9 geri patarimai, kad bateliai būtų išties patogūs
2021-08-04 08:14Labai liūdna, kai nauja batų pora nutrina kojas iki pūslių jau pačią pirmą dieną arba, kai dėl blogų pėsčiųjų kelių sąlygų ant mėgstamiausių aukštakulnių atsiranda įbrėžimų. Viso to, pasirodo, galima išvengti. Kartais, kad išvengtumėte tokių nemalonumų, reikia apsiginkluoti improvizuotomis priemonėmis. Net patys gražiausi bateliai neturėtų kelti diskomforto. Tad laikas sužinoti, kaip išvengti pūslių atsiradimo ir kitų nemalonių problemų!
9 geri patarimai, kad bateliai būtų išties patogūs:
- Pleistriukai batų vidinėje pusėje gali apsaugoti nuo nutrynimo. Pleistrai yra neišvengiamas dalykas ir ne tik tada, kai jau turite pūslių. Šio nemalonumo galima lengvai išvengti. Tiesiog pleistriuką klijuokite tose vidinėse batelių vietose, kur dažniausiai nutrina odą, o ne prie kojų. Pleistras, ypač su austiniu paviršiumi, sumažins trintį tarp švelnios pėdų odos ir batų.
- Įklotai batuose apsaugos nuo prakaito ir blogo kvapo. Įprasti įklotai turi daugiau panaudojimo būdų, nei būtų galima pagalvoti. Pavyzdžiui, jie padeda pašalinti prakaitą ir nemalonius kvapus iš batų. Įklotus galima įklijuoti batelių viduje, kad jie sugertų drėgmę, kol būsite su batais. Kuo mažiau prakaito, tuo mažesnė rizika, kad atsiras nemalonus kvapas. Taip pat įklotus galima klijuoti ir po batų avėjimo. Jie taip pat padės atsikratyti prakaito ir nemalonaus kvapo.
- Pleistriukai padės sumažinti kojų nuovargį. Ne kiekviena mergina išdrįsta visą dieną avėti aukštakulnius, bet, jeigu taip nutiko, daugelis svajoja apie tai, kaip grįš namo, nuspirs tuos nepatogius batus ir įsispirs į patogias šlepetes. Aukštakulniai batai spaudžia nervus, esančius tarp II, III ir IV kojų pirštų. Dėl to atsiranda nemalonių pojūčių. Norint to išvengti, galima apvynioti II ir III kojų pirštą su pleistriuku. Tai padės sumažinti spaudimą ir diskomfortą, ir galėsite mėgstamus batelius avėti ilgiau.
- Medžiaginės paplūdimio šlepetės per pirštą apsaugos nuo pūslių atsiradimo. Vasara tokia avalynė yra viena populiariausių, bet ji turi vieną trūkumą – dažnai nutrina kojų odą. Dažniausiai mažiau trina paplūdimio šlepetės, kurių dirželiai yra pagaminti iš austinės medžiagos, o ne iš gumos.
- Avalynės protektoriai apsaugos aukštakulnius ir suteiks daugiau komforto. Nesmagu, kad batų kalnai einant įstringa tarp šaligatvio plytelių ar kur nors kitur. To gali padėti išvengti specialūs avalynės protektoriai. Jie padeda apsaugoti ne tik pačius aukštakulnius, bet ir mūsų sveikatą. Protektoriai gaminami iš polivinilo chlorido ir gali būti pačių įvairiausių spalvų, todėl nebus sunku juos priderinti prie turimos avalynės.
- Norint sutaupyti vietos namuose, avalynę geriausia kabinti ant kabliukų. Jeigu turite mažai batų, problemų dėl jų saugojimo, nekils. Jei turite daug batų, pavyzdžiui, skirtingiems sezonams, tada galite norėti taupyti vietą namuose ir saugoti avalynę kompaktiškai. Rekomenduojama batus ne išdėstyti ant žemės, o sukabinti ant kabliukų ant sienos.
- Indų ploviklis padeda išvalyti batus, pagamintus iš fliso. Minkšto fliso šlepetės patinka daugeliui, nes jos švelnios ir labai patogios. Tačiau ši medžiaga greitai susitepa ir burbuliuojasi. Dėmes galima panaikinti patrynus su indų plovikliu sukamaisiais judesiais. Po to nuvalyti drėgna šluoste, nusausinti rankšluosčiu ir leisti išdžiūti vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginės saulės spindulių ir kitų šilumos šaltinių.
- Plaukų laką galima panaudoti, kad batai mažiau slystų. Batų padai dažnai būna slidūs. Taip dažnai nutinka, kai nusiperkame šiek tiek per didelius batus. Be to, daugelis žmonių turi vieną šiek tiek didesnę pėdą, todėl vienas batelis gali labiau slysti nei kitas. To galima išvengti papurškus plaukų lako ant pėdos prieš aunantis batus – batai laikysis tvirčiau.
- Į nenešiojamus ilgaaulius rekomenduojama prikišti susuktų laikraščių – geriau išlaikys formą. Nauji batai gali spausti ne tik tiek kojų pirštais, bet ir aulų srityje. Tokius batus reikia pratampyti, prikimšus į vidų senų laikraščių. Taip ilgaaulius laikyti iki pirmo karto, kol juos apsiausite. Batų odą taip pat galima išpurkšti tam skirta priemone.