Gintaro rūgštis tiek sveikatai, tiek grožiui puoselėti naudojama jau ne vieną dešimtmetį, bet pastaraisiais metais susilaukė ypatingo dėmesio. Kuo naudinga ir kokių procedūrų su ja verta išbandyti?

 

Natūrali kilmėWhite,Liquid,Or,Raw,Material,For,Skin,Care,Product,,Serum

 

Gintaro rūgštis, dar vadinama butandio rūgštimi, – natūraliai susidarantis junginys, aptinkamas visose gyvose ląstelėse. Jis būtinas jų energijos apykaitos cikluose. Kosmetikoje ir grožio procedūroms naudojama gintaro rūgštis išgaunama perdirbant natūralų gintarą, taip pat iš kai kurių augalų. Žmogaus organizmui ši medžiaga visiškai nekenksminga ir netgi jo paties sintetinama. Kosmetikoje vertinama dėl teigiamo poveikio odai.

 

Nauda grožiui

 

Dėl unikalaus gintaro rūgšties savybių derinio itin naudinga odos priežiūrai. Vienu metu gali išspręsti kelias odos problemas, todėl tai universalus kosmetikos ingredientas, tinkantis skirtingiems odos tipams ir būklėms. Be to, gintaro rūgštis nesukelia alergijų.

 

Lėtesnis senėjimas. Amžėjant odos ląstelės praranda gebėjimą sparčiai atsinaujinti, todėl odoje susidaro raukšlių, praranda bendrą elastingumą. Gintaro rūgštis palaiko odos sveikatą, gerina ląstelių aprūpinimą deguonimi, kas labai svarbu ląstelių energijos gamybai. Veikiamos gintaro rūgšties ląstelės sėkmingiau regeneruojasi, todėl gerėja odos tekstūra, mažėja amžėjimo požymių joje. Taip pat gintaro rūgštis stiprina kolageno ir elastino sintezę – tai du baltymai, kurie svarbūs palaikant odos stangrumą ir elastingumą. Su amžiumi kolageno gamyba natūraliai mažėja, todėl gintaro rūgštis gali atlikti gyvybiškai svarbų vaidmenį didinant kolageno kiekį, taip stangrindama odą ir sumažindama raukšlių atsiradimą.

 

Antioksidacinė apsauga. Antioksidantai svarbūs norint apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų – nestabilių molekulių, kurios sukelia oksidacinį stresą ir prisideda prie priešlaikinio senėjimo. Laisvieji radikalai susidaro dėl tokių veiksnių kaip saulės poveikis, tarša ir stresas. Kai jie kaupiasi odoje, skaido kolageną ir elastiną, todėl atsiranda raukšlių, suglebimas ir blyškumas. Gintaro rūgštis veikia kaip stiprus antioksidantas, neutralizuodamas laisvuosius radikalus, todėl užkerta kelią jų daromai žalai. Tai ne tik sulėtina senėjimo procesą, bet ir suteikia odai sveiko spindesio. Reguliarus gintaro rūgšties naudojimas apsaugo odą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių, gerina tonusą ir mažina pigmentacijos problemas.

 

Uždegimus mažinantis ir raminantis poveikis. Lėtiniai uždegimai – viena pagrindinių priežasčių, lemiančių įvairių odos ligų (aknės, egzemos, rožinės ir kt.) atsiradimą. Gintaro rūgštis pasižymi stipriomis uždegimus slopinančiomis savybėmis, kurios padeda nuraminti sudirgusią odą, mažina paraudimą ir greitina gijimo procesą. Tai ypač naudinga jautrios odos savininkams. Šis natūralus junginys švelnus, todėl yra idealus ingredientas lėtinėms odos ligoms gydyti.

 

Spuogų gydymas. Gintaro rūgštis kovoja su Propionibacterium acnes – bakterijomis, kaltomis dėl spuogų atsiradimo. Taip pat kontroliuoja sebumo (odos riebalų) gamybą ir užtikrina, kad oda netaptų nei per riebi, nei per sausa. Gintaro rūgštis veikia kaip švelnus šveitiklis, pašalinantis negyvas odos ląsteles, kurios kemša poras ir sukelia bėrimus. Ši natūrali medžiaga aktyviai slopina uždegimus, todėl gydo jau esamus spuogus, mažina odos paburkimą, raudonį, netgi randų susidarymo tikimybę.

 

Drėkinimas ir sveiko odos barjero palaikymas. Sveikas odos barjeras būtinas norint išvengti drėgmės praradimo ir saugantis nuo aplinkos žalos. Gintaro rūgštis sustiprina natūralų odos barjerą ir ši funkcija itin reikšminga sausos, jautrios, pažeistos odos savininkams. Beje, palaikydama odos drėgmės pusiausvyrą gintaro rūgštis kartu padeda išsaugoti elastingumą ir stangrumą.

 

Populiarios kosmetinės procedūros

 

Dėl gintaro rūgšties universalumo ji idealiai tinka įvairioms kosmetinėms procedūroms. Aptarkime keletą populiariausių:

 

Cheminis šveitimas. Tai intensyvus odos šveitimas siekiant atsikratyti negyvo odos sluoksnio, pagerinti jos tekstūrą, paspartinti ląstelių regeneraciją ir taip spręsti įvairias problemas, pvz., hiperpigmentaciją, spuogų randus, smulkias raukšleles. Šveitimas su gintaro rūgštimi labai švelnus, todėl tinka net turintiems jautrią odą. Ši procedūra stangrina, lygina odą, suteikia jai sveiko spindesio, jaunatviškumo.

 

Mezoterapija. Per procedūrą į odą sušvirkščiamas vitaminų, mikroelementų ir kitų veikliųjų medžiagų mišinys siekiant pagerinti jos sveikatą ir išvaizdą. Gintaro rūgštis dažnai įtraukiama į mezoterapijos kokteilius dėl gebėjimo skatinti kolageno gamybą, gerinti drėkinimą ir sustiprinti odos stangrumą. Mezoterapijos procedūros su gintaro rūgštimi mažina raukšlių radimąsi, didina elastingumą ir tolygina atspalvį. Procedūra ypač populiari atjauninant veidą, tačiau ją galima taikyti ir kitoms kūno vietoms.

 

Aknės gydymas. Gintaro rūgštis plačiai naudojama spuogams gydyti, dažnai ją derinant su kitais aktyviais ingredientais. Šis natūralus komponentas dažnai įtraukiamas į spuoguotai odai skirtus serumus, kaukes, prausiklius, kad sumažintų bėrimus, nuramintų uždegimą, padėtų išvengti randelių susidarymo ateityje ir veiktų kaip aknės prevencija.

 

Celiulito naikinimas ir kūno kontūravimas. Gintaro rūgštis skatina kolageno gamybą ir gerina kraujotaką, kas padeda išlyginti odos paviršių, suskaidyti čia esančias riebalų sankaupas, todėl tai veiksmingas anticeliulitinių kremų ir tam skirtų procedūrų komponentas. Kartu su masažu ar kitomis kūno kontūrų formavimo technikomis gintaro rūgštis gali būti puikus neinvazinis būdas pagerinti odos tekstūrą ir sumažinti matomus celiulito požymius.

 

Įtraukti į kasdienę rutiną

 

Įtraukti gintaro rūgštį į kasdienę odos priežiūros rutiną gana paprasta, nes šio ingrediento yra daugelyje grožio produktų. Ieškokite kasdienio drėkinamojo kremo, kuriame yra gintaro rūgšties – taip padidinsite odos drėgmės pusiausvyrą, sustiprinsite jos apsauginį barjerą, išlaikysite jaunatvišką išvaizdą. Jeigu vargina aknė, verta įsigyti gintaro rūgštimi papildytų specialių gelių, serumų, prausiklių. Nepamirškite ir šveitiklio, kurį rekomenduojama naudoti 1–2 kartus per savaitę. Negyvos odos ląstelės, veikiamos gintaro rūgšties, bus pašalintos švelniai, nesudirginant odos. Jeigu pastebite pirmuosius senėjimo požymius, patartina įsigyti odos amžėjimą stabdančių serumų su gintaro rūgštimi. Jie mažina smulkias raukšleles, užkerta kelią naujoms atsirasti, sykiu didina odos stangrumą.

 

Nors gintaro rūgštis laikoma saugia daugeliui odos tipų ir veikia švelniai, visgi pirmą kartą įsigijus produktų su šiuo komponentu reikėtų išbandyti ant nedidelio odos ploto ir 24 val. stebėti, ar neatsiranda nepageidaujamų reakcijų.

 

Autorius Jūratė Survilė