkštinti pėdų odą.
  • Susitvarkykite antakius. Jei reikia, pašalinkite veido, nosies, ausų plaukelius.
  • Įsigykite kūną formuojantį apatinį trikotažą, kuris paslėps trūkumus ir galėsite vilkėti bet ką.
 

Autorius Laima Samulė