Žmonės dažnai perka prekes ar paslaugas tiesiog dėl įpročio, nesusimąstydami, kiek šiems dalykams iš tikrųjų išleidžia. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šios prekės nekainuoja daug, bet perkant nuolat – susidaro apvali sumelė. Visi tokie „parazitiniai” pirkiniai galiausiai lemia, kad asmeniniame biudžete atsiranda skylė (nebelieka pinigų sąskaitoje ir pinigų nebeužtenka net reikalingoms prekėms). Laikas išsiaiškinti, kokios tai prekės, kad žinotume, ko vengti!

 

pirkiniai

8 dalykai, kurie labiausiai tuština mūsų kišenes (ir pinigines):

 
  • Mažmožiai prie kasos. Žmonės dažnai, laukdami prie kasos, pradeda žvalgytis į šalia padėtas prekes ir pasiima visokių niekučių. Ypač, jei į parduotuvę atėjo alkani, jie linkę pagriebti prie kasos dar ir kokį nors šokoladinį batonėlį, guminukų ar kitų užkandžių. Todėl niekada neikite apsipirkti tuščiu skrandžiu. Prieš eidami apsipirkti susidarykite pirkinių sąrašą ir jo laikykitės. Taip pat galima palikti raštelį savo piniginėje, kuris privers susimąstyti: „Ar man tikrai to reikia?”.
 
  • Plonos nailoninės pėdkelnės. Deja, jos labai greitai suplyšta, todėl tenka dažnai pirkti naujas. Pėdkelnės bus patvaresnės, jeigu tik nusipirkę išimsite jas iš pakuosite, sudrėkinsite vandeniu ir padėsite į šaldiklį, kad užšaltų. Tada atšildysite ir išdžiovinsite. Kitas variantas yra išpurkšti naujas pėdkelnes plaukų laku ir palikti, kad išdžiūtų. Po to galima mautis.
 
  • Kramtomoji guma. Jos galima rasti beveikk kiekvienoje rankinėje, nes niekada negali žinoti, kada prireiks gaivesnio burnos kvapo. Tačiau, nuolat papildant gumos atsargas, galima nė nepastebėti, kaip tuštėja piniginė. Ypač daug išleidžiama, jeigu, kaip reklamose, kramtomi iš karto du gumos gabaliukai.
 
  • Vienos mėgstamiausios spalvos drabužiai ir aksesuarai. Kartais, kai labai patinka kokia nors viena spalva, žmonės visą savo garderobą suformuoja iš monochrominių drabužių, avalynės ir aksesuarų. Tačiau geriau nepirkti tos pačios spalvos kelnių, megztinių ir batų ir rankinių. Mados ir stiliaus ekspertai rekomenduoja ne pirkti drabužių komplektus, o derinti naują įsigytą drabužį prie jau turimų spintoje. Taip pat nereikėtų vaikytis naujausių mados tendencijų ir drabužius spintoje surūšiuoti pagal spalvas ir stilių.
 
  • Nesezoniniai vaisiai ir daržovės. Perkant uogas, vaisius ir daržoves, atgabentas iš tolimų kraštų, rizikuojama smarkiai permokėti. Nesezoninės produkcijos kaina gali būti net keliolika kartų aukštesnė negu vidutinė. Pirkdami sezoninius vaisius ir daržoves ne tik taupote pinigus, bet ir maitinatės sveikiau, be to, sezoniniai produktai būna sultingesni ir skanesni.
 
  • Tualetinis popierius. Mokslininkai apskaičiavo, kad neturtingi žmonės tualetiniam popieriui išleidžia 6 % daugiau negu turtingi. Taip yra todėl, kad didesnes pajamas gaunantis asmuo gali sau leisti pirkti tualetinį popierių dideliais kiekiais ir mažesne kaina. Turėdami tualetinio popieriaus atsargų jie po to gali ramiai laukti kitos akcijos tualetinio popieriaus ir niekada pirkti jo be nuolaidos.
 
  • Vaistai, perkami ateičiai. Verčiau nepirkti brangių vaistų ateičiai, ypač, jei šiuo metu esate sveikas žmogus ir jų jums visai nereikia. Tokiu atveju tabletės ir mikstūros nebus vartojamos ir galiausiai pasibaigs jų galiojimo laikas. Šiais laikais, kai yra daugybė vaistinių, iš kurių kai kurios dirba net 24 val. per parą, tikrai nėra reikalo prisipirkti vaistų nenumatytiems atvejams. Be to, reikėtų nepamiršti kas pusmetį patikrinti savo namų vaistinėlę ir išmesti vaistus, kurių galiojimo laikas jau pasibaigė.
 
  • Niekučiai iš kinų internetinių parduotuvių. Kinų e. parduotuvės labai populiarios tarp mėgėjų apsipirkinėti. Prekių pasirinkimas tokiose parduotuvėse yra didelės, kainos – santykinai mažos, todėl skatina dažnai pirkti. Net ilgas prekių pristatymo laikas negąsdina šių pirkėjų. Šie niekučiai gali atrodyti pigūs, bet nuolat juos perkant, galima nė nepastebėti, kaip staiga ištuštėjo piniginė.