8 priežastys, kodėl visiems reikėtų patirti daugiau orgazmų
2015-08-07 16:21Šeštadienį, rugpjūčio 8 dieną, pasaulis minės tarptautinę orgazmo dieną! O ką tada veiksite jūs? Galbūt kai kurie šią dieną nuspręs apsilankyti sekso prekių parduotuvėse ir įsigyti moderniausią žaisliuką sau arba partneriui. Kiti suorganizuos romantišką vakarienę, kurios pabaigą galima lengvai nuspėti… Tačiau orgazmas yra toks keistas dalykas. Jam nepasakysi: „Šiandien rugpjūčio 8-oji, tad turi būtinai būti“. Dažniausiai jis aplanko netikėtai ir visiškai atsipalaidavusi. Tai gali nutikti bet kada: šią naktį porą kartų, po savaitės, mėnesio ar net kelerių metų.
Ar seksas be orgazmo yra nepilnavertis? Vargu. Paprasčiausias prisilietimas prie traukiančio lyg magnetas žmogaus kūno negali nekelti pasitenkinimo ir malonių šiurpuliukų. Tiesa yra tokia, kad orgazmas dažniausiai yra pervertinamas. Tai sudėtinė lytinių santykių dalis, tačiau nebūtina. Tai lyg papildoma dovana, kurią galbūt kažkas padovanos dabar arba nuspręs palaukti kito karto…
Orgazmas – slidus reikalas, bet patirti jį labai sveika. Ir visai nesvarbu, ar tai klitorinis, ar G taško, ar krūtų spenelių, ar viso kūno orgazmas. Visiems žmonėms patinka periodiškai tai patirti.
8 priežastys, kodėl reikėtų patirti daugiau orgazmų:
- Orgazmas padeda išsaugoti jaunystę. Ar žinojote, kad žmonės, patiriantys orgazmą 4 ar daugiau kartų per savaitę, atrodo net 7 metais jaunesni? Britų klinikinis psichologas ir buvęs Karališkosios Edinburgo ligoninės senėjimo psichologijos vadovas dr. Davidas Weeksas apklausė 3500 žmonių ir nustatė, kad jauniau atrodė tie, kurie dažniau patirdavo orgazmus. Sveikas seksualinis gyvenimas yra antras svarbiausias veiksnys, kaip jaunai atrodys žmogus. Tik fizinis aktyvumas yra svarbesnis už seksą, norint ilgiau išlikti jaunatviškiems.
- Mažina įtampą, stresą, malšina skausmą. Orgazmo metu nervų ląstelės išskiria hormoną oksitociną pogumburio liaukoje (dešinėje smegenų dalyje) į kraujotaką. Šie hormonai kartais vadinami meilės molekulėmis sukelia žmonėms šiltus jausmus, didina optimizmą, kelia savigarbą ir pasitikėjimą. Be to, tyrimais įrodyta, kad oksitocino šuolis organizme gali sumažinti galvos skausmą, spazmus ir kitus viso kūno skausmus.
- Spermoje yra hormonų, mažinančių depresiją. Niujorko universiteto tyrėjai nustatė, kad moterys, kurios reguliariai turi lytinių santykių be apsaugos priemonių, rečiau kenčia nuo depresijos. Esą taip yra dėlto, kad sėkloje yra dideli kiekiai nuotaiką keliančių estrogenų, oksitocino, kortizolio, melatonino, depresiją slopinančio prolaktino, tirotropino bei serotonino.
- Orgazmas stiprina imuninę sistemą. Britų medicinos žurnalas nustatė stiprų ryšį tarp patiriamų orgazmų ir mirtingumo. Tie, kurie patyrė orgazmą bent du kartus per savaitę, gali tikėtis, kad gyvens aštuoneriais metais ilgiau negu tie, kurie taip dažnai nepatiria šio malonumo. Manoma, kad orgazmas stiprina imuninę sistemą, širdį ir smegenis.
- Orgazmų kokybė gerėja su amžiumi. Anot vieno amerikiečių tyrimų, tik 4 % moterų yra visiškai patenkintos savo orgazmu ir tik 31 % moterų jį patiria lytinių santykių metu. Tačiau kuo vyresnės moterys, tuo jaučia didesnį pasitenkinimą savo seksualiniu gyvenimu. Net 70 % moterų nuo 40 metų prisipažįsta, kad jų seksualinis gyvenimas pagerėjo, o lytinių santykių metu dažniau patiria orgazmą. Iš dalies taip yra dėlto, kad vyresnės moterys geriau pažįsta savo kūną bei drąsiai išbando naujoves ir sekso žaislus.
- Padeda įveikti nemigą. Nors populiariame anekdote pasakojama, kad vyrai užmiega po sekso, tačiau iš tikrųjų orgazmas sukelia mieguistumą abiejų lyčių atstovams vienodai. Orgazmo metu smegenys išskiria hormonus oksitociną ir vazopresiną, kurie skatina melatonino gamybą. Nuo melatonino priklauso miego kokybė. Be to, orgazmas mažina nerimą ir padeda pasiruošti geram nakties poilsiui.
- Norint patirti orgazmą, nereikia turėti partnerį. Pasiekti malonumo viršūnę galima ir vienumoje, prieš tai šiek tiek pasitreniravus.
- Moterys, kurios mylėdamosi patiria orgazmą, pozityviau galvoja apie savo partnerius ir puoselėja šiltesnius jausmus.