9 klausimai, kuriuos reikia užduoti sau prieš perkant naujus rūbus
2022-11-04 08:22Beveik kiekvienai moteriai yra tekę impulsyviai nusipirkti drabužį, o vėliau jį dėvėti tik kartą arba visai nedėvėti. Yra daugybė priežasčių, kodėl graži palaidinė ar suknelė gali atrodyti geras pirkinys, o galiausiai tapti daiktu, kuris bus nustumtas į spintos galą. Garderobą reikia kurti kruopščiai, kad įsigyti daiktai būtų ne tik praktiški, bet ir stilingi bei patinkantys. Jei norite būti tikros, kad visada perkate drabužius, kuriuos noriai nešiosite, prieš pirkdamos užduokite sau šiuos 9 klausimus.
Ar drabužis atitinka mano stiliaus koncepciją?
Bendras daikto vaizdas yra tai, kas iš pradžių jus sudomins, kai pamatysite jį ant lentynos ar internete. Atidžiai apžiūrėkite drabužį ir palyginkite jo formą, spalvą, raštą, tekstūrą ir detales su savo dabartinio stiliaus koncepcija. Pavyzdžiui, jei siekiate klasikinio prancūziško stiliaus garderobo, apsvarstykite, ar daiktas palaikys šį įvaizdį.
Galvokite apie savo stiliaus koncepciją kaip apie paveikslą. Kiekviename garderobo elemente turėtų būti detalių, atitinkančių šią koncepciją. Neturėtų būti rūbų, kurie prieštarautų ir gadintų bendrą įvaizdį.
Ar drabužį dėvėsiu ne vieną kartą?
Tai turbūt vienas svarbiausių klausimų, kuriuos reikia sau užduoti. Įsigyjant naują daiktą svarbu pagalvoti, ar nebus taip, jog niekada jo neužsidėsite. Ar rūbą noriai nešiosite pakartotinai?
Iš ko pagamintas drabužis?
Prieš pirkdamos drabužį išsiaiškinkite, ar medžiagos, iš kurių jis pagamintas, yra tvarios. Tarkim, pirmenybę teikite ekologiškos, o ne įprastos medvilnės pirkimui. Venkite drabužių, pagamintų iš sintetinių medžiagų, kurias skalbiant išsiskiria mikroplastikas. Šie maži plastiko gabaliukai kenkia ekosistemoms ir teršia vandenį.
Kitas aspektas, kurį reikia apsvarstyti galvojant apie drabužių sudėtį, yra tas, kur jie atsidurs, kai nebebus tinkami nešioti. Geriausias pasirinkimas – pirmenybę teikti investicijoms į biologiškai skaidžius arba kompostuojamus daiktus, kad pasibaigus jų naudojimo laikui juos būtų galima saugiai išmesti ir jie nekenktų aplinkai.
Ar esu pasirengusi tinkamai pasirūpinti šiuo drabužiu?
Patikrinkite priežiūros etiketę. Ar esate pasiruošusi chemiškai valyti, skalbti rankomis, lyginti, ar tvarkingai sulankstyti rūbą tą pačią sekundę, kai jis bus baigtas džiovinti džiovyklėje? Sprendimus dėl drabužių priežiūros priimkite dar parduotuvėje, kad po kelių mėnesių neliktumėte su pilnu krepšiu gražių, tačiau nešvarių drabužių, kurių negalite išvalyti.
Su kuo dėvėsiu drabužį?
Įsitikinkite, kad drabužis dera su tuo, ką jau turite, ir kad norint jį dėvėti nereikės pirkti kitų daiktų. Stenkitės sugalvoti bent 3-5 skirtingus aprangos variantus, į kuriuos įeitų šis daiktas. Jei derinius sunku įsivaizduoti, žinokite, kad rūbą bus sunku pritaikyti savo garderobe.
Ar drabužis man puikiai tinka?
Nereikia pirkti drabužių, kurie jums idealiai netinka. Jei rūbai vienu dydžiu per dideli arba per maži, nepirkite be reikalo. Laisvai kabantys drabužiai neatrodo prašmatniai ar elegantiškai. O pernelyg aptempti rūbai yra tiesiog nepatogūs.
Ar pirkčiau drabužį, jei nebūtų išpardavimas?
Kaip dažnai ką nors perkate tik todėl, kad vyksta išpardavimas? Jei pamatėte išpardavime kažką, ko neieškote, paklauskite savęs, ar už tą daiktą mokėtumėte visą kainą. Jei ne, tikriausiai tai nėra tai, ko jums reikia.
Ar drabužis atitinka mano gyvenimo būdo poreikius?
Jei drabužis jums nereikalingas, jis greičiausiai tiesiog gulės jūsų spintoje. Puiku turėti rūbus, kurie yra siekiamybė ir leidžia jaustis geriausia savo versija. Tačiau jei tie drabužiai tinka tik ypatingoms progoms, kiek funkcionalūs jie bus?
Tarkim, jus žavi idėja turėti seksualių aukštakulnių virš kelių porą. Tačiau visur vaikštote pėsčiomis arba dažnai važiuojate viešuoju transportu. Mūvėdamos tokius batus, tik pavargtumėte ir nesijaustumėte patogiai. O kaip dažnai dalyvautumėte renginyje, kur jie būtų tinkami?
Suprasti savo gyvenimo būdo poreikius yra svarbi spintos pusiausvyros dalis. Jei nėra poreikio rengti dalykinį garderobą, turbūt nereikia pirkti daugybės švarkų ar kostiuminių kelnių. Galima išsiversti su vienu gražiu švarkeliu, kurį dėvėtumėte per prašmatnesnius renginius. Ir atvirkščiai, jei jūsų darbovietė turi griežtą aprangos kodą, pravartu suskirstyti savo spintą į 2 atskiras dalis: darbo ir asmeninę.
Ar drabužio įsigijimas yra investicija?
Visos esame tai dariusios: įsigijome ką nors itin madingo ir pigaus. Po dviejų dėvėjimų pasimokėme, nes pamatėme tikrąją drabužio kokybę. Didesnė kaina dažnai reiškia aukštesnę kokybę. Užuot pirkę 10 pigių palaidinių, apsvarstykite galimybę investuoti į 2 gerai pagamintas patikimos įmonės palaidines, kurios atrodo ir jaučiasi prabangiai. Puiki idėja – rinktis drabužius iš textilite.lt.