Kiek kartų šią vasarą jau plaukiojote ežere, upėje ar jūroje? Ar pastebėjote, kad po to jautėtės kur kas laimingesni, tarsi vanduo būtų viską, kas bloga, nuo jūsų nuplovęs? Iš tikrųjų įrodyta, kad plaukimas, ypač natūraliuose vandenyse, yra labai naudingas sveikatai ir gerai bendrai savijautai, nuotaikai. Štai kelios priežastys, kodėl turėtumėte dar dažniau pasinerti į maloniai gaivinantį ir vėsų ežerų, upių, jūrų ir kitų vandens šaltinių vandenį!

 

maudynes

5 priežastys, kodėl verta maudytis natūraliuose vandens telkiniuose:

 
  • Kontaktas su natūraliais vandenimis stimuliuoja ir stiprina imuninę sistemą. Sveika gyvensena besirūpinantys žmonės turėtų plaukioti natūraliuose ežerų, upių ir jūrų vandenyse, o ne mirkti toksiškų chemikalų pilnuose baseinuose. Natūralūs vandenys yra pilni gyvybės, biologinės energijos iš augalų ir skirtingų būtybių, mineralų, fermentų ir daugelyje kitų naudingų medžiagų. Plaukiojimas natūraliuose vandenyse nuo seno vertinamas kaip terapija, veiksminga nuo daugelio sveikatos sutrikimų. Tačiau reikėtų plaukiojimui pasirinkti tuos vandens telkinius, kurie yra atokiau nuo miestų industrinės taršos. Tik tada plaukiojimas padės sustiprinti imuninę sistemą.
 
  • Plaukiojimas natūraliuose vandenyse skatina endorfinų išsiskyrimą. Energinga fizinė veikla, tokia, kokia yra plaukimas, padeda mažinti tiek depresiją, tiek nerimą. Fiziologiniame lygmenyje plaukimo treniruotė skatina endorfinų išsiskyrimą, kurie yra vadinami geros nuotaikos hormonais, kurių pavadinimas sudarytas iš žodžių: „endogeninis“ ir morfinas“. Plaukiojimas mažina streso, skatinančio kovoti arba pabėgti, hormonų kiekį, o plūduriavimas vandenyje padeda atpalaiduoti raumenis. Plaukimas net gali paskatinti hipokampo neurogenezę – naujų smegenų ląstelių augimą toje smegenų dalyje, kuri atrofuojasi po lėtinio streso. Bandymai su gyvūnais parodė, kad tokia mankšta gali būti net veiksmingesnė negu prozaikas ir kiti psichinę sistemą veikiantys vaistai. Kai kuriems depresija sergantiems pacientas plaukimas gali net būti skiriamas vietoj tablečių!
 
  • Plaukiojimas natūraliuose vandenyse suaktyvina kraujotaką. Plaukimas išjudina kūną, valo odą ir teigimai veikia kraujotaką vidaus organuose. Šiuos procesus galima dar labiau sustiprinti, lankantis pirtyje ar saunoje ir po to šokant į šaltą vandenį. Žmonės nuostabiai jaučiasi paplaukioję šaltame vandenyje, nes šaltas vanduo aktyvuoja šalčio sensorius visame mūsų kūne (ląstelės, esančios 0,18 mm po oda), kurie pagreitina širdies ritmą ir sukelia malonų jausmą, kad mes esame gyvi! Šalčio sensoriai sukelia staigų adrenalino šuolį, kuris nukreipia mūsų dėmesio nuo skausmų ir negalavimų, ir mes pradedame jaustis gerai. Tai veiksmingas ir natūralus vaistas nuo skausmo! Kai panardiname kūną į šaltą vandenį, kraujotaka į svarbiausius kūno organus suaktyvėja ir po to grįžta į odą, kad mes sušiltume.
 
  • Plaukiojimas natūraliuose vandenyse yra naudingas sveikatai aktyvus laisvalaikio leidimo būdas. Vasarą rekomenduojama daugiau laiko praleisti gryname ore. Jeigu yra galimybė, rekomenduojama šiltuoju metų laiku maudytis ežere, upėje ar jūroje kiekvieną rytą ir po to leisti vandeniui nuo odos nudžiūti natūraliai (nenaudoti rankšluosčio).
 
  • Ežerai, upės, jūros – puiki vieta išreikšti savo žaismingumą (to reikia ne tik vaikams, bet ir suaugusiems). Suaugęs asmuo, nebemokantis žaisti, sunkiau susidoroja su stresu, dažniau patiria depresiją. Žaismingumas suteikia kasdien reikalingos energijos, skatina jaustis kažkokios žmonių grupės dalimi – svarbiu ir reikalingu. Žaismingumas taip pat padeda mums prisitaikyti prie pokyčių, kurie ne visada būna malonūs suaugusių asmenų gyvenime.