Susituokus kai kurių dalykų gyvenime nebelieka. Tačiau ne visada tai yra blogai. Dažniausiai tai reiškia naują gyvenimo etapą, kuriame atsikratoma to, kas dabar jau nebėra vertinga, nebeturi prasmės arba to, iš ko mes tarsi išaugame.

 

santykiai

7 dalykai, kurių po santuokos iš tikrųjų nebelieka:

 
  • Nebelieka baimės, kad niekada nieko nesusirasite. Visi, kurie dar nėra nesusituokę, tikriausiai kartais jaučia šiokį tokį nerimą, kad niekada tai ir neįvyks. Niekada neištekėti ar niekada nevesti, be abejo, nėra nieko labai blogo, bet dauguma žmonių nori sutikti tą vienintelį, su kuriuo nugyventų visą likusį gyvenimą. Kai galiausiai randate mylimą žmogų, pamirštate nerimą likti amžinai vieni (ir tai yra labai gražu).
 
  • Nebelieka poreikio sužavėti kiekvieną. Kai susituokiate, telieka vienas vienintelis žmogus, kuriam teikiate pirmenybę – tai jūsų vyras arba žmona. Labai svarbu atlikti savo įsipareigojimus, tačiau tie kiti žmonės ir užduotys dabar kelia mažiau nerimo, kai esate sutelkę dėmesį į santykių su brangiausiuoju puoselėjimą.
 
  • Nebelieka nepatikimų draugų. Kai susituokiate natūraliai persidėlioja prioritetai ir paaiškėja, kas yra tikrieji draugai. Labai svarbu puoselėti draugystes, tačiau tikri draugai visada supras, kad dabar prioritetas yra jūsų sutuoktinis.
 
  • Nebelieka (bent iš dalies) nesaugumo jausmo. Visi jaučiasi dėl ko nors daugiau ar mažiau nesaugūs. Tačiau, kai susituokiate, vyras arba žmona sumažina nesaugumo jausmą, baimę ir nerimą, nes tada nebelieka abejonių, kad jis jus myli labiausiai visame pasaulyje. Guodžia ir ramina žinoti, kad yra kažkas, kas jus myli su visais trūkumais ir ydomis.
 
  • Nebelieka gebėjimo nerimauti tik dėl savęs. Kai esate vieni, vienintelis žmogus, dėl kurio turite nerimauti – tai jūs pats. Tačiau, kai susituokiate, automatiškai pradedate jaudintis ir dėl savo brangiausiojo, nes norite jam visko, kas geriausia. Jūs padarytumėte viską, kad jis turėtų kuo mažiau nemalonumų ir jaučiate pasitenkinimą, tam tikrą komfortą, kad kažkas taip pat galvoja ir apie jus.
 
  • Nebelieka nerealių lūkesčių ir vilčių gyvenime. Santuokiniame gyvenime paaiškėja, kad nieko nėra pastovaus: darbai, karjera, išsilavinimas keičiasi, atsiranda kitų nenumatymų gyvenimiškų aplinkybių, todėl geriausia priimti gyvenimą tokį, koks jis yra. Ilgainiui išmokstame būti viskam pasiruošus, tačiau to kaina – reikia atsisakyti lūkesčių, nes gyvenimas per daug nenuspėjamas. Kai nebelieka didelių lūkesčių, gyvenimas atrodo daug lengvesnis ir laimingesnis.
 
  • Nebelieka dalies ankstesnės(-io) „aš“. Galite būti stipriausias žmogus pasaulyje, bet vis tiek netenkate ankstesniojo „aš“ po to, kai sumainote santuokos žiedus. Santuokai reikia kantrybės, kompromisų ir nesavanaudiškumo. Jūs visiškai atsiduodate savo partneriui ir jis – taip pat jums. Todėl, atiduodami savo geresnįjį „aš“, gaunate brangiausiojo geresnįjį „aš“. Tiesa, kad susituokę mes šiek tiek prarandame. Tačiau už mūsų nuostolius ir praradimus atlyginama su kaupu; susituokę gaunate kažką kita, ko kitais būdais niekaip negalėtumėte gauti.