9 auksinės taisyklės, kaip būti pozityviam
2015-05-12 10:46Pasaulis šypsosi pozityviems žmonėms. Nėra lengva būti tuo žmogumi, kuris visada kitiems sako, kad viskas bus gerai. Tačiau tai nereiškia, kad reikia užsisklęsti ir nesistengti išsaugoti teisingą požiūrį į gyvenimą bet kokiomis aplinkybėmis. Laimė šypsosi tiems, kurie nenusimena ir nepasiduoda melancholijai ir apatijai. Kaip tą padaryti? Laikytis kelių auksinių taisyklių!
- Išmokti kontroliuoti emocijas. Stengtis nekelti konfliktų dėl smulkmenų, nesiginčyti su artimais žmonėmis, atleisti kitų kaltes, prisipažinti suklydus. Labai svarbu mokėti atleisti, taip atsikratyti pykčio ir irzlumo, kurie labiausiai kenkia ne kam nors kitam, o pačiam žmogui, kuris yra apsėstas negatyvių emocijų.
- Į gyvenimą žvelgti su humoru. Net jei apstumdė eilėje, autobusas nuvažiavo tiesiai prieš nosį ir telefonas išsikrovė… Galbūt šiandien ir nėra pati geriausia diena gyvenime, bet nereikia jos dar labiau apsunkinti ir imti savęs gailėtis. Visi kartais pyksta ant pasaulio, tačiau nereikėtų leisti, kad smulkūs nemalonumai išmuštų iš vėžių. Žinoma, jei nutinka kažkas tikrai labai svarbaus, nereikia pasiduoti ir nekovoti už savo gerovę. Prisiminti: net ir didžiausios bėdos šiame pasaulyje praeina ir viskas susidėlioja į savo vietas.
- Išbandyti ką nors naujo. Psichologai rekomenduoja kai kada keisti susiformavusius įpročius, pavyzdžiui, rasti naują hobį, pakeisti aprangos stilių, šukuoseną ir panašiai. Niekas taip nepakelia nuotaikos, kaip malonus kitų žmonių dėmesys.
- Išmokti atsipalaiduoti. Uždarius darbovietės duris, pamiršti apie darbą ir kitus neatidėliotinus reikalus. Galvoti apie ką nors malonaus, pavyzdžiui, artėjantį susitikimą su draugais. Atsipalaiduoti padėti gali ir tam skirtos aromatinės lempos. Eteriniai aliejai gali pakelti nuotaiką, pagerinti psichinę savijautą. Tai mandarinų, apelsinų, citrinų, greipfrutų, bergamočių kvapieji aliejai.
- Į gyvenimą žiūrėti paprasčiau. Svarbiausia nesijaudinti dėl smulkmenų. Šiuolaikiniai žmonės tiesiog per daug jaudinasi dėl to, kas bus šiandien, rytoj, kad net pamiršta tai, kas yra iš tikrųjų svarbu. Reikėtų saugoti savo nervų sistemą ir pasidžiaugti net maža sėkme ir nedideliais pasiekimais.
- Būti savimi. Psichologų nuomone, kiekvienas žmogus kasdien dėvi daugybę kaukių. Vieną užsideda darbe, kitą grįžęs namo pas šeimos narius, trečią – bendraudamas su draugais, ketvirtą – su mylimuoju, penktą – su kaimynais ir t. t. Galima net pamiršti, koks iš tikrųjų žmogus slepiasi po tiek netikrų veidų. Nereikėtų bijoti savęs pačių arba to, kad teis kiti. Nemažai žmonių dirba darbus, kurie jiems iš tikrųjų nerūpi, nenutraukia santykių, nors jie neduoda nieko gero, apsimeta kažkuo kitu, kad įtiktų kitiems. Gyvenimas yra vienas ir niekas kitas, tik pats žmogus, jį gali nugyventi ir pasirinkti, kaip jį gyventi. Reikia nebijoti visada išlikti savimi, nesvarbu kur, nesvarbu, kas benutiktų.
- Rūpintis sveikata. Sakoma, jeigu nėra sveikatos problemų, tai nėra jokių problemų. Tokie dalykai kaip automobilio modelis, banko sąskaita yra visiškai nereikšmingi, jei nėra jėgų, energijos ir sveikatos. Didžiausias gyvenimo pasiekimas – tai būti sveikam. Tuo reikėtų džiaugtis labiau negu materialiniais turtais.
- Atskleisti savąjį potencialą. Kai kurie žmonės tampa milijardieriais. Kai kurie padaro reikšmingus žmonijai atradimus: gravitaciją, elektrą ar internetą. Koks skirtumas tarp jų ir eilinių mirtingųjų? Joks, nes ir tie, ir tie yra žmonės. Daugelis žmonių per visą gyvenimą neišnaudoja savojo potencialo, iš dalies dėl to, kad yra įsitikinę: laimė, šlovė, sėkmė ir talentai jiems neskirti. Didieji pasaulio išradimai neatsirado tik iškėlus koją iš lovos. Iš pradžių buvo idėja, o paskui labai daug darbo, kad tai pavirstų realybe. Visi turi potencialą ir gali daryti tai, ką nori. Laiką, skirtą gyventi šioje planetoje, reikia išnaudoti prasmingai, pasinaudoti beribėmis galimybėmis, kurias pasiūlo pats gyvenimas. Nešvaistyti laiko veltui, vien dėl to, kad tai iš pradžių atrodo kiek beviltiška. Niekas nėra beviltiška. Kvailiausios svajonės uždirba milijonus, žmonės gelbėja kitų gyvenimus. Kiekvienas tą gali padaryti, jei tik nori.
- „Tai, kas mūsų nepražudo, padaro mus stipresnius“, – teigė vokiečių filosofas F. Nyčė ir buvo visiškai teisus. Kiekvienas, atsidūręs nepavydėtinoje situacijoje, iš kurios pavyko išsikapstyti, paliudys: perėję pragarą, jie rado tikrąją laimę, pašaukimą ir sėkmę. Tad, ar verta pasiduoti, jei palieka mylimasis, reikia išeiti iš darbo, jeigu finansinė padėtis nestabili, jeigu kas nors nuskriaudė ir apiplėšė?