7 būdai apsikabinti ir ką jie reiškia
2016-12-19 13:13Amerikiečių neuroekonomikos specialistas Paulas Zakas teigia, kad kasdien reikia apsikabinti bent 8 kartus, norint būti laimingiems ir džiaugtis geresniais santykiais. Kita žymi JAV psichoterapeutė Virginia Satir kartą yra pasakiusi: „Mums reikia 4 apsikabinimų, kad išgyventume. 8 apsikabinimų per dieną, kad išliktume geros sveikatos. Ir 12 apsikabinimų per dieną, kad galėtume augti“. Apsikabinimo būdų yra labai įvairių. Kiekvienas iš jų gali reikšti skirtingus dalykus. Kokius? Skaitykite toliau!
7 būdai apsikabinti ir ką jie reiškia:
- Apkabinimas iš šono. Kitaip vadinamas „mandagus“ apsikabinimas. Labai dažnai taip apkabinami šeimos nariai ir toks apkabinimas neturi jokių sąsajų su romantika. Tačiau tokie apkabinimai neretai verčia jaustis nejaukiai. Nors tas, kuris apkabina, tai daro, norėdamas sumažinti tvyrančią įtampą ir sumažinti nejaukumo jausmą.
- Apkabinimas iš nugaros. Žaismingas apkabinimas, kuris rodo, kad apkabinantis žmogus nori saugoti ir globoti tą, kurį apkabina. Tai labai intymus apkabinimas. Taip apsikabina vienas kitam simpatiją jaučiantys ir mylintys partneriai.
- Apsikabinimas ir plekšnojimas per nugarą. Tai draugiškumo gestas. Taip apsikabinama pasisveikinant, atsisveikinant, kai norima kažką nuraminti, paguosti, suteikti vilties. Toks apkabinimas tarsi siunčią signalą smegenims: „Mes – tik draugai. Tarp mūsų nieko daugiau nėra“. Tokie apsikabinimai kartais reiškia ir tai, kad žmogus jaučiasi nejaukiai, tarsi apsikabintų tik iš pareigos.
- Meškiškas apsikabinimas. Toks apkabinimas stiprus: apkabinama beveik iš visų jėgų. Dažniausiai taip apsikabinama, pajutus palengvėjimą arba po ilgo nesimatymo su gyvenimo partneriu. Iš tikrųjų meškos panašiai apsikabina. Žinoma, jos taip apsikabina kovodamos viena su kita, bet vis tiek tai atrodo labai mielai.
- Greitas apkabinimas. Toks apsikabinimas – mandagumo, draugiškumo gestas. Kartais išduoda, kad žmogus kažkur labai skuba, pavyzdžiui, vėluoja į traukinį. Apkabinamas žmogus gali stengtis kuo greičiau nutraukti apkabinimą, kartais paplekšnoja per nugarą, taip parodydamas, kad apkabinimas nereiškia nieko daugiau negu paprastas draugiškumas. Dažniausiai taip apsikabina tie asmenys, kurie nori kuo greičiau eiti savo keliais.
- Apsikabinimas su flirto elementais. Toks apkabinimas iš pradžių atrodo labai draugiškas, tačiau jis užtrunka dvigubai ar net trigubai ilgiau nei įprastas. Apkabinantis žmogus gali nurinkti pūkelius nuo drabužių arba stengtis palaikyti akių kontaktą. Toks apkabinimas rodo abipusę simpatiją, kurią sugadinti gali nebent purvini marškiniai ir prasta kūno higiena.
- Vienpusis apsikabinimas. Tai toks apkabinimas, kuris įvyksta tik vieno žmogaus noru ir pastangomis. Akivaizdu: apsikabinimą inicijuojantis asmuo yra įsimylėjęs, o kitas asmuo negali atsakyti teigiamai į jo jausmus arba net priešingai: jo nemėgsta.