8 faktai apie tai, kaip keičiasi seksas po gimdymo
2016-04-08 16:30Po vaiko gimimo pasikeičia kiekvienas gyvenimo aspektas. Nuo tada, kai užsimezga nauja gyvybė ir po to, kai gimsta kūdikis keičiasi miego laikas, emocijos, santykiai su partneriu ir artimaisiais. Todėl nereikia abejoti, kad pasikeičia ir seksas. Moters kūnas yra sukurtas nėštumui, tačiau taip pat jis yra sukurtas atsinaujinti, nes tai užtikrina, kad ji galės turėti tiek vaikų, kiek norės. 6 – 8 savaites po gimdymo rekomenduojama susilaikyti nuo sekso. Ko tikėtis po jų?
8 faktai apie tai, kaip keičiasi seksas po gimdymo:
- Seksas po gimdymo gali būti skausmingas, tačiau skausmas neturėtų būti labai stiprus. Jeigu gimdymo metu plyšo tarpvietės raumenys arba buvo atlikta epiziotomija, gali susiformuoti randinis audinys, todėl pirmaisiais kartais lytiniai santykiai gali būti šiek tiek nepatogūs. Laimei, bėgant laikui, tas randinys audinys suminkštėja ir seksas nebesukelia skausmo. Dažniausiai porų seksualinis gyvenimas atsistato po vaiko gimimo praėjus šiek tiek laiko. Jeigu diskomfortas po 6 – 8 savaičių yra labai didelis ir nemažėja, reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės ir nustatys tikslesnę priežastį.
- Makštis gali būti nebe tokia stangri, tačiau tai neturėtų daryti labai didelės įtakos lytinių santykių kokybei. Tik nepanikuokite. Tai yra visiškai natūralu. Jeigu jums taip nutiko, tai dar nereiškia, kad tai kaip nors paveiks jūsų sekso kokybę. Po to, kai gimsta kūdikis, makšties stangrumas gali neatsistatyti į savo pirminę būseną. Iš pradžių seksas tiek moteriai, tiek vyrui gali atrodyti kiek kitoks, bet tai nereiškia, kad negalima juo visapusiškai mėgautis. Grąžinti makšties stangrumą gali padėti Kėgelio pratimai. Jei skirtumas prieš ir po labai drastiškas, pasitarkite su savo gydytoju, ką būtų galima padaryti.
- Lytinių santykių metu neseniai gimdžiusioms moterims gali būti sunkiau sulaikyti šlapimą. Per nėštumą dubens dugnas, palaikantis šlapimo pūslę, gimdą ir tiesiąją žarną, susilpnėja. Taip nutinka daugiausiai dėlto, kad trečiajame trimestre gimda išsiplečia iki arbūzo dydžio. Nesvarbu, ar gimdymas vyko natūraliai, ar buvo atliktas Cezario pjūvis, tačiau po jo gali būti sunkiau kontroliuoti šlapimą (ypač jei gimdymas buvo natūralus). Pratekėti gali ne tik sekso metu, bet ir čiaudint, kosint ar šokinėjant ant batuto. Šią problemą išspręsti gali Kėgelio pratimai, kuriuose rekomenduojama daryti nėštumo metu ir po gimdymo. Be to, ilgainiui raumenys natūraliai sustiprėja, todėl, praėjus daugiau laiko po gimdymo, ši problema nebeturėtų kamuoti.
- Jeigu moteris maitina krūtimi, gali labiau išsausėti makštis. Taip yra dėlto, kad maitinant krūtimi kraujyje sumažėja estrogenų lygis, o nuo jo priklauso makšties drėgnumas. Seksas gali ir nebūti skausmingas, tačiau išsausėjimas gali sumažinti malonumą. Dėlto rekomenduojama visada šalia turėti kokybiškų lubrikantų.
- Daugelis moterų teigia, kad po gimdymo orgazmas tapo stipresnis. Kodėl taip įvyksta mokslas kol kas neturi tikslaus atsakymo. Egzistuoja nuomonė, kad gimdymo metu yra traumuojami nervai, kurie pirmąsias savaites tampa nejautrūs, tačiau vėliau jų funkcija atsistato ir nervai tampa dar jautresni nei anksčiau. Dėlto orgazmas tampa intensyvesnis. Kita vertus, dažniausiai po kurio laiko orgazmų intensyvumas atsistato ir tampa tokie, kaip prieš gimdymą.
- Pirmaisiais kartais gali pasirodyti šiek tiek kraujo. Dažniausiai tai pasitaiko, jei gimdymas buvo natūralus. Pirmąsias kelias dienas pastebėjus nestiprų kraujavimą nereikėtų pradėti nerimauti. Kraujo sumažėja ir galiausiai nebepasirodo, kai gimda visiškai sugyja. Jei kraujuojama gausiau būtina apsilankyti pas gydytoją.
- Mintys apie seksą gali kelti nerimą, bet tai yra visiškai normalu. Po gimdymo gali kilti pačių įvairiausių minčių ir nėra nieko blogo jas jausti. Kai kuriuos glumina vien mintis apie seksą, kiti nekantriai laukia, kol praeis tos 6 – 8 savaitės ir galės mylėtis. Daugelis moterų baiminasi, kad pirmieji kartai bus labai nemalonūs. Jeigu moteris po gimdymo tampa visiškai abejinga seksui arba jis kelia vien neigiamus jausmus, galima įtarti pogimdyvinę depresiją.
- Orgazmo metu iš krūtų gali pradėti tekėti pienas. Žindymo metu seksas įgauna naujų atspalvių. Orgazmo metu kūnas išskiria daug oksitocino arba laimės hormonų, taip pat kaip ir žindant kūdikį, todėl gali pasirodyti pienas. Dėlto nereikėtų pernelyg nerimauti – vaikui tikrai liks pakankamai maisto!