Tikriausiai kiekviena moteris svajoja numesti bent porą kilogramų. Kartais, kad tai nutiktų, nebūtina savęs kankinti griežtomis dietomis – užtenka laikyti kelių, svarbiausių taisyklių. Sužinokite, kaip sėkmingai mesti svorį be bado kančių!

 

5 svorio metimo taisyklės, kurias visi pamiršta:

 

"dietos"

  • Žinoti savo kūno masės indeksą. Kūno masės indeksas arba sutrumpintai KMI – labai svarbus rodiklis, kuris padeda suprasti, kiek jums iš tikrųjų reikia numesti svorio, o galbūt visai nereikia to daryti. Paprastai kalbant, KMI – tai svorio ir ūgio santykis. KMI nevertina žmogaus kaulų specifikos, riebalų ir raumenų santykio, jo tikslas – nustatyti, kiek idealiai turėtų sverti žmogus. Apskaičiuojamas paprastai: reikia padalyti savo svorį (kg) iš ūgio kvadratu (m2). Pavyzdžiui, 60 kg sveriantis 170 cm moters kūno indeksas apskaičiuojamas pagal formulę: KMI = 60 : (1,70 × 1,70) = 20,7. Jei KMI yra tarp 18,5 ir 24,9 – jūsų svoris normalus. Jeigu tarp 25 ir 29,9 – yra nedidelis antsvoris ir jums reikėtų numesti kelis kilogramus. O jeigu skaičius yra mažesnis nei 18,5 – tai jums jokiu būdu nerekomenduojama mesti svorio. Atvirkščiai – reikėtų priaugti keletą kilogramų!
 
  • Visiškai atsisakyti alkoholio. Alkoholis ne tik padidina apetitą ir dehidratuoja organizmą, tačiau taip pat turi daug tuščių, jokios naudos neturinčių kalorijų.
 
  • Kavą pakeisti arbata. Jeigu iki šiol esate įpratę gerti kavą, pabandykite ją pakeisti žaliąja arbata. Kava šalina iš organizmo vertingąsias maistines medžiagas ir mineralus, o žalioji arbata pasižymi tonizuojančiomis savybėmis, gerina virškinamojo trakto veiklą ir padeda numesti svorio.
 
  • Valgyti saldžiai, bet saikingai. Negalite gyventi be saldumynų? Tai ir neatsisakykite jų! Galų gale angliavandeniai bei cukrus taip pat reikalingi mūsų sveikatai. Svarbu tik pasirinkti tinkamus saldumynus. Šokoladinius batonėlius rekomenduojama keisti šviežiais arba džiovintais vaisiais, juoduoju šokoladu ir medumi, jogurtu ir pasukomis.
 
  • Riešutai ir ankštinės daržovės – labai svarbu. Riešutuose yra baltymų, kurie padeda deginti riebalus, taip pat omega 3 riebalų rūgščių – tai geros sveikatos, gražių plaukų ir tvirtų nagų garantija.
 

Daugybė žmonių kasmet bando numesti svorio. Deja, daugelis atvejų baigiasi nesėkmingai. Atrodo, kad jie daro viską teisingai, bet rezultatai nedžiugina. Gali būti, kad besilaikantieji dietų nežino kai kurių paprastų dalykų.

 

Moksliniai tyrimai rodo, kad antsvorio turintys asmenys kalorijų nebūtinai suvartoja daugiau negu liekni žmonės. Priežastis, kodėl vieni yra liekni, o kiti turi antsvorio, gali būti dėlto, kad jie valgo ne tokį patį maistą. Pavyzdžiui, linkę storėti asmenys valgo daugiau menkaverčio, riebalų ir angliavandenių turtingo maisto, o liekni renkasi sveikesnius, mažiau apdorotus maisto produktus, kurie neina į kūną, nors kalorijų turi panašiai.

 

Kalorija nėra lygi kalorijai. Pavyzdžiui, 400 kcal šokoladu aplietų spurgų nėra tas pats, kas 400 kcal, gautų iš obuolių. Arba 400 kcal gaiviųjų gėrimų yra ne tas pats, kas 400 kcal orkaitėje keptų bulvių ir apvirtų brokolinių kopūstų, arba 400 kcal iš ledų nėra tas pats, kas tiek pat kalorijų iš rudųjų ryžių. Mūsų organizmas skirtingai reaguoja į tam tikrus produktus ir kalorijų kiekis nėra esminis veiksnys, kodėl auga svoris.

 

Viena iš priežasčių, kodėl žmonėms sunku numesti svorio, yra ta, kad jie nežino, kaip skaniai paruošti sveiką maistą. Šviežios daržovės, visadaliai grūdai, ankštinės daržovės, švieži vaisiai padeda mesti svorį, tačiau garuose troškintų brokolių lėkštė neatrodo kelianti apetitą. Tai galima išspręsti, atradus naujų, kūrybingų būdų, kaip skaniai paruošti ir patiekti sveiką maistą. Idėjų pilna interneto tinklaraščiuose, kulinarijos žurnaluose, knygose, televizijos laiduose. Nebijokite eksperimentuoti, kol atrasite būdų, kaip pasigaminti skanų ir sveiką maistą.

 

Daugelis žmonių nežino, ką jie iš tikrųjų valgo. Nereikėtų aklai tikėti etiketėmis, kurios skelbia, kad kažkoks produktas yra labai jums naudingas. Reikia skaityti sudedamųjų dalių sąrašą – tai padės tiksliau įvertinti, ar produktas tikrai sveikas. Ignoruokite tai, kas parašyta ant pakuotės priekinės etiketės. Ignoruokite informaciją apie produkto maistinę vertę. Tiesiog skaitykite ingredientų sąrašą.

 

Svorio numesti, net ir laikantis sveikos mitybos rekomendacijų, gali nepavykti dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos, paros ritmo sutrikimų, nekontroliuojamo potraukio tam tikriems maisto produktams, serotonino lygio, vandens suvartojimo ir kitų mūsų kasdienių įpročių.