Penki kūno pokyčiai labai svarbūs kasdieniniame gyvenime, taip pat ir seksualiniuose santykiuose. Šie pojūčiai gali seksą paversti nepamirštama ir jaudinančia patirtimi, tačiau gali padaryti ir nuobodžiu.

 

seksas

Intymių santykių pradžioje žmonės pasikliauja šiais penkiais pokyčiais labiau nei vėliau. Jie negali atitraukti akių nuo savo mylimojo, nuolatos trokšta girdėti jo balsą, lytėti, uostyti ir ragauti. Laikui bėgant, šie penki svarbiausi kūno pojūčiai mylintis tarsi pasitraukia į antrą planą. Regis, ilgai gyvenančios kartu poros pamiršta apie keturių pojūčių egzistavimą ir prisimena tik vieną – lytėjimą. Seksas tampa mechanišku veiksmu, kur svarbiausia – įsiskverbimas ir ritmiški judesiai. Šioms poroms reikėtų iš naujo mokytis atrasti visus pojūčius, kad seksas vėl būtų jausmingas, romantiškas ir įspūdingas kaip per pirmuosius kartus.

 

Žmonės turi penkis pojūčius: regėjimą, girdėjimą, lytėjimą, uoslę ir skonį. Kai kurie sako, kad turi ir šeštąjį pojūtį (intuiciją), tačiau pastaroji yra šiek tiek mistiškas ir moksliškai neįrodytas dalykas. Tam, kad gyvenime patirtume malonumą, turime naudotis visais penkiais pojūčiais, kalbant tiek apie deserto valgymą, tiek apie mylėjimąsi.

 

Pamėginti atgaivinti visus penkis pojūčius reikėtų visiems, kurių meilės guolyje ne vieną mėnesį ar metus yra įsigalėjusi rutina. Kai ilgą laiką nesinaudojama šiais pojūčiais, seksas gali tapti varginantis ir nemalonus, ypač, jei nebepatiriama orgazmų ir partneris ima atrodyti nebežavus. Nieko nedarant, galiausiai partneriai pradės dairytis į kitus priešingos lyties atstovus.

 

Regos pojūtis

 

Norint sujaudinti partnerį vizualiai, reikia gerai atrodyti. Reikėtų pradėti sportuoti ir stengtis išlaikyti savo svajonių figūrą. Puiki išvaizda užtikrins nuolatinį partnerio žavėjimąsi. Visada dėvėti tobulai tinkantį apatinį trikotažą, rengtis tokiais drabužiais, kurie išryškina figūrą. Nevilkėti plačių ir figūrą slepiančių drabužių.

 

Miegamajame turėtų būti blankus apšvietimas nuo žvakių ar lempų. Tokioje šviesoje kūnas atrodys patrauklesnis ir švytintis. Apšvietimas padeda sukurti jaukią ir seksualią atmosferą miegamajame.

 

Jeigu norima dar labiau sustiprinti vizualinius pojūčius, galima žiūrėti erotinius filmus arba pakabinti veidrodį prieš lovą, kad pora galėtų matyti savo atvaizdą, kai mylisi.

 

Klausos pojūtis

 

Klausa yra vienas stipriausių stimuliatorių, kuris gali grąžinti aistrą į lovą. Kas gali būti seksualesnio, nei tyliu, kimiu balsu kalbamos nešvankybės. Galbūt laikas pasidalinti savo seksualinėmis fantazijomis arba sugalvoti seksualių scenarijų, kurie jaudintų vos apie juos užsiminus. Taip pat galima klausyti muzikos, kuri padeda pasijausti seksualesniems.

 

Lytėjimo pojūtis

 

Santykių pradžioje nuo menkiausio prisilietimo per odą pradeda bėgioti šiurpuliukai. Ilgainiui pripratus prie partnerio prisilietimų, jie nustoja taip stipriai jaudinti. Dažnai norisi aštresnių pojūčių. Atgaivinti lytėjimo pojūtį gali padėti kitiems nepastebimi prisilietimai viešoje erdvėje. Lovoje reikėtų skirti bent dešimt minučių preliudijai, kuri gali lemti stipresnę erekciją ir orgazmą. Lytėjimo pojūčius taip pat gali sustiprinti prisilietimas prie iš švelnaus, permatomo, slidaus audinio drabužių. Sekso metu galima nestipriai kandžioti ausų spenelius ar pliaukštelėti, išbandyti seksą naujose, neįprastose vietose.

 

Uoslės pojūtis

 

Kvepalų aromatas gali sustiprinti seksualinius pojūčius. Prieš seksą reikėtų uždegti aromatinių žvakių ar pakvėpinti kūną kvepalais, taip pat reikėtų išsimaudyti. Visi žino, kad natūralus kūno kvapas jaudina, tačiau jis neturėtų būti pernelyg stiprus. Kartais galima atlikti vienas kitam erotinį masažą su aromatizuotais aliejais.

 

Skonio pojūtis

 

Prieš seksą mėgautis afrodiziakais (valgiais ir gėrimais). Jie gali prailginti sekso ir preliudijos trukmę. Taip pat galima naudoti prezervatyvus, lūpų blizgius, lubrikantus su skoniu.