Skalbimas – tai vienas iš tų namų ruošos darbų, kuris niekada nesibaigia. Kad ir kiek būtų skalbiama, vis tiek atsiranda vis naujų ir naujų skalbinių. Atrodo, kad nėra nieko lengviau, negu sumesti drabužius ir kitus daiktus į skalbyklę ir įjungti skalbimo funkciją. Tačiau žmonės neretai skalbdami daro klaidų, dėl kurių skalbiniai, ištraukti iš skalbimo mašinos, nėra tokie švarūs, kaip turėtų būti, ir pan.

 

skalbimas

7 skalbimo klaidos, kurių geriau nedaryti:

 
  • Naudojimas per daug skalbiklių. Nr. 1 klaida, kurią žmonės daro skalbdami savo drabužius ir patalynę – tai nauda per daug skalbimo priemonių. Kuo skalbiniai nešvaresni, tuo daugiau naudojama skalbiklių, todėl jie nėra pakankamai gerai išskalaujami per skalbimo mašinos skalavimo ciklą, o tai reiškia, kad išskalbti jie nebūna nepriekaištingai švarūs. Šiais laikais skalbimo priemonės gaminamos taip, kad jų užtektų labai nedidelio kiekio, todėl labai svarbu skaityti instrukcijas ir nenaudoti priemonių daugiau negu jose parašyta. Tai geriau ne tik drabužiams, bet ir piniginei.
 
  • Per daug aukšta skalbimo temperatūra. Drabužiai ilgiau išlaiko savo formą ir spalvas, ir nenusidėvi, kai yra skalbiami žemesnėje temperatūroje. Šiltas ar net vėsus vanduo gali išskalbti taip pat gerai, kaip ir karštesnis, jeigu skalbimo mašina yra gera ir naudojami skalbikliai. Tik patalynės užvalkalus ir rankšluosčius rekomenduojama skalbti 90° temperatūroje. Visa kita galima skalbti daug žemesnėje temperatūroje.
 
  • Baliklių naudojimas, skalbiant elastaną, laikrą, „spandex“ audinius. Balikliai su chloru yra labai stiprūs ir silpnina audinį, todėl nerekomenduojama jų naudoti per daug. Ypač skalbiant jau minėtas medžiagas, kurios greitai praranda elastingumą, jeigu yra išskalbiamos su priemone, kurioje yra baliklio. Tokius audinius rekomenduojama skalbti vėsiame vandenyje, nenaudoti audinių minkštiklio, nedžiovinti automatinėse džiovyklėse ir jų nelyginti.
 
  • Skalbimas per dažnai. Žmonės linkę mesti į skalbimo mašiną drabužius, vos vieną kartą juos apsivilkę, nors tai galbūt nėra visai reikalinga. Specialistai rekomenduoja kelnes skalbti porą kartų per sezoną (vasarą, rudenį ar kitus metų laikus). Jam pasibaigus, vėl išskalbti ir padėti į spintą iki metų. Išimtis: kojinės, apatiniai drabužiai, vaikų žaidimų drabužiai ir visa kita, kas akivaizdžiai yra nešvaru, turėtų būti skalbiama nedelsiant, net jeigu drabužis buvo dėvimas tik kartą.
 
  • Vienu metu skalbiama per daug daiktų. Žmonės neretai, norėdami sutaupyti skalbimų, prigrūda skalbinių į skalbimo mašiną tiek, kad ji sunkiai užsidaro. To daryti nereikėtų. Skalbimo mašinoje ir džiovyklėje turi būti vietos, kad galėtų laisvai cirkuliuoti oras – tik tuomet skalbimas bus efektyvus.
 
  • Netinkamai skalbiami švelnūs skalbiniai. Skalbimo mašina gali švariai išskalbti drabužius, tačiau norint joje skalbti liemenėlę ir kitus švelnaus audinio drabužius, juos būtina sudėti į specialiai tokiems švelniems skalbiniams skirtą maišelį, užsegti ir skalbti. Svarbu įsidėmėti, kad tokių skalbinių nerekomenduojama džiovinti džiovyklėje. Vis dėlto geriausia tokius subtilius audinius skalbti rankomis vėsiame vandenyje.
 
  • Nevalymas skalbimo mašinos ir džiovyklės detalių. Tie, kas namuose turi džiovyklę, dažnai daro klaidą, nevalydami dažnai kondensatoriaus. Rekomenduojama valyti jį po kiekvieno panaudojimo, norint, kad džiovyklė veiktų efektyviai ir tarnautų ilgai. Taip pat kartą per metus rekomenduojama valyti ventiliacijos angą už džiovyklės, kad būtų išvengta gaisrų pavojaus.