„Jie gyveno ilgai ir laimingai“, – baigiasi daugelis pasakų, tačiau ar kada nors pagalvojote, kad taip gyventi gali ne tik Pelenė, Snieguolė ir Auksaplaukė, kuri daug metų praleido uždaryta pilies bokšte? Kiekvienas iš mūsų gali gyventi taip, kad kiekviena nauja diena galiausiai teiktų džiaugsmą ir kitas pozityvias emocijas. Viskas priklauso nuo asmeninių žmogaus pasirinkimų, kaip gyventi, į ką atkreipti dėmesį ir kam skirti savo brangų laiką…

 

laime

7 patarimai, kaip gyventi ilgai ir laimingai:

 
  • Mankštintis. Nesvarbu, koks jūsų amžius, išlikti fiziškai aktyviems ir sportuoti, būtina visiems. Kiekvienas pagal sako norus, pomėgius, fizinį pasirengimą, gali pasirinkti, kaip sportuos. Visiems be išimties rekomenduojama daryti elementarią mankštą (pritūpimai, atsispaudimai, greitas ėjimas ir pan.). Visiems taip pat reikėtų stengtis daugiau laiko praleisti gryname ore. Idealu, jei net atnkstyvas rytas prasidėtų nuo trumpos mankštelės prie atviro lango.
 
  • Būti kartu su mylimais žmonėmis. Tik meilė padeda užpildyti vidinę tuštumą, suteikia gyvenimui prasmę, padeda išgyventi sunkumus ir susitaikyti su praradimais. Žmogus be meilės – niekas. Todėl reikėtų nebijoti dažniau pasakyti, kad mylite, parodyti švelnius jausmus ir dėmesį, pasidžiaugti, kad turite vienas kitą savo gyvenimuose.
 
  • Nepersivalgyti. Persivalgymas ne veltui laikomas nuodėme. Tai didelis blogis. Žmonės dažnai pagalvoja, kad nori valgyti ir skuba prie šaldytuvo. Tačiau to nereikėtų daryti. Galbūt tai, ką jie jaučia, visai nėra alkis. Pagalvojus, kad būtų neblogai ką nors užkrimsti, reikėtų akimirką stabtelėti ir susimąstyti: ar tikrai jaučiatės alkani? Galbūt tiesiog norite išgerti vandens, gal nuobodžiaujate arba patiriate kitas emocijas? Valgyti reikia saikingai visą gyvenimą. Iš tikrųjų žmonėms visiškai pakaktų daug mažesnio kiekio maisto, negu dabar vidutinis mūsų planetos gyventojas suvartoja.
 
  • Būti atsakingu už artimuosius. Atsakomybė, rūpestis kitais – tai dalykai, kurie žmogų padaro stipriu. Kiekvieno žmogaus šiame gyvenime tikslas – ne vien siekti sau naudos, bet ir padaryti kažką, kad palengvintų gyvenimą kitiems, išgelbėtų, apsaugoti, būtų ramsčiu sunkiu gyvenimo metu arba pečiu, ant kurio galima išsiverkti.
 
  • Lavinti atmintį ir žengti koja kojon su laiku. Niekada nereikėtų sustoti mokytis naujų dalykų, kol dar esate gyvi. Lavinkite savo atmintį. Knygos ir stalo žaidimai padeda žmonėms nusiraminti ir išlaikyti sveikas bei jaunatviškas smegenis. Net garbaus amžiaus piliečiai išmoksta naudoti kompiuteriu, išmaniaisiais telefonais, padeda kitiems išspręsti daug problemų. Kad ir kiek būtų metų, šiame pasaulyje visada atsiras, ką veikti ir kuo galima pasitarnauti kitiems.
 
  • Turėti tikslų ir interesų gyvenime. Žmogus nustoja gyventi, kai nebeturi jokių tikslų. Štai kodėl taip svarbu turėti hobį arba mėgstamiausią veiklą (piešti, rašyti (skaityti) poeziją, skaityti paskaitas (dalytis savo gyvenimiška išmintimi), groti muzikos instrumentu ir pan.).
 
  • Išlikti ramiems ir nesijaudinti dėl niekų. Gyvename tik kartą, todėl nereikėtų to gyvenimo švaistyti pykčiui, užgauliojimams ir nusižengimams. Stengtis nerodyti pykčio brangiems žmonėms, nieko neįžeisti. Londono ekonomikos mokykloje atlikti tyrimai rodo, kad, norint gyventi ilgai ir laimingai, svarbiausia išlaikyti minčių pusiausvyrą. Nors sakoma, kad religija padeda atrasti džiaugsmą ir nusiraminimą, tačiau iš tikrųjų – labiau ne ji, o gera psichinė būklė. Kitaip tariant, reikėtų pasistengti tausoti savo nervų ląsteles ir be reikalo nesinervinti, nekaltinti savęs dėlto, ko neįmanoma pakeisti.