Daugeliui moterų sunku išsiskirti. Jos turi daug baimių, iš kurių pagrindinė yra baimė dėl savo ateities, bet ji toli gražu nėra vienintelė. Pagalvokime, ko moterys labiausiai bijo išsiskyrusios su vyru.

 

santykiai

7 baimės, kurios trukdo gyventi po skyrybų:

 
  • Baimė likti vienišoms. Po skaudžių skyrybų atrodo, kad niekas kitas negali užimti buvusio žmogaus vietos. Kyla mintys, kad asmeninis gyvenimas baigėsi. Panašu, kad nėra vilties sukurti ateityje laimingus santykius su kitu vyru. Laimei, susidoroti su šia baime yra gana paprasta. Ypač jei kreipsitės į profesionalą. Pakanka suprasti, kad santykiai su buvusiuoju yra patirtis, kurios metu paaiškėjo, į ką atkreipti dėmesį, renkantis partnerį.
 
  • Baimė likti be pajamų. Jei moteris yra finansiškai priklausoma nuo vyro, po skyrybų ji turi pati užsidirbti gyvenimui. Čia atsiranda baimė, kad ji negalės pasiekti jokių aukštumų ir užsitikrinti sau patogų egzistavimą. Buvęs vyras gali įpilti žibalo į ugnį, įteigdamas moteriai, kad be jo ji – tik tuščia vieta ir pati niekada negalės pakankamai užsidirbti. Išeiti čia akivaizdi – tapti savarankišku.
 
  • Baimė būti paliktai vienai kasdieniniame gyvenime. Vyras, būdamas šeimoje, imasi kai kurių namų ruošos darbų. Po skyrybų moteris turi viską daryti pati. Net jei vyras iš tikrųjų nieko nedarė, tik sukūrė iliuziją, tai, kad jis buvo šalia, sumažino nerimą dėl kasdienių problemų. Tiesiog reikia tai išgyventi. Netrukus paaiškės, kad moteriai sekasi puikiai.
 
  • Baimė palikti vaikus be tėvo. Tėvystė yra tikras darbas. Su skyrybomis atrodo, kad dabar šios pareigos turės susitvarkyti pačios. Iš tikrųjų po skyrybų sutuoktinių statusas prarandamas, tačiau pora amžinai lieka motina ir tėvu.
 
  • Baimė likti be statuso. Kai kurios moterys labai priklauso nuo kitų nuomonės. Tai dažnai tampa priežastimi, kodėl žmonos ištveria mušimus ir pažeminimus, bijo tapti „išsiskyrusia” kitų akyse. Tiesą sakant, po skyrybų moteris tampa laisva. Ji neprivalo įgyvendinti savo idėjos ir laukti kažkieno pritarimo.
 
  • Baimė likti kaltoms. Atsakomybės dėl išsiskyrimo baimė atsiranda, jei skyrybų iniciatorė yra moteris. Ji turi greitai užaugti, o tai, žinoma, gąsdina. Netrukus moteris supranta, kad tie pokyčiai yra jai palankūs.
 
  • Naujų santykių baimė. Mintis, kad po skyrybų gyvenimo kelyje nebepasitaikys vertų kandidatų į širdį, rimtai veikia visus besiskiriančius. Būtent tokios mintys įvaro moterį kampą, atimdami iš jos bet kokią viltį, kad dar galės susikurti laimingą gyvenimą ir asmeninę laimę. Tai laikinas reiškinys, todėl svarbu atsiminti, kad nutrūko emociškai priklausomi, toksiški santykiai, suteikę moteriai galimybę suprasti, ko ji iš tikrųjų nori ir kas jai yra iš tikrųjų svarbu, renkantis partnerį. Neklysta tik tas, kuris visiškai nieko nedaro. Išgyventi skyrybas be streso ir baimės beveik neįmanoma. Kreipkitės pagalbos į kompetentingą specialistą ir prisiminkite, kad po skyrybų gyvenimas tik prasideda.
 

Nepamirškite, kad asmenybės augimo ir judėjimo pirmyn nėra be klaidų. Skyrybos visada kelia įtampą. Neskubėkite, verčiau kreipkitės į specialistą. Kartais gali pakakti ir vienos ar kelių konsultacijų.