Guzelis krūtyje yra tik vienas iš galimų krūties vėžio simptomų moterims ir vyrams. Dėl krūties vėžio gali atsirasti įvairių pokyčių odoje ir aplink krūtis. Juos pastebėjus reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir išsitirti. Kartais krūties vėžys gali būti besimptomis, tuomet jis aptinkamas tik atlikus mamogramą. Krūties vėžio tyrimas gali padėti nustatyti šią būklę ankstyviausioje ir dažniausiai gana lengvai išgydomoje stadijoje.

 

kruties vezys

8 simptomai, galintys rodyti krūtų vėžį:

 

  • Odos tekstūros pokyčiai. Krūties vėžys gali sukelti pasikeitimus ir uždegimą odos ląstelėse, todėl gali pasikeisti odos tekstūra. Pavyzdžiui, gali pradėti pleiskanoti oda aplink spenelį ir aureolę arba oda gali bet kurioje krūtų vietoje sukietėti. Šie pokyčiai gali sukelti odos niežulį.

 

  • Išskyros iš krūtų spenelių. Išskyros iš spenelių gali būti skystos arba tirštos, skaidrios, pieniškos, gelsvos, rausvos, žalsvos. Pieniškos išskyros iš spenelių laikomos normaliu dalyku žindančioms moterims, bet kitu atveju reikėtų apsilankyti pas gydytoją. Dažniausiai išskyros iš spenelių yra nevėžinės, bet kai kuriems žmonėms – tai gali būti krūties vėžio simptomas. Kitos galimos išskyrų iš spenelių priežastys: krūtų infekcijos, šalutinis kontraceptinių tablečių arba kitų vaistų poveikis, kūno fiziologijos variacijos, tam tikros medicininės būklės, pavyzdžiui, skydliaukės sutrikimai.

 

  • Duobutės krūtyse. Duobutės krūtyse kartais gali būti uždegiminio krūties vėžio (agresyvaus krūtų vėžio tipo) simptomas. Vėžio ląstelės gali sukelti limfos skysčio kaupimąsi krūtyse, dėl kurio gali atsirasti patinimas ir duobutės (įdubimai) odoje. Oda atrodo panaši į apelsino žievelę.

 

  • Limfmazgių pokyčiai. Limfmazgiai yra mažos, apvalios imuninės sistemos audinių sankaupos, filtruojančios skysčius ir sulaikančios potencialiai kenksmingas ląsteles (bakterijas, virusus, vėžio ląsteles). Vėžio ląstelė, palikusi krūtį, pirmiausiai nukeliauja link pažasties limfmazgio toje pačioje pusėje kaip ir pažeista krūtis. Šioje vietoje gali patinti. Patinimas gali išsiplėsti iki raktikaulio srities. Padidėjusius limfmazgius gali užčiuopti, nes jie atrodo lyg maži, kieti, patinę guzeliai, kurie gali būti jautrūs prisilietimams.

 

  • Krūtų arba spenelių skausmas. Krūties vėžys gali sukelti pokyčius odos ląstelėse, dėl kurių gali atsirasti skausmas, krūtų jautrumas arba diskomfortas krūtyse. Nors krūtų vėžys dažniausiai skausmo nesukelia, bet į nemalonius simptomus būtina atkreipti dėmesį.

 

  • Įtraukti krūtų speneliai. Krūties vėžys gali sukelti spenelių pokyčius. Pavyzdžiui, krūtų speneliai gali staiga tapti įtraukti arba gali pasikeisti jų dydis. Spenelių išvaizda dažnai pasikeičia ovuliacijos metu arba kitu menstruacinio ciklo laiku, bet apie šiuos pokyčius vertėtų pasikalbėti su gydytoju.

 

  • Paraudimas. Dėl krūties vėžio gali pasikeisti odos spalva, gali net atsirasti kraujosrūvų. Oda gali tapti rausva, tamsiai raudona, su mėlynu atspalviu. Jeigu pamėlynavimo priežastis nėra kokia nors trauma, būtina apsilankyti pas gydytoją.

 

  • Patinimas. Dėl krūties vėžio gali patinti visa krūtinės sritis. Guzelio, praėjus patinimui, gali ir nebūti. Tačiau gali būti, kad krūtys gali tapti nevienodo dydžio.