8 patarimai, kaip pasidalyti namų ruošos darbais
2017-10-03 11:17Jeigu poroje abu ilgai dirba ir gauna dideles pajamas, geriausia pasisamdyti namų tvarkytoją, auklę, virėją ir gyventi be rūpesčių dėl namų ruošos. Tačiau ne visi turi tokias galimybės ir didžiajai daliai žmonių tenka atrasti būdų, kaip pasidalyti namų ruošos darbais.
8 patarimai, kaip pasidalyti namų ruošos darbais:
- Nusistatyti prioritetus. Kas iš tikrųjų porai yra svarbiausia? Išsiaiškinti kiekvieno nuomonę apie maisto ruošimą namuose, greitai paruošiamą maistą, valgymą ne namie, ką abu mano, kas kiek laiko reikėtų valyti dulkes, valyti tualetą, kloti lovą, pjauti veją, apmokėti sąskaitas ir kas už ką bus atsakingas.
- Prisėsti ir kartu pakalbėti apie namų ruošos darbus, kuriuos daryti labiausiai nepatinka. Galbūt tai, ko vienas nekenčia daryti, kitam tai nesukelia tokių neigiamų emocijų. Jeigu kokio namų ruošos darbo nemėgstate abu, pasistenkite paieškoti kompromiso, kad nė vienas nebūtų labai nuskriaustas. Galbūt nemėgstamiausius darbus būtų galima atlikti abiem kartu, daryti juos paeiliui arba pasamdyti žmogų, kad jis juos nudirbtų.
- Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip veikia partnerių biologiniai laikrodžiai. Kai kurie žmonės yra vyturiai, o kai kurie – pelėdos. Vertimas kažką daryti, kai žmogus nesijaučia tam pasiruošęs, kuria papildomą įtampą. Todėl labai svarbu namų ruošos darbus skirstyti pagal tai, koks laikas vienam ar kitam yra patogesnis.
- Iš anksto pagalvoti apie tai, kas laukia kitą savaitę. Galbūt vieną savaitę turėsite daugiau susitikimų, darbo, svarbių progų ir negalėsite skirti tiek daug laiko namų ruošai kaip anksčiau. Iš anksto paprašyti partnerio, kad tą savaitę jis skirtų daugiau laiko namų ruošai, bet ne ateiti ir liepti jam kažką tuojau pat daryti, nors tą dieną visai ne jo eilė tai daryti.
- Kai kurie vyrai yra įsitikinę, kad namų ruoša yra moterų darbas. Tokį požiūrį labai sunku pakeisti, nes jį jie atsineša iš savo šeimos, kurioje užaugo ir kur buvo toks santykių modelis. Tokiuose santykiuose kaltinti partnerį, kad jis kažko nepadarė, gali būti tuščias laiko švaistymas.
- Būti lankstiems ir leisti antrajai pusei namų ruoša užsiimti taip, kaip jiems patinka tai daryti. Jeigu tam tikru būdu sulankstyti rankšluosčius jums yra labai svarbu, tada patys juos ir lankstykite, nes kitas žmogus vis tiek negalės to padaryti geriau negu jūs.
- Nepamiršti, kad skirtingi žmonės į tvarką namuose gali turėti kitokį požiūrį. Kai kuriems žmonėms netvarka namie netrukdo. Jeigu aptarus situaciją, partneris vis tiek atsisako prisidėti prie namų ruošos tiek pat, kiek ir jūs, reikia daryti atitinkamas išvadas. Suaugusio žmogaus nepakeisite. Jeigu vieniems per sunku, galbūt galite bent kartais pasamdyti žmogų, kuris jums padėtų tvarkytis ir pan. Be to, reikia ir patiems mokytis laisvesnio požiūrio į tvarką: nebūtina būti tokiems pedantiškiems ir kiekvieną dieną ruošti po 3 naujus patiekalus.
- Supaprastinti namų ruošos darbus. Jeigu turite sodą, bet neturite daug laiko jo priežiūrai, galbūt reikėtų jį supaprastinti. Nebūtina auginti gėlynų ir pan. Užtenka palaikyti elementarią tvarką. Tegul kieme būna tik veja, kurią reikėtų reguliariai pjauti. Nemėgstate lyginti? Įsigykite patalynę, drabužius, kurių lyginti nereikėtų!