HIFU procedūra – odos patempimas be skalpelio
2024-02-14 21:14Stangresnė, lygesnė ir švelnesnė oda – apie tai svajoja dauguma. Deja, laikas negailestingas ir senstant tiek veidas, tiek kūnas suglemba, praranda jaunatviškumą. Ką galima padaryti? Norint atkurti odos stangrumą, verta išbandyti HIFU procedūrą, kurią jau spėjo pamėgti Holivudo žvaigždės.
Pagrįsta ultragarsu
HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) yra aukšto intensyvumo fokusuoto ultragarso procedūra, skirta odai patempti ir atjauninti. Taikoma tiek veidui, tiek kūnui. Tai viena inovatyviausių neinvazinių estetinių procedūrų, atkeliavusių iš Pietų Korėjos. HIFU procedūra atliekama specialiu ultragarso aparatu, kuris veikia tiksliai parinktame odos gylyje (iki 13 mm). Ultragarso bangos šildo minkštuosius audinius iki nustatytos temperatūros, veikia juos vibracija, pasiekia ne tik dermą, bet ir paviršinę raumenų aponeurotinę sistemą, taip pat skatina baltymų koaguliaciją. Dėl tokio poveikio odoje daugėja kolageno ir elastino, ji tampa stangresnė, lygesnė ir švelnesnė. Svarbu pabrėžti, kad aplinkiniai audiniai visiškai nepažeidžiami. Tad procedūra maksimaliai saugi, nereikalaujanti sudėtingo ir ilgo gijimo, koks būna po odos pakėlimo chirurginių operacijų.
Kam tinka?
HIFU procedūra rekomenduojama tiems, kurie nori atjauninti ir sustangrinti odą išvengdami invazinių procedūrų. Dažniausiai tai 30–60 m. amžiaus atstovai. Prieš procedūrą kiekvienas pacientas konsultuojasi su dermatovenerologu, kuris įvertina žmogaus odos būklę ir parenka tinkamiausias priemones bei procedūras, paaiškina apie HIFU ir ko po tokios procedūros galima tikėtis. Šią ultragarsinę terapiją renkasi tie, kurie nori jaunatviškesnės, bet natūraliai atrodančios išvaizdos. HIFU idealiai tinka tokiais atvejais, kai odos pakitimai nedideli ar vidutiniai ir kai chirurginei intervencijai dar per anksti.
Komfortabili procedūra
Ši procedūra vertinama dėl to, kad ją galima atlikti bet kuriuo metų laiku, nereikia jokio ypatingo pasiruošimo. Pati procedūra neskausminga, greita (trukmė priklauso nuo gydomos zonos, bet įprastai trunka iki valandos) ir saugi. Nebūna gijimo, iškart galima grįžti prie įprastos veiklos, nelieka randų, odos pažeidimų. Tiesa, kelios dienos po procedūros paveiktoje zonoje gali būti jaučiamas lengvas maudimas, bet jis tikrai netrukdys įprastai veiklai ir gerai bendrai savijautai. Normalu ir tai, jeigu oda po procedūros truputį parausta – tai greitai (dažniausiai per kelias valandas) praeina savaime, jokios specifinės priežiūros nereikia.
Svarbu pabrėžti, kad pastaruoju metu HIFU procedūra labai išpopuliarėjo ir atsiranda vis daugiau specialistų, siūlančių ją atlikti. Siekiant geriausių rezultatų ir maksimalaus saugumo, šią, kaip ir kitas estetines procedūras, būtina atlikti tik sertifikatus turinčioje kvalifikuotoje įstaigoje. Nesiviliokite įtartinais pigesniais pasiūlymais, nes dažniausiai po jais slepiasi savamoksliai ir apsišaukėliai, procedūrą atliekantys abejotinos kokybės aparatais, galinčiais pridaryti daugiau žalos nei naudos. Paprastai HIFU procedūra nėra pigi ir atsieina nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų – atsižvelgiant į gydomą veido / kūno zoną.
Ko galima pasiekti?
Procedūros rezultatas pasiekiamas apytiksliai po 3–6 mėnesių, bet akivaizdus pagerėjimas pastebimas iš karto. Oda tampa stangresnė, elastingesnė, lygesnė, skaistesnė, mažėja smulkių raukšlių, sutraukiamos poros. Veido zonoje galima sumažinti maišelius po akimis (sykiu mažėja ir paakių tamsumas), pakelti nukritusius antakius, viršutinius akių vokus, suglebusią žandikaulių odą, nusvirusius lūpų kampučius. Paryškinamas veido ovalas. Išgaunamas kaklo stangrumo efektas. HIFU procedūra šiek tiek mažina riebalus, tad galima sumažinti ir pagurklį. Riebalų sankaupos mažėja ir kūne, jeigu HIFU daroma šioje zonoje. Stangrinimo procedūros atliekamos pilvo, juosmens, šlaunų, sėdmenų ir žastų srityse. Kartu sprendžiama ir celiulito problema. Bendras poveikis gerokai efektyvesnis nei, pavyzdžiui, taikant procedūras su IPL, RF ar kitu lazeriu. Be to, ilgalaikis – rezultatai išlieka 18–24 mėnesius. Vėliau galima atlikti palaikomąsias procedūras, kurių poveikis būna dar ilgesnis. Beje, HIFU procedūra derinama kone su visomis kitomis estetinėmis procedūromis: injekcijomis, kosmetologija, lazerine terapija. Kompleksinis gydymas leidžia pasiekti maksimalių ilgalaikių rezultatų.
Tinka ne visiems
Nors HIFU procedūra visiškai saugi, kaip ir bet kuri kita, turi kontraindikacijų. Nerekomenduojama laukiantis, žindant. Taip pat pasigavus infekciją, karščiuojant, esant kraujagyslių išsiplėtimams, kraujotakos, šilumos jautrumo sutrikimams. HIFU netaikoma onkologiniams ligoniams ar turintiems suaktyvėjusią skydliaukę. Gydomoje zonoje negali būti tatuiruočių, metalinių objektų, absorbuojamų implantų. Apie šias ir kitas kontraindikacijas būtinai dar prieš procedūrą konsultacijos metu paaiškins gydytojas. Tik jis gali nuspręsti, ar konkrečiu atveju procedūrą atlikti saugu, ar ji duos laukiamų rezultatų, todėl pirmiausia visuomet įvertinama ir aptariama individuali situacija.
Autorius Jūratė Survilė