Muzikos festivalių stilius
2024-07-12 07:30Vasarą netrūksta renginių po atviru dangumi, todėl naudinga žinoti, kaip puoštis muzikos gurmanų puotoje. Festivaliai – puiki vieta dėvėti tai, kas velniškai patinka, netrukdo šokti, apsaugo nuo neprognozuojamų orų. Įsikūnykite į mūzą, kuriai paklūsta visos natos.
Kaubojiškas derinys
Ne kiekvienai lemta sudalyvauti žymiajame „Coachella“ festivalyje už Atlanto, tačiau galima pasisemti įkvėpimo iš laukinių Vakarų. Atsispirkite nuo kaubojiško ar indėniško įvaizdžio, kuris neatsiejamas nuo smailianosių aulinių ar mokasinų, skrybėlės, skarelių, odinio švarko ar liemenės su kutais, etninių actekų raštų, diržo su ovalia sagtimi. Pasirinkite kelis atpažįstamus akcentus, o likusį derinį sukurkite iš to, ką turite spintoje. Tiks tiek lengva suknutė, tiek kombinezonas. Nepamirškite specifinių papuošalų – austinių juostelių, odinių virvelių, vėrinių iš natūralių žaliavų ir plunksnų, amuletų. Nebijokite perdozuoti ir sutirštinti spalvas. Tegul apranga susilieja su gamta ir muzikos ritmais.
Kaimiškas įvaizdis
Liaudiški motyvai – nesudėtinga rūbų konstrukcija, gamtinė spalvų paletė (nuo pieno baltos, smėlinės, rūdžių, vyšninės iki samanų žalios), pablukinta, sendinta faktūra, natūralūs audiniai, gėlių raštai, amatų pavyzdžiai (siuvinėjimai, peltakiavimas, makramė) – priartina prie gimtųjų ištakų. Trypiant basomis aplink laužą galima pajusti tai, ką jautė protėviai prieš tūkstančius metų. Tradiciniai lietuviški elementai, tokie kaip rūtos, ramunės, paparčiai, papuošalai iš gintaro, neapdirbtas linas ar drobė, šiaudiniai aksesuarai, pabrėš autentiškumą ir išskirs iš minios. Galima kopijuoti kitų šalių tautinius kostiumus. Itin efektingai atrodo Bavarijos Alpių piemenaitės ar Ispanijos flamenko šokėjos amplua. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo primityvu, galiausiai tampa geriausiu sprendimu.
Bohemiška deivė
Bohemiškas stilius neatsiejamas nuo romų kultūros. Juntamas Indijos, Turkijos, Artimųjų Rytų dvelksmas. Išskirtinis požymis – dinamika. Platus siluetas plevena vėjyje, krenta lengvomis klostėmis ir banguoja nuo kiekvieno judesio. Rūbai dažniausiai dengia pečius ir siekia žemę. Puoškitės laisvo kirpimo suknele, tunika ir sijonkelnėmis. Sluoksniuokite drabužius lyg kopūsto lapus. Atkreipkite dėmesį į sudėtingus, painius augalinių motyvų raštus, pavyzdžiui, turkiškų agurkėlių. Pasitelkite gausią bižuterijos armiją. Labiausiai tinka sietynus primenantys ilgi auskarai, grandinėlės, apyrankės. Vienu metu dėvėkite daug papuošalų ant riešų ir čiurnų, kad šokant skambčiotų ir pritartų dainų akordams.
Nerti rūbai
Rankų darbo drabužiai, kitaip tariant, močiutės stilius, yra kiekvienos vasaros džiaugsmas ir galvos skausmas. Vieni juos dievina, kiti – peikia, tačiau abejingų nėra. Vašeliu nertus ar megztus rūbus galima interpretuoti renginiams, vykstantiems tiek mieste, tiek laukinėje gamtoje. Kiauraraščiai – madingas, orui laidus ir vėsiantis variantas. Pramogaujant tarp mūrinių pastatų labiausiai tinka ilgos, prigludusios suknelės, trumpos palaidinės, skraistės, aksesuarai, ypač skrybėlaitės ir rankinės. Siekdamos kontrasto, avėkite grubius sportinius batelius. Jei muzikos festivalis vyksta paplūdimyje, pasipuoškite lyg žvejo dukra – nei nuoga, nei apsirengusi. Tinklinę suknelę ar plačią skarą dėvėkite tik ant maudymosi kostiumėlio.
Paplūdimio stilius
Saulė, smėlis ir vanduo išduoda, kad patogiausia stilių išreikšti per funkcionalumą – suderinti maudymosi rūbus ir tradicinius spintos elementus. Liemenėlę ar vientisą maudymuką dėvėkite kaip viršutinį sluoksnį. Žaiskite su spalvomis, raštais, modeliais. Išsiskirkite masyviomis detalėmis, pavyzdžiui, kaspinu ant petnešėlės ar dirbtinės gėlės žiedu ant dirželio. Komforto sumetimais klubus pridenkite susiaučiamu sijonu, užriškite šalį. Puikiai tiks šortai ar lengvo audinio sijonkelnės. Įvaizdį papildykite jūros tematikos papuošalais, dekoruotais kriauklėmis, koralais, perlais. Pasiteisina masyvi spalvota plastikinė bižuterija, kuri nebijo saulės ir sūraus vandens. Galvą pridenkite skarele arba turbanu, nes plačiakraštę skrybėlę greitai pamesite šėlionių įkarštyje.
Hipiška nuotaika
1970-ieji gali nustebinti šiuolaikinę kartą. Margos palaidinės, nuo kelių platėjančios kelnės, trapecijos silueto mini sijonai, dekoruoti diržai, polo marškinėliai, basutės su platforma, galvos juostos ir karūnos – populiarūs muzikos festivalių aprangos elementai. Nepaisant prabėgusių dešimtmečių, hipių mada gyva kiekvieno gėlių vaiko širdyje. Patinkančių drabužių galima rasti komisuose ir dėvėtų rūbų parduotuvėse. Svarbu nekopijuoti to laikmečio aprangos aklai lyg išsiruošus į karnavalą. Maišykite su moderniu sportiniu, romantiniu ir net kariniu stiliumi. Eklektika – geidžiamiausia šiltojo sezono tendencija, leidžianti improvizuoti ir laužyti taisykles. Iki pilnos laimės trūksta tik dviejų šonuose supintų kasyčių.
Tegyvuoja denimasǃ
Džinsinis audinys – festivalių hitas. Šiais metais aktualus sendintas efektas – kuo labiau apskuręs ir išblukęs, tuo geriau. Rinkitės šviesiai mėlynus, blukintus ir patrintus šortus, bridžus ar trijų ketvirčių ilgio kelnes. Taip pat tinka ilgas siauras sijonas arba sarafanas su skeltuku. Įvaizdį papildykite liemene ar patrumpintu švarkeliu. Kurkite džinsinį derinį nuo galvos (kepuraitės) iki kojų (šlepečių ar kedų). Rekomenduojama ieškoti rūbų su pagražinimais: aplikacijomis, raišteliais, priklijuojamais kristalais, siekiant suteikti autentišką vintažinį pojūtį. Denimas dera su tradicinėmis darbinėmis žaliavomis, tokiomis kaip kaučiukas (guminiai batai), PVC (lietpaltis), zomša (kuprinė), trikotažas (marškinėliai).
Miško fėja
Subtilus lyg ryto rasa, lengvas kaip rūko dulksna romantinis stilius – kultūrų kokteilio alternatyva. Norint sukurti prabangų, aristokratišką, moterišką ir elegantišką įvaizdį, verta rinktis pastelinius, perregimus audinius: tiulį, šifoną. Minkštos spalvos (rausva, melsva, gelsva, žalsva ir kiti tonai, turintys pilko pigmento) sustiprins mistišką nuotaiką. Galima varijuoti tarp lėlės, balerinos, pasakų fėjos ir vampyrės, gotės įvaizdžio. Efektą sustiprins teatrališkas makiažas ir pūstų, garbanotų plaukų šukuosena. Naudokite netradicinių formų papuošalus, tokius kaip kišeninis laikrodis, miško gyvūnėlių, paukščių, drugelių figūros, skrynelės ir amuletai. Grubūs kerziniai aulinukai padės išsilaikyti ant kojų bekelės sąlygomis.
Muzikos užkariautoja
Pamirškite Viktorijos laikų korsetus iš šilko ir aksomo su raukiniais ar kaspinėliais. Festivalių veiksmas vyksta ne buduaruose, o po atviru dangumi. Įsivaizduokite grumtynes dėl pirmų eilių prie scenos ir suprasite, kad labiau tinka riterių aprangos elementai. Rinkitės odinį ar kito tvirto audinio korsetą, suvarstomą ar suveržiamą dirželiais su sagtelėmis. Klubinę aprangą papildykite mini sijonu, šortais ar A silueto kelnėmis. Puoškitės balto metalo grandinėlėmis, odiniais aksesuarais su kniedėmis ir spygliukais. Roko muzikos gerbėjos įvaizdis nebūtinai turi būti juodas. Nustebinsite konkurentes pasirinkusi rožinį ar salotinį odos imitacijos kostiumą. Derinį užbaikite tamsintais akiniais siaurais rėmeliais lyg iš filmo „Matrica“.
2000-ųjų nostalgija
Nors daugelis Tūkstantmečio kartos atstovų Y2K mados sugrįžimą laiko blogu sapnu, ryškios neoninės spalvos, platūs, plėšyti žemo liemens džinsai, palaidinės, apnuoginančios bambą, per didelio dydžio džemperiai – patogus miesto stilius muzikos festivaliams. Išdrįskite išlaisvinti vidinį vaiką ir apipilkite jį margu konfeti. Aktualūs stambūs geometriniai raštai ir užrašai, imituojantys grafičio meną, įvairių sporto šakų (beisbolo, krepšinio, teniso, futbolo) atributika. Jei nežavi mintis prasmegti beformiuose rūbuose, figūrą pabrėš dviratininko šortų ar jogos tamprių ir ilgų trikotažinių marškinėlių duetas. Keli akcentai – ryškūs batų raišteliai, panama, masyvūs žiedai ir miniatiūrinė rankinė per petį – papuoš įvaizdį kaip vyšnaitė ant torto.
Autorius Jurgita Ramanauskienė