Karštos vonios teikiamais malonumais mėgautis miela tiek pradedant dieną, tiek norint nusimesti nuveiktų darbų naštą. Vonia gali ne tik atpalaiduoti, bet ir suteikti ne mažiau naudos nei profesionalus SPA. Kokias procedūras verta atlikti veido ir kūno grožiui puoselėti? 

 

vonia

Šveitimas

 

Pagrindinė vonios paskirtis – nuprausti kūno odą. Tačiau jei norite pašalinti ne tik nešvarumus, bet ir negyvų odos ląstelių sluoksnį, išbandykite šveitimą. Kūnas ir veidas šveičiami ne dažniau nei kartą per savaitę.

 

Veidą šveisti vertėtų įpusėjus kitoms vonios procedūroms ar joms pasibaigus. Gulint karštoje vonioje, vandens garai padeda atsiverti poroms, todėl šveičiant lengvai pašalinami susikaupę nešvarumai, sunykusios odos ląstelės, išvalomi inkštirai. Veidui šveisti rinkitės odos tipą atitinkančius šveitiklius (kasdienai – tik švelnius, putojančius). Paimkite nedidelį kiekį priemonės ir abiejų rankų pirštų galiukais švelniais sukamaisiais judesiais šveiskite veidą. Sunkiau nušveičiamoms sritims, pavyzdžiui, nosiai, skirkite daugiau dėmesio. Nusiprauskite drungnu vandeniu.

 

Kūną galima šveisti prieš maudantis vonioje ir jau pagulėjus karštame vandenyje. Pirmu atveju sudrėkinamas vandeniu ir švelniai nušveičiamas šveitikliu naudojant specialią kempinę-pirštinę arba švelnių šerelių šepetį ilga rankena, kad būtų lengviau pasiekti nugarą. Šveičiant suaktyvėja kraujo ir limfos tėkmė, atveriamos poros. Jei vonia bus prisotinta aliejaus ar druskos, nušveista oda geriau sugers vertingąsias medžiagas. Šveičiant kūną po vonios, reikėtų atkreipti dėmesį į problemines vietas, ypač pėdų odą. Pagulėjus vonioje oda suminkštės, todėl bus lengviau nušveisti, sušvelninti. Šveičiant kūną po vonios, svarbu nepamiršti sudrėkinti.

 

Drėkinimas

 

Tik sudrėkinta oda bus švelni, skaisti ir jauna. Kartą per savaitę, o jei oda itin linkusi sausėti, ir dažniau pasidarykite veido kaukę. Užsitepkite kreminę kaukę ar išbandykite drėkinamųjų medžiagų prisotintą lakštinę ir patogiau įsitaisykite vonioje. Šilti garai padės geriau įsisavinti naudingąsias medžiagas, veidas atsigaus, oda bus švelnesnė.

 

Kūnui drėkinti puikiai tinka vonios druskos, papildytos natūraliais aromatais ir eteriniais aliejais. Mirtomis, raudonėliais, levandomis dvelkiančios druskos padės atsipalaiduoti, o citrusinių vaisių kvapas suteiks energijos. Eteriniai aliejai pamaitins odą, ji taps stangresnė, lygesnė, jaunatviškesnė. Derma ilgiau išliks drėgna, jei vos nušluostytą kūną ištepsite riebesniu drėkinamuoju losjonu ar kūno sviestu. Nepamirškite pėdų: jeigu jų oda labiau suvargusi, išsausėjusi, kieta, nakčiai patartina ištepti storesniu maitinamojo kremo sluoksniu ir miegoti mūvint kojinaites – ryte nudžiugins švelni pėdų oda.

 

Masažas

 

Visų priemonių tepimas ant odos gali tapti maloniu ir vertingu masažu. Išlipusios iš vonios maitinamąsias ir drėkinamąsias priemones įtrinkite į dar drėgną odą masažuojamaisiais judesiais. Neskubėkite, išmasažuokite visą kūną, intensyviau – problemines vietas, pvz., šlaunis, pilvuką, sėdmenis. Odai skirtą aliejų, losjoną galima ir įtapšnoti. Taip suaktyvės kraujotaka, produktas bus geriau įsisavinamas.

 

Gulint vonioje verta neskubant masažuoti veidą. Nebūtina išmanyti masažo technikos, svarbu maloniai glostyti nuo apačios į viršų: nuo smakro švelniai braukti pirštais iki smilkinių, išglostyti kaktą, keliauti nuo antakių iki plaukų linijos. Nepamirškite ir kaklo bei viršutinės krūtinės dalies – švelniais sukamaisiais ar vertikaliais judesiais išglostykite kiekvieną centimetrą.

 

Naudinga išbandyti ir veido jogą. Specialūs veido raumenims skirti pratimai padės atjauninti odą, susigrąžinti jaunatvišką kontūrą, išlyginti mimikos raukšleles.

 

Plaukelių šalinimas

 

Vonia – tinkamiausia vieta plaukeliams šalinti. Jei naudojate skutimosi peiliukus, geriausia skusti kojas ar kitas kūno vietas jau pagulėjus vonioje, kai oda sudrėkusi, bet nepašiurpusi, rami. Taip plaukeliai bus nuskutami prie pat paviršiaus, mažesnė tikimybė pažeisti odą. Naudojant skutimosi putas tai turėtų būti paskutinė procedūra, nes po jos būtina sudrėkinti odą.

 

Specialias nuplaunamas depiliacines putas patartina naudoti jau išleidus iš vonios vandenį, kad būtų lengviau priemone padengti ir vėliau nuskalauti depiliuojamas vietas. Pabuvus vonioje geriausias metas pincetu koreguoti antakius ar plaukelius virš lūpos. Dėl šiltų garų plaukeliai lengviau šalinami, oda ne tokia jautri skausmui. Nevalia viršutinės lūpos skusti peiliuku. Šis plaukelius nupjauna horizontaliai, todėl ataugančios viršūnėlės atrodo šiurkščiai. Be to, tektų skusti dažnai, o išrovus ramu net iki kelių mėnesių.

 

Apynagių priežiūra

 

Šaltymečiu visa kūno oda patiria išbandymų, net ta dalis, apie kurią nesusimąstote, kol ji nepradeda kliudyti, pavyzdžiui, šerpetojančios apynagės. Laikas vonioje – pats tinkamiausias jomis rūpintis.

 

Kaip ir visą kūną, apynages svarbiausia drėkinti. Tad gulėdamos vonioje neskaitykite knygos, rankas laikykite panardintas vandenyje. Kai rankų ir kojų nagų odelės suminkštėja, jas švelniai atstumkite nuo nagų specialiu mediniu pagaliuku. Metalinių įrankių naudoti nepatartina, nes gresia prisidaryti žalos. Atšipusiomis žirklutėmis nukirptos odelės gali šerpetoti. Taip pat jų būklei kenkia pernelyg trumpas arba nelygus kirpimas. Po tokio nekokybiško manikiūro apynagių odelė pažeidžiama, gali pleišėti, luptis.

 

Pastebėjus, kad oda prie nagų sausėja, šerpetoja, iškart po maudynių odeles reikia įmasažuoti specialiu aliejuku ar balzamu. Tiks ir įprastas maitinamasis kremas ar tiesiog kokybiškas alyvuogių aliejus. Svarbu švelniai įmasažuoti, kad odelės įsisavintų veikliąsias medžiagas.

 

Krūtų apčiuopa

 

Vonios procedūros skirtos ne tik higienai palaikyti ir grožiui puoselėti, bet ir sveikatai išsaugoti. Medikai pataria suaugusioms moterims kartą per mėnesį atlikti profilaktinę krūtų apčiuopą. Geriausia tai daryti iškart po menstruacijų.

 

Visų pirma stovint prieš veidrodį, laisvai nuleidus rankas, paskui jas pakėlus apžiūrėti krūtis ir įvertinti, ar abi krūtys atrodo simetriškai, nėra jokių spenelių išvaizdos pokyčių. Vėliau krūtis reikia apčiuopti trijų vidurinių pirštų galiukais. Taip pat ir plotą po jomis, raktikauliu, pažastų bei krūtinės ląstos centrinę dalį. Apčiuopą pradėkite švelniai paspaudžiant nuo išorinės krūties dalies, spenelio link. Apčiuopiant dešinę krūtį, dešiniąją ranką reikia pakelti, o krūtį apčiuopti kairiąja ranka, ir atvirkščiai.Patikrinkite spenelius švelniai, bet tvirtai spustelėjusios dviem pirštais, įsitikinant, kad nėra išskyrų ar kraujo. Jei pajuntate ką nors neįprasta, ko neužčiuopėte ar nepastebėjote praeitą kartą, reikėtų užsirašyti konsultacijai pas specialistą, kad krūtis apžiūrėtų nuodugniau.

 

Atsipalaidavimas

 

Nepamirškite, kad visas organizmas kenčia, kai patiriate stresą, negalite atsikratyti įtampos ir kokybiškai pailsėti. Streso ženklai aiškiai matyti veido odoje – ji praranda skaistumą, paakiai patamsėja, raukšlelės išryškėja, gali net paberti. Taigi lepinantis vonioje derėtų atsipalaiduoti: užsidegti žvakių, įsijungti raminančią muziką, įpilti kvapių eterinių aliejų. Bent pusvalandį pabūti su savimi, maloniais kvapais ir pojūčiais, visus rūpesčius palikus už durų. Po vonios procedūrų atsipalaidavimu spindės veidas, o kūną paliks įtampa, todėl su nauja energija galėsite kibti į svarbius darbus.

 

Įdomu

 
  • Suomijoje atliktas tyrimas parodė, kad pusvalandį gulint vonioje sudega apie 125 kcal.
  • JAV duomenimis, moters vonios kambaryje galima rasti vidutiniškai 437 daiktus.
  • Vyrai jų gali įvardyti tik mažiau nei pusę.
  • Dušą turintys žmonės juo naudojasi dažniau nei vonių savininkai mėgaujasi vonios malonumais.
  • Anot dermatologų, maudytis vonioje dažniau nei kas antrą dieną nesveika odai.