Pavasarį, kai viskas pradeda žaliuoti ir žydėti, kai pabunda visa gamta, dauguma žmonių atvirkščiai jaučiasi pavargę, nusilpę. Pavasarinė saulė, regis, šviečia per daug ryškiai ir skaudžiai nudeginą išblyškusią po žiemos odą. Kaip apsaugoti odą ir plaukus nuo pirmųjų pavojingos saulės spindulių?

 

saule

7 patarimai, kaip apsaugoti odą nuo pavasarinės saulės:

 
  • Naudoti kremus, saugančius nuo saulės. Šiandien dauguma kosmetikos gamintojų turi priemonių, saugančių nuo tiesioginių saulės spindulių odą ir plaukus. Tokie kremai gali turėti skirtingą SPF faktorių (apsaugos nuo saulės stiprumą). Apsaugą nuo saulės turi ne tik kremai ir losjonai, bet ir dekoratyvinės kosmetikos priemonės (makiažo pagrindas, pudra, net lūpų dažai). Svarbiausia pasirinkti savo odos tipui geriausiai tinkančią priemonę ir naudoti ją šiltuoju metų laiku. Vyrai taip pat turėti naudoti nuo saulės saugančias priemones, nes nors jų oda yra storesnė ir atsparesnė aplinkos veiksniams, bet ji taip pat kenčia nuo saulės.
 
  • Stengtis, kad neatsirastų daugiau pigmentinių dėmių. Ryški saulė, net jeigu, jūsų nuomone, ne per daug šilta, gali būti labai aktyvi ir skatinti pigmentinių dėmių atsiradimą. Ypač saugoti savo odą turėtų tie, kurių oda yra linkusi į pigmentinių dėmių susidarymą. Nors saulės vitaminas D yra labai naudingas visam organizmui, bet reikėtų vengti ilgai būti saulėje be apsauginių priemonių. Vidurdienį, kai saulė yra pati aktyviausia, geriau būtų praleisti šešėlyje arba uždarose patalpose.
 
  • Ypatingą dėmesį odos apsaugai skirti per išvykas į gamtą. Ypač didelės apsaugos odai reikia, vartojant vaistus, kurie gali padidinti odos hiperpigmentacijos riziką, pavyzdžiui, antibiotikus, vitaminą A, kontraceptikus.
 
  • Nuo saulės kenčia ir lūpos, todėl joms reikia papildomos apsaugos. Lūpas galima patepti tuo pačiu, nuo saulės saugančiu losjonu kaip ir visą kūną, aliejumi su SPF, higieniniu lūpų pieštuku arba lūpų dažais, saugančiais nuo saulės.
 
  • Pasirūpinti plaukais. Plaukams po ilgos žiemos, kepurių nešiojimo sezono, temperatūrų svyravimo, sauso ir šilto oro uždarose patalpose, taip pat reikia apsaugos. Nereikėtų skubėti palikti galvos apdangalus namuose, kad ir kaip to norėtųsi.
 
  • Reikia laiko priprasti prie ultravioletinių spindulių. Prie pavasarinės saulės rekomenduojama pratintis po truputį. Per daug kaitri saulė plaukams nėra gerai, nes jie praranda drėgmę ir tampa negyvybingi ir šiurkštūs. Todėl plaukų priežiūros specialistai rekomenduoja naudoti plaukų priežiūros priemones (kaukes, nenuplaunamus kondicionierius), saugančius nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių, norint, kad plaukai būtų sveiki, žvilgantys ir pilni gyvybės.
 
  • Pirmoji pagalba. Jeigu nudegimo nepavyko išvengti, pirmiausiai odą reikia raminti ir drėkinti. Tinka priemonės, kuriose yra natūralių alavijų sulčių. Gali padėti kompresai ar specialios kaukės. Nudegusios odos nereikėtų stipriai šveisti arba bandyti lazerines procedūras. Su oda, kuri yra pažeista ir nudegusi, reikia elgtis labai švelniai.