Šiandien daugelis žmonių žino, ko nori iš pasimatymų, supranta, ko tikėtis, žino, kad ne viskas bus tik rožėmis klota ir tai, kad santykiai – tai kur kas daugiau nei pasivaikščiojimai išpuoselėtuose miestų parkuose. Tačiau jie vis tiek kartais daro klaidų. Pavyzdžiui, pajunta, kad nuolat pritraukia netinkamus žmones, todėl visi jų santykiai būna pasmerkti anksčiau at vėliau žlugti. Gali būti, kad dėlto kalta bent viena iš šių septynių priežasčių.

 

santykiai

7 priežastys, kodėl pritraukiate netinkamus žmones:

 
  • Internetinių pažinčių svetainėse arba net ir bendraudami akis į akį su dominančiu asmeniu vaizduojate save kitokį, negu esate iš tikrųjų. Pavyzdžiui, jeigu jūs – introvertas, kuris penktadienio vakarus mieliau leis žiūrėdamas namie kriminalines, dokumentines laidas negu sausakimšame bare, taip ir parašykite savo internetinių pažinčių anketoje. Visada sakykite tiesą apie save, kai ieškote antrosios pusės. Niekada nepasimetinėkite tuo, kuo nesate ir nebandykite atsidurti tokiose situacijose, kokiose paprastai neatsidurtumėte.
 
  • Savo vaizduotėje jau susikūrėte paveikslą, kaip kitas žmogus turėtų atrodyti ir elgtis, prieš pirmą pasimatymą. Jeigu mėgstate prisifantazuoti neįmanomų dalykų, netempkite gumos – pasistenkite pirmąjį pasimatymą suorganizuoti kuo anksčiau, kol kaip reikiant neįsisvajojote. Neeikvokite savo brangaus laiko, kurdami tuščias iliuzijas apie žmogų, apie kurį žinote tik pagrindinius faktus. Stenkitės neprisifantazuoti nerealių dalykų, savo energiją geriau skirkite tam, kad realiai pažintumėte asmenį ir suprastumėte, ar esate suderinami.
 
  • Sakote sau, kad nesate verti meilės ar net pirmojo pasimatymo. Labai svarbu patiems pozityviai save vertinti, pradėjus vaikščioti į pasimatymus. Nereikėtų nerimauti, kad žmogus, su kuriuo einate į pasimatymą, kažką blogo pamanys apie jūsų užimamas pareigas darbe arba, kad neva pamanys, kad jums reikėtų numesti svorio, prieš pradedant eiti į pasimatymus. Į pasimatymus reikia eiti aukštai iškelta galva, vertinant ir mylint save tokį, koks esate dabar, būtent šią akimirką. Jeigu kartosite sau: „Niekam aš nepatinku“, „Aš nepakankamai gerai atrodau“, užprogramuosite save nesėkmei.
 
  • Ieškote tobulos antros pusės. Turite teisę turėti aukštus standartus, bet nebūkite tas žmogus, kuris į visus žiūri iš aukšto ir vertina kiekvieną pagal tai, ar jis atitinka tuos standartus, ar ne. Suteikite žmonėms galimybę įrodyti, kad jie verti jūsų dėmesio ir laiko. Tobulo partnerio ieškantys žmonės nesąmoningai pasmerkia save ilgai vienatvei, atmiežtai nusivylimo. Niekas nėra tobulas. Santykiai nėra tobuli. Reikia išmokti balansuoti tarp savo lūkesčių ir mokėti priimti žmogų tokį, koks jis yra.
 
  • Turite „patirties bagažą“ iš ankstesnių santykių. Jeigu pastebite, kad kartojasi tie patys santykių scenarijai, pavyzdžiui, jaučiatės nesaugiai, kai partneris neatrašo į jūsų žinutes arba dar nesate visiškai pamiršę ankstesnio partnerio, reikėtų ne pradėti tučtuojau eiti į pasimatymus su kitais, bet padaryti pertrauką nuo jų. Praeities bagažas gali labai slėgti ir pakenkti naujiems santykiams, todėl naujus santykius reikėtų pradėti tada, kai žmogus jau yra įveikęs savo sielvartą dėl nutrūkusių santykių, išsprendęs savo problemas asmeniniame gyvenime ir kai jo praeityje buvę dalykai taip labai kaip anksčiau nebeskaudina.
 
  • Jūsų tipas yra emociškai neprieinami asmenys. Nieko blogo turėti savo mėgstamų žmonių tipą, nebent tai yra emociškai neprieinami asmenys. Nustokite manyti, kad galite pakeisti kitą. Negalite. Bandymas pataisyti kitą pasmerktas katastrofai. Būkite realistai. Bandymas pakeisti kitą siunčia žinutę partneriui, kad jis esą nėra pakankamai geras jums, todėl ilgainiui poros santykiai tampa labiau kaip mamos ir vaiko arba tėvo ir vaiko, bet ne kaip lygiaverčių partnerių.
 
  • Ieškote kažko, ko jums reikia, o ne to, ko iš tikrųjų norite. Paklauskite savęs, kodėl norite užmegzti santykius? Tas noras neturėtų kiltų iš kokio nors noro ką nors turėti. Nėra tokio žmogaus, kuris galėtų užpildyti jūsų asmenybės spragas ir patenkintų visus jūsų poreikius. Reikia ieškoti įdomaus, lygiaverčio partnerio, o ne to, kuris emociškai ar fiziškai jumis pasirūpinti ir užpildytų tam tikras spragas. Koncentruokite dėmesį į rūpinimąsi savimi ir supraskite, kad santykiai nėra tiesus kelias į laimę, nemanykite, kad užmezgę ilgalaikius santykius būsite viskuo patenkinti savo gyvenime, patirsite pilnatvę.