Stilingo ir brangaus interjero požymiai
2024-04-29 08:02Dažna situacija, kai atliekant remontą savarankiškai, be interjero dizainerio pagalbos, rezultatas neatitinka lūkesčių. Problemą lemia ne tik netinkami spalvų deriniai ar baldų išdėstymas. Įsiklausykite į patarimus, kaip vizualiai padidinti būsto vertę neišleidžiant krūvos pinigų.
Vertikali kryptis
Moksliniai tyrimai rodo, kad žmogus psichologiškai geriausiai jaučiasi patalpoje, kurioje vyrauja išilgintos kvadrato formos. Štai kodėl svarbu atidengti plokštumas, vengti baldų ir daiktų pertekliaus, ypač mažose erdvėse. Nestatykite prie sienų skirtingo aukščio spintų, komodų, lentynų ar indaujų. Rinkitės vieną talpų baldą, kuris uždengia visą pasirinktą plotą nuo lubų iki grindų. Šiam tikslui galima išnaudoti kambario sieną be lango, nišą arba sieną prie įėjimo. Prieškambaris ilgame ir siaurame koridoriuje atrodys erdviau naudojant įmontuojamas sienines spintas su lakoniškomis, minimalistinio dizaino durimis. Šviesi faktūra ir veidrodiniai paviršiai praplės erdvę, suteiks pageidaujamą kvadrato ar stačiakampio išraišką. Rekomenduojama slėpti kasdienius drabužius ir batus, kurie kuria vizualinį triukšmą. Užtenka apsiriboti nedidele konsole ar suoleliu grakščiomis kojelėmis, vienspalviu stačiakampio formos kiliminiu takeliu.
Apdailos medžiagos
Tapetai nėra tokie populiarūs, palyginti su praėjusiu dešimtmečiu. Dažniausiai akcentuojama viena kambario siena, nes kokybiški gaminiai kainuoja nemažai. Norint pasiekti šiuolaikišką rezultatą ir sutaupyti, galima naudoti mikrocementą, kuris sukuria ant sienų subtilią faktūrą. Nereikia dažyti ar kitaip apdirbti. Tai praktiškas spendimas, ypač derantis minimalistiniam interjerui. Saikingai naudokite itin populiarėjantį dekoro elementą – užapvalintus kampus. Nors tai žingsnis į ateitį, sunku savarankiškai išgauti tobulas proporcijas. Pavyksta ne visiems meistrams, nekalbant apie žmones, laikančius rankose glaistyklę pirmą kartą. Jei prieš kelis dešimtmečius buvo populiarios užapvalintos durų ir kitų praėjimų arkos, dabar aktualios aptakių formų nišos su stiklinėmis lentynėlėmis ir integruotu apšvietimu. Interjerą vizualiai pagražina tekstūros (neapdirbtas medis) ir malonios liesti medžiagos (baldų tekstilė).
Elementų komponavimas
Stilingą ir vizualiai prabangų interjerą išduoda tai, kaip išdėstyti atskiri komponentai, mažos detalės susilieja į visumą ir papildo viena kitą. Nepatyrę matys bendrą rezultatą, tačiau sunkiai pastebės atskirų elementų vaidmenis. Štai kodėl interjero dizainerių honorarai tokie dideli ir dažnai neįkandami eiliniams žmonėms. Tačiau tai nereiškia, jog neįmanoma išmokti kurti dekoro kompozicijų. Kiekvienas gali atrasti kažką unikalaus, ko nebus kituose namuose. Pradėkite nuo originalaus minkšto baldo, kuris taps kambario akcentu. Atsižvelgiant į jo dizaino formas, pavyzdžiui, užapvalintas, priderinkite šviestuvą su lenktomis detalėmis. Ant sienos kabinkite dailės reprodukciją, vaizduojančią abstrakčius apvalius objektus. Ant ovalaus stalelio statykite meninę vazą iš spalvoto stiklo. Visus šiuo elementus suvienys bendra forma. Iš pavienių daiktų, randamų masinės prekybos vietose, galima kurti originalius derinius, kurių bendra vertė padidėja. Svarbu praktikuotis ne žiūrint nuotraukas internete, o lankantis parduotuvėse, parodose, ekspozicijose. Ugdykite erdvinį matymą.
3D efektai
Šiuolaikinis menas suteikia interjerui naujumo, originalumo ir individualumo. Kalbant apie kietuosius baldus, siūloma sulieti juos su sienomis ir sudaryti plokštumas. Aptariant dekoro elementus, derėtų vizualiai sluoksniuoti ir kurti 3D erdvės įspūdį. Pasirinkite pagrindinį apžvalgos tašką, iš kurio geriausiai atsiveria kambarys ir kuriame žmonės praleidžia daugiau laiko. Tai gali būti įėjimas, valgomojo stalas, svetainės minkštieji baldai ar miegamojo lova. Tarp apžvalgos taško ir priešais esančios sienos pastatykite žurnalinį staliuką, ant jo – originalią skulptūrą, pavyzdžiui, vaizduojančią objektą judesyje: skrendantį paukštį, bėgantį žirgą, mergaitę plevenančia suknele ir pan. Ant priešais esančios sienos pakabinkite paveikslą su gamtos peizažu. Parinkite tokį aukštį, kad žvelgiant iš apžvalgos taško skulptūra atsidurtų paveikslo fone. Nuo lubų tiesiai virš stalelio nuleiskite sferos formos šviestuvą, imituojantį saulės spindulius. Įdomu, kad iš skirtingų kambario vietų kompozicija atrodys visai kitaip. Tai vizualinis žaidimas su pojūčiais.
Autentiškumas
Šiandien žmonės pertekę vienodų daiktų, todėl norint išsiskirti svarbu įterpti į interjerą elementų, kurie glaudžiai susiję su šeimininkais. Remiantis eklektikos taisyklėmis, retro baldai puikiai pritampa prie modernaus stiliaus. Senovinė indauja, komoda ar staliukas suteiks dinamikos ir gyvo alsavimo. Panašią funkciją gali atlikti žalvarinės žvakidės ar šviestuvai, raižyti paveikslų rėmai, porceliano gaminiai, pageltę žemėlapiai ar nuotraukos, net nerta lovatiesė. Svarbu neperdozuoti ir pasitelkti tik 1–2 detales, menančias šeimos istoriją. Šalia žvilgsnio į praeitį turi egzistuoti ateities vizija. Futuristiniai baldai pagal užsakymą arba autoriniai gaminiai brangūs, todėl pigiau keisti sienų dekorą. Rinkoje siūloma įvairių reljefinių gipso plokščių ir 3D spausdintuvu atspausdintų dekoro elementų, sustiprinančių erdvinį efektą. Architektūriškumas – dar vienas prabangaus ir stilingo interjero požymis. Vyrauja netradicinių, netaisyklingų formų elementai, pavyzdžiui, keisti indai su prilipintomis detalėmis.
Natūralumas ir paprastumas
Tobulas interjeras atspindi vidinę būseną. Tai erdvė, kurioje jaučiama ramybė, saugumas ir pasitenkinimas. Nepaisant stilių įvairovės, visada aktualūs gamtiniai ir ekologiški motyvai, priartinantys prie prigimtinių ištakų. Natūralistiniam interjerui būdinga šviesi spalvų paletė – nuo pieno baltos iki blukintų kviečių geltonos, šlapio smėlio, rūdžių, kitų žemiškų atspalvių. Džiovinti augalai, pavyzdžiui, smilgos, populiaresnės nei visžaliai vazonuose. Sausuoliais dekoruojami šviestuvai, veidrodžiai, net lovos galvūgalis. Pravartu įterpti 1–2 pintus baldus. Šiuo metu atgimsta rankų darbo tekstilė, ypač makramė technika pinti kilimai ir sienų papuošimai. Aktualūs kiti autentiški amatininkų darbai – megzti pufai, kilimai, lovos tekstilė, staltiesės, nerti ir iškrakmolyti šviestuvų gaubtai, patalpų pertvaros. Šie elementai suteikia interjerui jaukumo, tačiau nekainuoja milžiniškų sumų (kai ką galima pasigaminti patiems iš antrinių žaliavų). Dizaino vertę apibrėžia ne impozantiškas apipavidalinimas, o savijauta ir komfortas.
STOP tendencijoms
Jei norite ilgaamžio interjero, atsisakykite populiarių tendencijų. Tai mados, kurios trumpai pasiekia populiarumo piką, plačiai paplinta visuomenėje, o vėliau atspindi tam tikrą laikotarpį. Primena meteoritą, kuris ryškiai nutvieskia dangų ir staiga užgęsta. Panaudojus daug atpažįstamų tendencijų interjeras greitai pasens ir taps neaktualus. Optimalu rasti dermę tarp to, kas aktualu dabar ir bus populiaru ateityje. Nereikėtų prisirišti prie vienos krypties ar koncepcijos. Šiuolaikiniai būstai – eklektiški, todėl atsparūs metų poveikiui. Svarbu vengti detalių, kurios asocijuojasi su konkrečiu laikmečiu, gausos. Jas reikėtų įterpti saikingai lyg prieskonius. Tuomet rezultatas bus patrauklus ir ilgai galios. Be to, žmonės tampa vis sąmoningesni ir aklai nekopijuoja to, ką bruka socialinės medijos. Jeigu sužavėjo populiari tendencija, pirmiausia paklauskite savęs, ar tinka asmeniškai. Rinkitės ne tai, kas patinka visiems, o tai, kas artima individualiai.
Autorius Jurgita Ramanauskienė