Išsaugoti gerus santykius santuokoje ar partnerystėje – nelengvas darbas. Kartais mūsų pačių charakteris gali padaryti nepataisomą žalą brangiausiam dalykui gyvenime – meilei ir gyvenimui šeimoje. Norėdami išvengti kivirčų ir nebūti palikti vieni, pasitikrinkite, ar neturite šių bruožų.

 

santykiai

7 asmenybės bruožai, dažniausiai kenkiantys gyvenimui šeimoje:

 
  • Pagarbos trūkumas. Kai vienas iš partnerių laiko save kažkuo geresniu nei jo antroji pusė, santykiai gali nebūti tokie tvirti kaip atrodo ir vieną dieną baigtis. Taip nutinka, kai, pavyzdžiui, moteris išteka (nes visi jos draugai jau yra susituokę) už vyro, kurį laiko jos nevertu. Nepaisant to, kad jau yra ištekėjusi, šį jausmą jį laiko giliai savyje. Ilgainiui šeiminiame gyvenime toks požiūris prasiverš.
 
  • Menkinimas. Yra žmonių, kurie niekada nevertina savo sielos draugo(-ės) pastangų, kurias jis(-i) daro bendros šeimos labui. Gaminti gimtadienio vakarienę visą dieną? Kokia nesąmonė: mano mama surengdavo puotą per pusdienį. Tai yra tipiškas menkinančio požiūrio į savo moterį pavyzdys.
 
  • Kritika. Nuolatinė kritika, nukreipta į vieną iš sutuoktinių, gali visam laikui apnuodyti santykius. Tai nereiškia, kad geriau visai nesakyti jokių komentarų savo partneriui. Tiesiog įsitikinkite, kad jūsų kritika yra konstruktyvi. Pagrindinė taisyklė: būk malonus ir nereikšk savo kritikos, jei nežinai, kaip dabartinę situaciją pakeisti į gerąją pusę. Labai sunku gyventi su žmogumi, kuris kiekviename savo antrosios pusės veiksme mato tik dar vieną pretekstą išreikšti kritikai. Kadangi žmonės visada siekia laimės ir ramybės, vargu, ar tokia santuoka truks ilgai.
 
  • Apmaudas ir pagieža. Apmaudas ir pagieža yra destruktyvus charakterio bruožas, galintis sunaikinti net stipriausią meilę. Ypač tada, kai vienas iš partnerių, esant galimybei, laiko savo pareiga priminti mylimam žmogui apie praeityje padarytus nusižengimus ir klaidas. Šie santykiai ilgainiui virsta kankinimu. Psichologai rekomenduojama mokytis nutolti nuo jau įvykusių kivirčų, padaryti išvadas ir nedelsiant, pamiršus neigiamą situaciją judėti toliau.
 
  • Bandymas pakeisti partnerį. Liaudyje populiari sparnuota frazė: „Žmonės nesikeičia” nėra visiškai teisinga. Jei, pavyzdžiui, ištekėjote už linksmo ir spontaniško vyro, bet norite, kad jis taptų pedantiškas ir rimtas, jums niekada nepavyks. Žmogaus charakterio pakeisti neįmanoma, tačiau atsikratyti žalingų įpročių (pavyzdžiui, mesti rūkyti) ir įskiepyti naujų (apsilankyti sporto salėje) yra visiškai įmanoma. Svarbiausia šiuo atveju yra veikti kartu, atsižvelgiant į vienas kito norus.
 
  • Įprotis tikrinti. Ilgalaikiai santykiai grindžiami abipusiu pasitikėjimu. Jeigu šio pamato nėra, santykiai ilgai netruks. Skandalų ir pavydo scenų negalima kelti iš dangaus. Jei kyla abejonių, tiesiog pasikalbėkite su tuo asmeniu. Galbūt iš tikrųjų nerimaujate visai be reikalo ir tik veltui nuodijate sau ir savo mylimajam gyvenimą.
 
  • Nekantrumas. Kartais gyvenime negali gauti visko iš karto. Jaunos poros dažnai daro šią klaidą, nes nenori laukti labai ilgai. Tačiau tik bėgant laikui atsiranda supratimas, noras paspartinti santykius gali tik sugadinti santykius, o kantrybė yra geriausias pagalbininkas, mėginant sukurti juos šiltus ir darnius.