Seksualinė patirtis – tai dar ne viskas, tačiau ir nuo jos priklauso, koks esate šiandien. Karštas vasaros romanas gali padėti suprasti, kas labiausiai jums patinka lovoje. Nevykę ilgalaikiai santykiai praeityje gali padėti suprasti, ko nenorite, kad partneris darytų miegamajame ir pan. Kiekviena seksualinė patirtis kažko išmoko ir padeda labiau pažinti savo kūną.

 

seksas

Kokia yra jūsų seksualinė patirtis yra tik jūsų asmeninis reikalas, tačiau kartais galite prieiti tašką gyvenime, kai norėsite atskleisti intymias detales savo dabartinei antrajai pusei. Galbūt toks poreikis atsiras, kai nuspręsite turėti monogaminius santykius, pakeisti prezervatyvus į kitą kontracepcijos būdą ar tiesiog norėsite atskleisti visas kortas. Kalbėti apie intymias patirtis dažniausiai būna labai sudėtinga, vien nuo minčių apie tai viduje tarsi viskas užverda ir norisi pabėgti. Jeigu kalbėti(s) būtina, tai bent jau tas pokalbis turėtų būti kuo mažiau skausmingas ir nejaukus.

 

9 patarimai, kaip kalbėti apie ankstesnes seksualines patirtis:

 
  • Pamąstyti, kodėl atsirado poreikis dalytis tokia informacija. 22 % moterų jaučiasi nepatogiai, kalbėdamos su partneriu apie savo seksualinę patirtį. Nėra privaloma tai daryti. Jeigu kyla noras pasidalyti tokiomis intymiomis savo ankstesnio gyvenimo smulkmenomis su esamu partneriu, pirmiausiai paklauskite savęs: „Kodėl?“. Gal norite, kad tarp jūsų nebūtų jokių paslapčių, gal partneris nuolat jus pašiepia, o gal norite pasiaiškinti partneriui, kodėl elgiatės taip, kaip elgiatės? Išmintingas partneris niekada neprikaišios praeities, nes tai, kas buvo, tai buvo ir buvo svari priežastis, kodėl visa tai baigėsi.
 
  • Įvertinti pliusus ir minusus. Šiuolaikinėje kultūroje manoma, kad tame yra vien tik minusai, tačiau tai ne visai tiesa. Kitas žmogus galbūt taip pat buvo susidūręs su panašiomis problemomis, todėl jo nenustebins ir nešokiruos, ką pasakysite. Suaugę asmenys paprastai turi seksualinę patirtį ir ne viskas joje labai gražu.
 
  • Pasirinkti tinkamą laiką. Pietų pertrauka nėra tinkamas laikas tokiam pokalbiui, nes teks skubėti. Reikia abiem iš anksto paskirti laiką nuoširdžiam pokalbiui, kad niekas jūsų negalėtų pertraukti.
 
  • Paskirti pasimatymą. Bloga mintis prisigerti ir tada atskleisti savo praeities nuodėmes. Rekomenduojama pasimatymui pasirinkti saugią vietą, kurioje abu galėtumėte ramiai pakalbėti ir išklausyti vienas kitą, užduoti vienas kitam klausimų. Vengti triukšmingų barų. Atmosfera turi būti jauki ir intymi.
 
  • Nustatyti taisykles. Prieš atvirą pokalbį pamąstykite, ką esate pasiruošę atskleisti, o ko – ne. Ar pasakysite tikslų lytinių partnerių skaičių? Į kokius klausimus negalėtumėte atsakyti? Nustatykite ribas su partneriu prieš pokalbį ir nelįskite į tabu sritį.
 
  • Būti sąžiningu tiek, kiek tai dar komfortiška. 2014 metų tyrimas D. Britanijoje parodė, kad 20 % moterų yra linkusios sumažinti lytinių partnerių skaičių, o 12 % – padidinti. Tai jautri tema ir jums patiems teks nuspręsti, ar galite pasakyti tiesą, ar ne.
 
  • Kai kurias detales pasilikti tik sau. Nereikėtų pasakoti esamam partneriui, koks buvo nuostabus vienas iš ankstesnių lytinių partnerių. Jeigu norite pasakyti partneriui, ką jis blogai daro miegamajame, sakykite tiesiai, bet neminėkite buvusiųjų. Tai žeidžia, skamba kaip gyrimasis.
 
  • Nesmerkti. Tai turėtų būti savaime suprantama, jei jau ruošiatės tokiai intymiai išpažinčiai. Gali būti, kad sužinosite kai ką, kas jums nelabai patiks. Galbūt kai kurie dalykai jus netgi išgąsdins arba sukels nerimą. Tačiau svarbiausia nesmerkti ir neteisti. Jeigu jis jus išklausė, nesmerkė ir suprato, tai ir jūs turite elgtis taip pat.
 
  • Nuspręsti, kada turi baigtis pokalbis. Išsiaiškinkite, ar prie šios temos dar kada nors grįšite, ar tai bus vienkartinis paatviravimas. Tikriausiai nenorėtumėte, kad po savaitės partneris staiga primintų, ką kalbėjote tada. Aptarkite tai iš anksto, kad nekiltų nesusipratimų.