Norite sužinoti, kam tinka muzikos terapija? Atsakymas paprastas kaip dukart du – visiems! Muzikos terapija teigiamai veikia bet kurio asmens kūną ir sielą, nepriklausomai nuo jo amžiaus, tautybės, asmeninės istorijos ir gebėjimų. Muzikos terapija gali daryti pozityvų poveikį žmonių gyvenimams, pagerinti savijautą ir gyvenimo kokybę tiems, kuriems labiausiai to reikia.

 

muzika

Daugeliui žmonių muzika užima labai svarbų vaidmenį kasdieniniame gyvenime. Kai kuriems muzika padeda prabusti rytą ir žvaliai pradėti darbo dieną. Kitiems ji padeda neprarasti energijos ir motyvacijos po pietų ar vakare, kai natūraliai energijos atsargos išsenka. Nemažai žmonių muzikos klausosi, kai atlieka namų ruošų darbus, gamina valgį, maudosi duše ar lanksto skalbinius.

 

Muzika dažnai susijusi su nuotaika. Neįtikėtina, kad tam tikra daina gali nuliūdinti, pralinksminti, suteikti energijos ir padėti atsipalaiduoti. Kadangi muzika daro tokį didelį poveikį žmogaus savijautai, nereikėtų stebėtis, kad muzikos terapija naudojama, siekiant pagerinti pacientų, sergančių pačiomis įvairiausiomis ligomis ir turinčių skirtingų sutrikimą, bendrą savijautą.

 

Visos muzikos formos turi terapinį poveikį, nors muzika, kuri yra kultūriškai artimiausia, yra veiksmingiausia. Remiantis kinų medicina, penki vidaus organai ir meridianų sistemos reaguoja į muzikos tonacijas ir taip skatina gijimo procesą.

Muzika gali pakeisti sąmonės būsenas, kurios padeda atrasti paslėptus emocinius atsakus ir stimuliuoti kūrybingumą. Muzika taip pat gali būti naudojama pamokų metu, siekiant padėti vaikams pagerinti skaitymo ir kalbėjimo įgūdžius. Muzikos terapijos metu ne tik klausomasi gyvos ir įrašytos muzikos, bet ir mokomasi į ją aktyviai reaguoti. Diskusijos muzikos terapijoje padeda besigydantiems išmokti save išreikšti visuomenei priimtinais būdais ir geriau suprasti savo asmenines problemas ir galbūt net atrasti jų sprendimų būdus. Yra mokslinių įrodymų, kad muzikos terapija gali būti naudojama pakelti nuotaiką, sumažinti nerimą ir stresą.

 

Ypač muzikos garsų terapija gali padėti tiems asmenims, kurie turi mokymosi sutrikimų, psichikos sutrikimų, serga demencija, po smegenų traumų (insulto ar kt.), sergantiems autizmu, turintiems kalbos sutrikimų.

 

Geriausia, kad nebūtina turėti muzikinės klausos ar talento, kad muzikos terapija duotų gerų rezultatų. Muzikos terapija teigiamai veikia visus, nepriklausomai nuo jų muzikinio skonio, įgūdžių ar supratimo apie muziką.

 

Muzikos terapijoje klausomasi įvairių stilių muzika. Nėra vieno muzikos stiliaus, kuris būtų kažkuo geresnis nei kiti. Muzikos stilius terapijoje priklauso nuo individualių poreikių, asmeninio pasirinkimo ir kitų aplinkybių. Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad muzikos terapija efektyviausia, kai žmonės klausosi muzikos, kurios jie pasirenka patys.

 

6 įdomūs faktai apie muzikos terapiją:

 
  • Muzikos terapija mažina stresą.
  • Muzikos terapija gerina atmintį.
  • Muzikos terapija gali būti naudojama kaip viena iš fizinės reabilitacijos priemonių.
  • Muzikos terapija pagerina bendravimo įgūdžius.
  • Muzikos terapija mažina skausmą.
  • Muzikos terapija stiprina tėvų ir vaikų ryšį.
 

Kokia muzika leidžiama per muzikos terapijos seansus? Skirtingi muzikos žanraisužadina kitokias neurologines stimuliacijas. Pavyzdžiui, klasikinė muzika suteikia paguodą ir padeda atsipalaiduoti, o štai roko muzika priešingai – gali sukelti diskomfortą. Muzikos terapinis poveikis pasireiškia tuo, kad gali padidinti skausmo suvokimo slenkstį.