60 sekundžių trukmės sveikatos patikrinimas namuose
2015-12-02 09:19Bent šiek tiek laisvo laiko kasdien turi visi. O laisvą minutę rasti visiškai nesudėtinga, net jei dienotvarkė yra labai įtempta. Tikriausiai niekada anksčiau nepagalvojote, kad 60 sekundžių nieko neveikiant galima išnaudoti sveikatos patikrinimui namuose. Geriausia, kad pasitikrinti sveikatą galima net ilgai stovint eilėje, per televizijos reklamą, šiaip neturint, ką veikti ir pan. Štai keletas paprastų, greitų būdų, kaip pasitikrinti sveikatą, negaištant daug laiko ir kurie gali net išgelbėti sveikatą.
5 trumpi būdai, kaip patiems pasitikrinti sveikatą namuose (neužtruks nė 60 sekundžių):
- Atsisėsti ir pabandyti pasiekti kojų pirštus. Bandymas pasiekti kojų pirštų galiukus rankų pirštais padeda patikrinti arterijų standumą. Pratimą atlikti labai paprasta: tereikia atsisėsti ant grindų, ištiesti kojas ir lenktis ties kojų pirštais, kol juos pasieksite su rankomis. Jeigu jums daugiau nei 40 metų ir negalite pasiekti kojų pirštų, tai gali būti įspėjamasis ženklas, kad jūsų kūno arterijos yra pernelyg sukietėjusios, o tai gali padidinti širdies priepuolio ir insulto riziką, rašo doctoroz.com.
- Apžiūrėti savo delnus. Lengvas būdas pasitikrinti, ar nesergate anemija (mažakraujyste), tai atidžiai apžiūrėti savo delnus ir jo linijas. Kokios spalvos yra jūsų delnų linijos? Ar jos yra gana ryškios ir tamsios ar blyškios ir tos pačios spalvos kaip ir likusi odos spalva? Jeigu delnų linijos yra tamsesnės, reiškia, kad viskas gerai. Tačiau jeigu delnų linijos yra tokios pačios spalvos kaip likusi delnų dalis, tai gali reikšti mažakraujystę. Negydoma anemija gali turėti liūdnų pasekmių. Kilus bet kokiems įtarimams rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris, įvertinęs jūsų kraujo tyrimo rezultatus, paskirs tinkamiausią gydymą.
- Spaudimo testas. Priežastį, kodėl vargina kojų tinimas, galima išsiaiškinti, spaudžiant nykščiu blauzdos apačią. Kojos gali tinti dėl venų, kepenų ir inkstų veiklos sutrikimų. Rankos nykščiu spausti šią kojos vietą 2 – 3 sekundes ir stebėti odos pokyčius. Jeigu odoje atsiranda įdubimas, gali būti, kad tinimą sukelia edema (skysčių susilaikymas organizme).
- Prisilietimo (plekšnojimo) testas. Galima paprastai ir lengvai išsiaiškinti, ar sinusų skausmą sukelia peršalimo infekcijos, alergija, paprasta sloga, paprasčiausiai prisiliečiant prie vietos, kur yra sinusai. Jeigu ta vieta yra skausminga, tai reiškia, kad puola sinusų infekcija. Rekomenduojama toje vietoje palaikyti šiltą kompresą ir naudoti nosies purškalus su jūros vandeniu. Turėtų šiek tiek pagerėti. Jei simptomai nelengvėja daugiau nei porą savaičių, reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris įvertins būklę ir paskirs tinkamiausią gydymą.
- Virvės testas. Sužinoti, ar svoris pagal asmens ūgį yra normalus, gali padėti greitas patikrinimas su virve arba storu mezgimo siūlu. Reikėtų atkirpti tokio ilgio virvės gabalą, koks yra žmogaus ūgis. Jį sulenkti per pusę ir apjuosti aplink liemenį. Jeigu virvė nespaudžia ir nekrenta, reiškia, kad jūsų svoris yra normalus. Jeigu virvė pernelyg įsiręžia į liemenį, reikėtų pakoreguoti savo mitybą ir pradėti daugiau sportuoti, dažniau užsiimti aktyvia fizine veikla.