Liūdesys vasarai baigiantis nesvetimas daugeliui. Apie tai kalba biuruose, šnekasi susitikę draugai ir, regis, visur tvyro melancholiškos nuotaikos debesis. Pereiti nuo vieno sezono į kitą gali būti labai sudėtinga dėl aibės priežasčių.

 

vasaraSimboliškai vasaros pabaiga daugeliui žmonių asocijuojasi su pasibaigusiomis atostogomis ir linksmybėmis. Daugiau nebebus nerūpestingų vasaros dienų, daugiau nebepavyks anksčiau penktadieniais išeiti iš darbo ir grįžti namo, niekas vakarais nebekurs laužų ir nerengs iškylų lauke. Net tiems suaugusiems, kurie neturi vaikų, rugsėjo pirmoji atgaivina senus prisiminimus, nerimą apie mokyklą. Aplinkos temperatūros pokyčiai taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Dienos neišvengiamai tampa vėsesnės ir trumpesnės, todėl tie asmenys, kurie yra jautresni saulės šviesai, gali tapti liūdnesni.

 

7 patarimai, kaip neliūdėti, kad vasara baigiasi:

 
  • Keisti mąstymą. Kognityvinėje elgesio terapijoje, gydant nerimo sutrikimus ir depresiją, praktikuojami mąstymo keitimo metodai, kurie padeda mąstyti kitaip, pakeisti negatyvias ir neteisingas mintis pozityvesnėmis. Kitaip tariant, pagalvokite apie tai, kuo galite džiaugtis rudenį, o nesukoncentruokite dėmesį į tai, kaip liūdna, kad vasara baigiasi.
 
  • Žvelgti pirmyn. Obuolių rinkimas, karštas šokoladas, jaukūs, šilti megztiniai, knygų ir žurnalų skaitymas prie degančio židinio, ilgi pasivaikščiojimai rudenėjančiuose parkuose, jokio alinančio karščio, galerijų, muziejų ir teatrų lankymas – tai laukiamiausi dalykai rudenį.
 
  • Rudenį prasideda nauji laukiamiausių televizijos serialų sezonai. Mėgstamiausi užsienio ir Lietuvos televizijos serialai rudenį pradeda rodyti naujus sezonus. Yra ko laukti rudens vakarų!
 
  • Planuoti ilgesnę kelionę ar trumpą išvyką. Tyrimai rodo, kad laukimas, nuojauta, kad netrukus laukia kažkas gero yra vienas maloniausių jausmų. Vien galvojimas apie kelionę suteikia daugiau laimės.
 
  • Būti atviriems naujoms galimybėms. Įvardyti sau, kodėl konkrečiai nepatinka ruduo ir pagalvoti, ką galima padaryti, kad nuomonė pasikeistų. Pasistenkite negrįžti prie senų įpročių, bet susikurti naujus, kurie padėti sumažinti stresą. Pavyzdžiui, jeigu bijote grįžti į sporto salę pasibaigus vasarai, pradėkite sportuoti parke.
 
  • Perkelti vasarą į rudenį. Vasara nebūtinai baigiasi rugpjūčio 31-ąją. Kada ji baigsis jūsų galvoje, priklauso tik nuo jūsų pačių. Ir toliau linksmai leiskite laiką, valgyti šviežią, sezoninį maistą iš ūkininkų turgelių, skaitykite atostogų romanus, leiskite daugiau laiko lauke, eikite pasivaikščioti po pietų, o vakarais ir savaitgaliais važinėkite dviračiais po apylinkes.
 
  • Poilsiui skirti prioritetą. Pailsėjęs žmogus dirba kokybiškiau, daugiau padaro, yra geresnės nuotaikos, turi daugiau energijos, maloniau bendrauja su kolegomis ir verslo partneriais. Poilsis taip pat svarbu kaip ir darbas. Ir visai nesvarbu ar vasarą, ar rudenį, ar žiemą!
 

Galų gale reikia atsiminti, kad ruduo niekada nėra toks blogas, kokį dauguma piešia savo vaizduotėse, baigiantis vasarai. Iš tikrųjų ruduo gali būti nuostabiausias metų laikas. Kaip galvosite, taip ir bus!