Mezgimas nuo seno vadinamas joga smegenims. Naujausi tyrimai taip pat rodo, kad teigiamas mezgimo poveikis atminčiai ir psichinei sveikatai toli gražu nėra vienintelis rankdarbių pranašumas. Pasirodo, galima išskirti net 7 priežastys, kodėl megzti naudinga dėl geros fizinės ir psichinės savijautos.

 

mezgimas

7 priežastys, kodėl megzti yra sveika:

 
  • Mezgimas naudojamas terapijoje. Pasirodo, kad rankdarbiai yra galinga priemonė, padedanti žmonės valdyti fizinį skausmą. Tiems, kurie yra prislėgti, mezgimas gali motyvuoti užmegzti ryšį su pasauliu. Tai būdas pradėti pokalbį, leidžiant žmonėms mandagiai bendrauti, nepakeliant akių į pašnekovą. Mezgimas stiprina pasitikėjimą savimi.
 
  • Mezgimas labai atpalaiduoja, o tai nepaprastai svarbu, norint sumažinti stresą ir nerimą. Dr. Henry Benson, kūno ir proto medicinos instituto prie Harvardo universiteto steigėjas, yra aprašęs atsipalaidavimo techniką, kurią atliekant jis rekomenduoja kartoti žodžius, garsus, frazes, maldus ar naudoti raumenų darbą, kad sukeltų smegenų atsaką – širdies ritmo sulėtėjimą, raumenų įtampos ir kraujotakos sumažėjimą. Mezgimas prilyginamas meditacijai, mezgėjai ir patys kartais taip juokais vadina „dvasine veikla” ar „dzen”, bet pasirodo, kad nuo to mažai kuo ir skiriasi.
 
  • Mezgimas sujungia žmones. Prisijungus prie mezgimo grupės, vieniša veikla virsta socialine. Vienas tyrimas, pavadintas „Mezgimo nauda asmeninei ir socialinei gerovei brandaus amžiaus grupėje, paskelbtas britų moksliniame leidinyje „British Journal of Occupational Therapy” parodė, kad „mezgimas grupėje gerokai pagerino laimės suvokimą, socialinį kontaktą ir bendravimą su kitais”.
 
  • Mezgimas pagerina dėmesio koncentraciją ir gali padėti atsikratyti energijos pertekliaus. Viena kanadiečių mokytoja, Caleigh Murtaugh subūrė mezgimo būrelį 7 – 8 metų berniukams. Tai buvo triuškinama sėkmė, nes būrelis taip patiko berniukams, kad jie mielai jame leisdavo tarpus tarp pamokų. Kai kurie iš tų vaikų buvo hiperaktyvūs, tačiau mezgimas jiems padėti nusiraminti ir suteikė jausmą, kad jiems kažkas gyvenime gerai sekasi.
 
  • Mezgimas gali sumažinti demencijos riziką. Vienas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 2000 senjorų (65-erių ir vyresnių) parodė, kad „reguliarus dalyvavimas socialinėje ir kitoje laisvalaikio veikloje, tokioje kaip kelionės, įdomios užduotys, mezgimas, sodininkavimas yra siejamas su mažesne demencijos rizika vyresniame amžiuje.
 
  • Mezgimas suteikia pertrauką nuo įtemptos dienotvarkės ir gali veikti kaip jėgas grąžinanti detoksikacija šiame technologijų pilname pasaulyje. Tai suteikia daugeliui retą galimybę pabūti vienumoje su savo mintimis.
 
  • Mezgimas daro žmones laimingus. Tai teikia džiaugsmo tiems, kurie mezga ir tiems, kurie gauna gatavą produktą, ir tiems, kurie mato mezgimą savo kasdienėje aplinkoje. Megzti galima ne vien kojines ir megztinius, bet net ir grafičius, paveikslus, kuriais vėliau gali būti dekoruojamos viešosios erdvės. Tokie mezginiais viešąsias vietas tarsi pripildo laimės, šilumos ir spalvų. Niekas negalėtų atsispirti pagundai nusišypsoti, pamatę megztą autobusą ar medį!
 

Terapinio mezgimo poveikį oficialiai pripažįsta tiek gydytojai, tiek mokslininkai. Britų grupė „Stitchlinks” net kuria mezgimo terapijos grupių tinklą ligoninėse, mokyklose, darbo vietose ir slaugos namuose. Tad, jei svarstote, ar verta pradėti megzti – nedvejokite ir pradėkite megzti, nes kada, jei ne rudenį ir žiemą bus geriau užsiimti šia veikla. Mezgimas padės pagerinti sveikatą ir užpildys gyvenimą džiaugsmu.