Šaltasis sezonas yra tikras plaukų košmaras. Tada jie nuolat veliasi, elektrinasi ir styro kiekvienas skirtingomis kryptimis. Laikas juos sutramdyti. Plaukai rudenį ir žiemą yra kaprizingesni negu pavasarį ar vasarą, bet, laikantis kai kurių patarimų, gražiais ir sveikais plaukais galima džiaugtis ištisus metus!

 

plaukai

7 taisyklės, kaip išlaikyti gražius plaukus, atšalus orams:

 
  • Visada dėvėti kepurę. Galbūt tai pagrindinė taisyklė, kuri padės išlaikyti gražius ir sveikus šaltuoju metų laiku. Staigus temperatūros kritimas, šaltis, sniegas, vėjas – visa tai alina plaukus. Jie džiūsta, lūžinėja, net gali pradėti slinkti. Todėl, jei nenešiojate kepurės, nereikėtų tikėtis ir gražių garbanų. Ir viskas tuo pasakyta. Dar vienas svarbus dalykas – ilgus plaukus reikėtų paslėpti po striuke ar šaliku.
 
  • Tinkamai prižiūrėti. Šaltuoju metų laiku jūsų sruogoms reikia daugiau drėgmės ir maitinimo. Todėl atkreipkite dėmesį į naudojamas plaukų priežiūros priemones. Vien šampūnu šiuo ypatingu metų laiku tikrai nepakaks. Kondicionierius ar balzamas po kiekvieno plovimo yra būtinas dalykas. Dar viena paslaptis: balzamą nuo plaukų nuplauti šaltu vandeniu. Tai užrakins priemonę plaukuose ir jie labiau blizgės.
 
  • Palepinti plaukus kauke. Visada manėte, kad plaukų kaukės yra bereikalingas pinigų švaistymas? Tiesa yra tokia, kad tai yra gana reikalingas pirkinys, norint turėti išpuoselėtus plaukus. Kirpėjai rekomenduoja šia plaukų priežiūros priemone plaukus palepinti bent kartą per savaitę. Šaltuoju metu geriausia rinktis maitinančias ir plaukams gyvybės suteikiančias (atgaivinančias) kaukes. Norint dar geresnio poveikio, užtepus kaukę ant plaukų, galima galvą apvynioti polietileno plėvele ir tada užsidėti dušo kepuraitę arba dar kartą apvynioti galvą rankšluosčiu. Laikyti kaukę 30 – 40 min. Po to nuplauti. Plaukai pasikeis neatpažįstamai. Tik kaukės nereikėtų tepti ant plaukų šaknų.
 
  • Prieš einant į lauką visada sausai išdžiovinti plaukus. Net negalvokite išbėgti į gatvę šlapiais plaukais! Drėgmė gali užšalti plaukų kamiene ir jį sunaikinti. Tuomet nesistebėkite, kodėl jie skilinėja ir lūžinėja. Šaltuoju metų laiku pabandykite džiovinti plaukus žemesne temperatūra. Nepamiršti naudoti priemones, saugančias plaukus nuo neigiamo karščio poveikio. Šios priemonės ne tik padės apsaugoti plaukus, bet ir juos drėkins.
 
  • Nepamiršti aliejų. Be abejo, juos sunku nuplauti… bet jie maitina ir suteikia žvilgesio išsausėjusiems ir negyvybingai atrodantiems plaukams. Populiariausi yra kokosų ir alyvuogių aliejai. Tik juos reikia naudoti taisyklingai ir ne dažniau nei 1 – 2 kartus per savaitę. Prieš tepant aliejų plaukai turi būti švarūs ir šiek tiek drėgni (taip aliejai lengviau įsiskverbs į plaukus). Būtinai pašildyti aliejų, kad jis būtų maloniai šiltas. Ištepkite aliejumi visus plaukus, susukite juos į kuodelį, užsidėkite plastikinį maišelį ir pabūkite taip tiek ilgai, kiek galite.
 
  • Stengtis nedėvėti sintetikos. Dėl sintetinių siūlų plaukai „eina iš proto”. Geriau, jeigu nešiojamoje kepurėje ar skaroje būtų ne tik akrilo ir poliesterio, bet ir vilnos. Natūralios medžiagos nesukuria statinės elektros krūvio, todėl kuo daugiau vilnos ar kašmyro jūsų kepurėje, tuo mažiau jie elektrinsis ir pūsis.
 
  • Visada naudoti balzamą arba kondicionierių. Tai auksinė taisyklė moterims ir merginoms, norinčioms į darbą ar mokyklą, ateiti nepasišiaušusioms. Kuo sausesni plaukai, tuo jie tampa labiau purūs ir įelektrinti.