Brothers,Is,Playing,In,Travelers.,Kids,In,Front,Of,A

Kelionės – neįkainojama patirtis, jų metu formuojasi ryškiausi šeimos prisiminimai. Norėtųsi, kad jie būtų tik pozityvūs, o tam svarbu pasirinkti tinkamą kelionių kryptį. Kurios atostogų kryptys, nepaisant prasiautusios COVID-19 pandemijos, ekonomikos krizės ir vis dar nerimstančių karo siaubų, yra saugios keliauti su mažaisiais? Pateikiame keletą geriausių variantų pagal pasaulinį taikos indeksą.

 

Užburiančios gamtos kraštas – Islandija

 

„The Global Peace Index“ Islandiją reitinguoja kaip saugiausią pasirinkimą keliaujant su vaikais. Šioje pozicijoje šalis išlieka jau penkerius metus iš eilės. Tai pritrenkiančio grožio kraštas, kuriame galima saugiai patirti visą gyvenimą atmintyje liksiančių nuotykių. Dažnai Islandija vadinama keliautojų rojumi. Čia jus pasitiks pasakiškas kraštovaizdis, šilti žmonės ir jauki šiaurietiška kultūra. Islandijos kraštovaizdžio grožį sukūrė ledas ir ugnis, todėl dominuoja dvi spalvos – balta ir juoda. Nors šalies augalija skurdi, atvykėlius pakeri kitais gamtos turtais: įspūdingais ledynais, lavos laukais, tarpekliais, geizeriais, nesuskaičiuojamais kriokliais… Kur dar galimybė savo akimis išvysti Šiaurės pašvaistę! Net ir be jos Islandijos naktinis dangus atrodo tiesiog magiškai, nes dėl mažos šviesos taršos itin ryškiai matomos žvaigždės.

 

Magiško grožio Naujoji Zelandija

   

Pagal pasaulinį taikos indeksą, Naujoji Zelandija yra antra pagal saugumą šalis keliaujant su vaikais. Kaip ir Islandijoje, nusikalstamumo lygis itin žemas, o vietos gyventojai atvykėliams labai svetingi ir draugiški. Ši šalis labai įvairi – čia stūkso įspūdingi kalnai, driekiasi pasakiški paplūdimiai, telkšo gražiausi ežerai, iš svaiginančio aukščio žemyn leidžiasi kriokliai, pailsėti kviečia šiltosios versmės… Naujojoje Zelandijoje galima ne tik grožėtis magišku kraštovaizdžiu, bet ir aplankyti daugybę muziejų, galerijų, pramogų parkų bei kitų vietų, kurios sužavi visus šeimos narius. Keliaujant su mažaisiais rekomenduojama užsukti į Hobitoną – kaimelį, gimusį rašytojo J. R. R. Tolkino vaizduotėje, o vėliau tapusį realybe kuriant „Žiedų valdovo“ trilogiją. Šalyje rengiamos ekskursijos, kurių metu siūloma filmo gerbėjams pamatyti išskirtines vietoves. Hobitonas – viena labiausiai lankytojų pamėgtų vietų.

 

Smaragdo sala vadinama Airija

 

„The Global Peace Index“ sąraše Airija pasistūmėjo į priekį net per tris punktus. Ši šalis žavi uolėtomis pakrantėmis ir vaizdinga žalia gamta, dėl kurios tituluojama smaragdine sala. Dauguma keliautojų žavisi nedideliais Airijos miesteliais bei kaimeliais, išsaugojusiais vietinį kultūros paveldą. Šalyje šis itin turtingas, čia gausu senovinių pilių bei kitų istorinių lankytinų vietų. Rengiamos net viduramžiškos šventės, kuriose pasitaikius progai sudalyvauti tiesiog privalu. Norint paklausyti vietinės tradicinės muzikos, verta užsukti į čionykščius barus – dauguma jų draugiški vaikams. Lankantis šalies sostinėje Dubline būtina pasivaikščioti po miesto parką (didžiausią Europoje!), aplankyti zoologijos sodą, patyrinėti senovinius artefaktus Nacionaliniame Airijos muziejuje.

 

Laimės šalis – Danija

 

Danija – ne tik viena saugiausių, bet ir laimingiausių šalių pasaulyje! Taigi čia verta užsukti vien norint pasisemti geros nuotaikos visiems likusiems metams. Apklausos atskleidžia, kad šalies piliečiai (įskaitant jaunuolius) jaučiasi saugūs bet kuriuo paros metu, net sutemus ar vėlai vakare jaukiai vaikšto miestų gatvėmis. Danijoje jaučiamas stiprus bendruomeniškumas, lygiateisiškumas ir visuomenės atsakingumas, todėl čia gera tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Skandinaviškas komfortas, draugiška atmosfera, išplėtotas turizmas, visame pasaulyje žinomi ir daugelio trokštami aplankyti objektai neleidžia abejoti, kad Danija – viena tinkamiausių krypčių šeimos atostogoms. Suaugusiuosius ši šalis žavi dailia architektūra, mažuosius paperka įspūdingais atrakcionų parkais. Visur dvelkia atsipalaidavimu ir ramybe, net sostinėje Kopenhagoje nėra didelio eismo, spūsčių, karaliauja dviračiai ir muzika, gausybė tiltų bei kanalų…

 

Kalnuotoji Austrija

 

Austriją neabejotinai puikiai pažįsta žiemos sporto mėgėjai, bet ši šalis – kur kas daugiau nei slidinėjimo kurortai. Austrijos gamta užburia ir šiltuoju metų laiku. Šeimos su vyresniais vaikais mielai leidžiasi į žygius po kalnus. Keliaujantieji su mažiausiais gali patogiai ilsėtis kalnų papėdėse ir mėgautis austriška kultūra jaukiuose miesteliuose. Austrijoje gausu kvapą gniaužiančių pilių, rūmų ir kitų įspūdingų architektūrinių ansamblių, kuriuos rasite ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir visiškoje gamtos apsuptyje. Dažnai po Austriją keliaujantys turistai sako: kad ir kur pažvelgtų, jaučiasi tarsi atsidūrę atvirutėje – tokio įspūdingo grožio yra šalies kraštovaizdis. Įspūdinga ir šalies kultūra – apstu įdomių muziejų, galerijų, šalis garsėja geriausiomis operomis pasaulyje ir kitomis išskirtinėmis pramogomis. O prisikeliavę atgauti jėgas galite skanaudami gardžiausius desertus visoje Europoje.

 

Autorius Jūratė Survilė