Kiekvienas mūsų veiksmas, nesvarbu, ar jis geras, ar ne, ilgainiui tampa įpročiu. Ar žinojote, kad reikia tik kelių, paprastų darbo erdvės pokyčių, ir jūsų savijauta bei darbo kokybė pagerės?

 

7 patarimai, kaip susikurti sveikesnę darbo vietą:

 

darbo vieta

  • Išsaugoti paprastus kompiuterio nustatymus. Geriausia vieta monitoriui yra priekyje ir centre. Monitoriaus viršus turėtų būti akių lygyje, o ekranas nutolęs per ištiestos rankos atstumą. Esant reikalui, galima po truputį keisti kompiuterio nustatymus, kad dirbti būtų patogiau. Pavyzdžiui, jeigu esate įpratę dirbti žiūrėdami tiesiai į kompiuterio ekraną, kasdien šiek tiek pakeiskite kėdės aukštį, kad įprastumėte žiūrėti šiek tiek į apačią.
 
  • Įsigyti tinkamą kėdę savo laikysenai. Labai lengva suklysti, vertinant trumpalaikį komfortą ir ergonomiką. Atsipalaiduoti ant sofos gali būti labai gera pora minučių, po to pradeda būti nebepatogu. Norint išmokti taisyklingos laikysenos, rekomenduojama sėdėti ant kėdės, kurioje yra atramos nugarai ir klubams. Sėdėjimas tokioje kėdėje mažina įtampą raumenims ir padeda išlikti darbingiems ir žvaliems.
 
  • Leisti savo akims pailsėti. Svarbu ne tik turėti ergonominę kėdę, kuri padeda per daug neapkrauti raumenų, tačiau ir reguliariai sufokusuoti žvilgsnį nuo kompiuterio ekrano į vaizdą pro langą. Tai pats elementariausias akių mankštos pratimas, tačiau labai sveikas, nes padeda atsipalaiduoti akių raumenims (akys raumenys prisitaiko prie vaizdo, į ką žiūri) ir taip pat padeda atsipalaiduoti.
 
  • Leisti rankoms pailsėti. Jeigu visą dieną daug dirbote rankomis, grįžę namo nepulkite minkyti tešlos pyragams ir taip dar labiau varginti. Jeigu teko daug dirbti rankomis, reikėtų leisti joms pailsėti. Jaučiate diskomfortą? Tai vienas akivaizdžiausių kūno siunčiamų signalų, kad reikia pailsėti. Pirštų sąnariai mažiau pavargs, jei pasirinksite didesnius rašiklius. Jeigu reikia sugriebti kokį nors objektą, stenkitės tai daryti rodomuoju pirštu ir nykščiu (tarp jų turi susidaryti „O“ raidės tarpas). Stenkitės neatlenkti pykčio per daug atgal.
 
  • Sumažinti įtampą riešų srityje. Vengti kilnoti klaviatūrą, nes jei taip darysite, rizikuojate, kad riešams teks per daug įtampos. Spaudimą gali sumažinti minkšta delnų atrama, specialiai riešams pritaikyti pelės kilimėliai.
 
  • Darbo priemones laikyti lengvai pasiekiamoje vietoje. Rekomenduojama dažniausiai naudojamas darbo priemones (klaviatūrą, pelę, telefoną, užrašų knygelę, rašiklį) laikyti tokioje vietoje, kurią būti lengva pasiekti, ištiesus ranką. Tai padės taupyti energiją ir išvengti raumenų pertempimo.
 
  • Išnaudoti kiekvieną galimybę daugiau pajudėti. Net pačią intensyviausią darbo dieną raskite laiko pagalvoti apie savo sveikatą. Kitaip tariant, pasistenkite daugiau judėti ne tik per pietų pertrauką ir kavos pertraukėles ar tada, kai reikia nueiti į tualetą. Šiek tiek pajudėti rekomenduojama bent 2 – 3 kartus per valandą. Jeigu tai atrodo per daug, pasistenkite tam rasti laiko per įprastai daromas pertraukas. Pavyzdžiui, atsistokite nuo kėdės, kai rašote žinutę savo šeimos nariams arba truputį pajudėkite kas trečią dainą grotuve.