8 priežastys prisijaukinti gyvenimą be automobilio
2017-09-22 10:24Ne tik vieną dieną per metus – rugsėjo 22 d. – rekomenduojama atsisakyti automobilio ir naudotis viešuoju transportu, daugiau vaikščioti pėsčiomis arba nuo taško A į tašką B numinti dviračiu. Kuo daugiau žmonių prisijaukintų gyvenimo būdą be automobilio, tuo geriau būtų visiems mūsų planetos gyventojams!
8 priežastys prisijaukinti gyvenimą be automobilio:
- Padės sutaupyti pinigų. Automobilio priežiūrai, kurui, draudimui reikia nemažai pinigų. Anksčiau automobilius žmonės įsigydavo labiau dėl pramogos, tačiau šiandien automobilis yra labiau transporto priemonė, būtinybė. Tačiau jeigu dažniau žmonės paliktų automobilį prie namų ir eitų pėsčiomis, važiuoti dviračiu arba naudotųsi viešuoju transportu, išlaidos labai sumažėtų. Sutaupytus pinigus vėliau bus galima išleisti kažkam, kad teikia daugiau malonumo negu vairavimas per transporto spūstis.
- Padės vietiniam verslui. Kadangi atsisakius automobilio sumažėja išlaidos, žmonės gali išleisti daugiau pinigų valgymui kavinėse ir restoranuose, kultūros renginiams, apsipirkimui parduotuvėse ir kitoms laisvalaikio pramogoms.
- Padės pagerinti miesto infrastruktūrą. Vis daugiau žmonių iš priemiesčių kas rytą iš priemiesčių važiuoja į miestą, kuriame dirba, kur mokosi jų vaikai arba apsipirkti didžiuosiuose prekybos centruose. Tačiau miesto infrastruktūrai būtų geriau, kad automobilių srautai būtų mažesni, o žmonės labiau naudotųsi vietinėmis paslaugomis.
- Dėl įvairovės. Didmiesčių gyventojai susiduria su žmonių įvairove. Važinėjant automobiliu nė nepastebima, kiek daug skirtingų žmonių gyvena tarp mūsų – skirtingų tautybių, kultūrų, socialinių ir ekonominių klasių, idėjų.
- Dėl geresnės asmeninės sveikatos. Neturėti automobilio reiškia, kad teks daugiau vaikščioti. Naudojantis viešuoju transportu reiškia, kad reikės bent šiek tiek paeiti nuo stotelės iki tol, kol pasieksite kelionės tikslą. Daug žmonių, atsisakę automobilio, įsigyja dviračius, su kuriuo patogu nuvykti beveik bet kur. Reguliari, vidutinio intensyvumo fizinė veikla padeda išlaikyti normalų svorį, gerina širdies ir plaučių būklę, stiprina raumenis ir kaulus bei padeda išvengti daugybės lėtinių ligų.
- Dėl geresnės visuomenės sveikatos. Mažiau nutukusių žmonių, mažesnė lėtinių ligų (diabeto, aukšto kraujo spaudimo ir kt.) rizika ir sveikesnė žmonių populiacija apskritai. Net gali kiekvienam gyventojui sumažėti išlaidos sveikatos priežiūrai.
- Pagerės oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė. Nors pasaulyje kenksmingų automobilių emisijų sumažėjo per pastaruosius kelis dešimtmečius, automobiliai vis dar yra pagrindinė priežastis, kodėl atmosferoje daugėja anglies dioksido. Mažiau automobilių keliuose reiškia švaresnį orą visiems kvėpuoti ir mažiau kvėpavimo takų ligų, pavyzdžiui, astmos riziką.
- Tai gerai planetai. Transporto priemonės yra pagrindinė šiltnamio efekto ir šylančio klimato priežastis. Elektriniai automobiliai iš dalies gali padėti, tačiau jie labai brangūs, todėl artimiausi metu visi žmonės tikrai nepasikeis degalais varomų automobilių į elektrinius. Tačiau jei žmonės būtų sąmoningesni ir bent kartais automobilį paliktų namie, oro tarša gali sumažėti ir mūsų planetai tai jau būtų labai gerai.