Žmogus yra biologinė gamtos dalis, todėl nenuostabu, kad jį veikia oro temperatūros pokyčiai. Kol kas nėra atlikta daug mokslinių tyrimų, kaip oras veikia mūsų savijautą, tačiau nesunku pastebėti, kad kai kurie žmonės yra jautresni pasikeitusioms oro sąlygoms.

 

Ne visi žmonės į tokius oro pokyčius, kaip oro slėgis, temperatūra ar drėgmė, reaguoja vienodai. Dėl oro pokyčių žmogaus sveikatos būklė gali pablogėti, sustiprėti kokių nors ligų simptomai (ypač skausmas). Asmuo gali tapti irzlesnis ir agresyvesnis, kamuoti nerimas, depresija, abejingumas, nuovargis, galvos skausmai, gali būti sunku susikaupti, kankinti nemiga, širdies ir kraujotakos sutrikimai, gali svaigti galva, pykinti, sustiprėti artrito ir kūno skausmai.

 

Vieni žmonės jaučia stipresnius, kiti silpnesnius simptomus, kiti jų iš viso nejaučia. Oro pokyčiams jautresni vyresnio amžiaus, fiziškai silpnesni ar tik pasveikę po ligos žmonės. Sunku nustatyti, kada žmogų iš tikrųjų veikia temperatūros pokyčiai, o kada – tai ligos simptomas, nieko bendra neturintis su oru.

 

Staigūs ir dažni orų pasikeitimai yra patys pavojingiausi. Dar prieš dieną ar dvi prieš temperatūros pokyčius orams jautrūs žmonės tampa suirzę. Sakoma, kad besikeičiančios oro sąlygos gali paskatinti gimdymą. Šiuo metu padidėja savižudybių skaičius.