Mūsų planeta nenustoja stebinti. Kiekviename pasaulio kampelyje yra kažkas nepaprasto, kažkas tokio, kas net didžiausius skeptikus priverčia tikėti stebuklais. Štai keletas tokių anomalijų vietų, kurios realiai egzistuoja, nors nėra iki galo aišku, kodėl.

 

anomalijos

8 anomalijos pasaulyje, stebinančios mokslininkus:

 
  • Gravitacinės kalvos Indijoje. Pasistačius automobilį kalvos papėdėje, jis pradės nei iš šio nei iš to važiuoti aukštyn į kalną. Susidaro įspūdis, kad kažkokia nematoma jėga jį stumia aukštyn. Nėra jokio aiškaus paaiškinimo, kodėl egzistuoja toks fenomenas, tačiau tikima, kad tai priklauso nuo neįprastų gravitacinių jėgų kalvose, rašo brightside.me.
 
  • Dolmenai (Roknija, Korėja, Kinija, Indija, Izraelis, Skandinavija, Rusija). Didžiulės, senovinės akmens plokštės, sudarančios kažką panašaus į stalą, yra aptinkamos skirtingose mūsų planetos vietose. Archeologai jas laiko senovės žynių ir dvasininkų kapavietėmis. Dolmenai pakeičia laikrodžių rodomą laiką ir priverčia kitus prietaisus veikti neįprastai.
 
  • Amžinosios ugnies krioklys, JAV. Neįprastą krioklį sukūrė pati gamta. Fenomeną galima paaiškinti tuo, kad per nedidelius įskilimus yra išleidžiamos gamtinės dujos. Kartais ugnis pradingsta ir turi iš naujo įsidegti. Prietaringi žmonės tiki, kad tas, kuris atgaivins ugnį, bus palaimintas ir sulauks didelės sėkmės.
 
  • Frangokastello pilis. Kreta garsėja vieninteliu dokumentuotu miražu pasaulyje. Kiekvienais metais, apie gegužės pabaigą pasirodo ginkluotų pėstininkų ir raitelių šešėliai, vykstantys nuo Agios Charalambos vienuolyno iki Frangokastello tvirtovės. Fenomenas stebimas ankstyvą rytmetį, kada jūra yra rami ir oro drėgnumas didelis ir trunka apie 10 minučių. Vokiečių pajėgos, okupavusios šias žemes, beveik pamišo iš baimės ir pradėjo šaudyti į miražą.
 
  • Čekų katakombos, Čekijos Respublika. Legendose pasakojama, kad čekų katakombose galima išgirsti vargonų garsus. Požeminė perėja yra apie 9 metrų gylio ir joje nėra vietos, kurioje būtų galima įtalpinti vargonus. Liudininkus netgi tyrė psichologai, kad būtų paneigta masinės haliucinacijos teorija. Pagrindinė sensacija, be abejo, tapo „Švytintis koridorius“. Pavyzdžiai parodė, kad jame nėra fosforo. Iš pirmo žvilgsnio koridorius yra gana įprastas, tačiau staiga pradeda skleisti raudonai oranžinę šviesą.
 
  • Akmeninis miškas, Kinija. Tai, ko gero, didžiausias šalies gamtos stebuklas. Akmeninis miškas atsirado prieš daugiau nei 200 milijonus metų. Prieš tai ten buvo jūra, kur stori klinčių sluoksniai suformavo didžiules konstrukcijas. Tektoniniai judesiai suformavo akmenines konstrukcijas. Požeminėje miško dalyje, Quifeng urve vyksta tikri stebuklai: nuo rugpjūčio iki lapkričio kas 30 minučių požeminėje upėje susiformuoja sūkurys, kuris trunka pora minučių, o po to staigiai dingsta.
 
  • Penkių spalvų upė, Kolumbija. Didžiąją metų dalį ši upė atrodo kaip ir bet kuri kita, tačiau vasarą tampa panaši į įvairiaspalvį, dekoratyvinį gobeleną. Unikalūs augalai nudažo upės vandenį raudonomis, rožinėmis, mėlynomis, žaliomis ir geltonomis spalvomis. Legendos byloja, jog po krioklių kaskadomis slypi „La Mojada“ (lietuviškai: vandenų motinos) lobiai.
 
  • Kruvinieji kriokliai, Antarktida. Šis kraujo raudonumo krioklys neužšąla net prie -10° laipsnių. Ledynas laikomas vienu iš šalčiausių, kuriame teka skystos būsenos vanduo. Grupė mokslininkų iš Harvardo universiteto įrodė, jog „kruvinasis krioklys“ yra apgyvendintas mikrobų, kurie ir sukuria neįprastą gamtos fenomeną.