9 namai, kurie yra palankiausi aplinkai (1)
2017-09-27 14:49Aukštos gyvenamųjų namų kainos ir didėjantis žmonių sąmoningumas lemia, kad vis daugiau mūsų planetos gyventojų svarsto apie ekologiškas būsto alternatyvas. Ar žinojote, kokių jų yra? Galbūt tarp jų rasite ir idėją, kaip turėtų atrodyti jūsų svajonių būstas!
9 namai, kurie yra palankiausi aplinkai:
- Plūktos žemės namai. Ar gali kas nors būti dar palankesnis aplinkai negu kažkas, kas pagaminta iš pačios žemės? Tokie statiniai yra itin patvarūs ir ilgaamžiai. Tokie namai statomi iš plaušamolio, plūktos žemės, žemės maišų.
- Mediniai namai. Mediena yra viena universaliausių statybinių medžiagų. Tačiau reikia atsiminti, kad nors mediena yra laikoma atsinaujinančiu gamtos išteklius, bet masinis miškų naikinimas šį procesą labai stabdo, nes medžiams užaugti reikia labai daug metų. Todėl, jeigu norima tikrai ekologiško būsto, jį reikėtų statyti iš rąstų ir iš statybinės miško medžiagos.
- Šiaudų namai. Šiaudai turi tam tikrų privalumų – jie yra nebrangūs ir puikiai izoliuoja. Tai viena iš ekologiškoms namų statyboms naudojamų medžiagų. Be to, šiaudai yra šalutinis grūdų auginimo produktas. Tai produktas, kurį galima prikelti antram gyvenimui, nes paprastai jie tiesiog išmetami.
- Bambukų namai. Bambukiniai namai yra net dar ekologiškesnė alternatyva negu namai iš statybinės miško medžiagos. Bambukas yra labai stipri medžiaga, o tinkamai pagamintos konstrukcijos gali atlaikyti net uraganus ir žemės drebėjimus.
- Akmeniniai namai. Iš akmenų pastatyti namai turi natūralaus grožio. Jų nereikia papildomai dažyti. Tokius namus galima statyti iš vietinių žaliavų. Tokie būstai patogūs ir gerai sulaiko šilumą. Iš pirmo žvilgsnio akmeniniai namai gali priminti Viduramžius, tačiau reikėtų nepamiršti, kad tai viena iš patvariausių ekologiškų statybų alternatyvų.
- Mini namukai. Tokie namukai yra labai palankūs aplinkai. Be to, atrodo labai mieli ir jaukūs – kaip iš pasakos. Mini namumus galima statyti, naudojant ekologiškas statybines ir perdirbtas medžiagas. Šie kompaktiški namai yra tokie maži, kad jiems nereikia sudėtingų šildymo ir vėdinimų sistemų. Jie gali būti nesunkiai perkeliami į kitą vietą ir yra kuriami taip, kad sumažintų anglies dioksido išmetamą kiekį į atmosferą.
- Namai, kurių stogai apželdinti žole. Tai, ko gero, vienas nuostabiausių architektūros bruožų, kuris turi ir kitokių privalumų be vizualinio. Žaliuojantys stogai padeda suvaldyti lietaus nuotėkį ir apsaugo gyventojus nuo didmiesčių sukeliamo šiltnamio efekto priemiesčiuose (tai dideliuose pasaulio miestuose ir jo priemiesčiuose yra opi problema). Tokių stogų danga atspindi šilumą, o ne sugeria kaip įprasti stogai ir padeda sumažinti išlaidas pastato vėsinimui. Tokie stogai gerai izoliuoja pastatą ir jų priežiūra nėra sudėtinga.
- Moduliniai namai. Šiuolaikiniai moduliniai namai nebėra tarsi kuriami fabrikuose pagal vieną modelį. Dabar jie atrodo moderniai ir yra palankūs aplinkai. Šie ekologiški namai paprastai yra mažesni už tradicinius, todėl išeikvoja mažiau energijos šildymui ir vėsinimui.
- Kanapių pluošto betono namai. Kadangi tradiciniams betoniniams namas statyti reikia daug energijos, buvo sukurta alternatyva – kanapių pluošto betonas. Kanapių pluošto betonas gaminamas iš kanapių, vandens ir klinčių. Įdomu, kad toks betonas yra net ilgaamžiškesnis negu įprastas betonas. Kita vertus, tokie namai gali kainuoti gana brangiai, nes gauti tokio betono gali būti sudėtinga.
- Žemės laivas. Nors iš pirmo žvilgsnio žemės laivas labiau primena NSO negu žmonių gyvenamąjį būstą, tačiau tai yra ekologiškas namas, kuris pasaulyje vis labiau populiarėja. Šis statybos būdas panaudoja senus butelius ir skardines, kurios kitu atveju patektų į sąvartynus.