Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl dieta neduoda laukiamo rezultato. Ir dar daugiau priežasčių, kodėl dietos ilgainiui apskritai neveikia. Daugelis žmonių, kurie turi antsvorio, dažniausiai yra išbandę daugybę dietų, iš kurių nė viena nebuvo sėkminga. Nuolat galvoti apie tai, kaip numesti svorio, daugumai yra labai sunku, nes, laikydamiesi dietų, jie nuolat jaučia alkį. Atėjus silpnumo akimirkai jie lengvai palūžta ir svoris, kartais net didesnis nei ką tik pradėjus laikytis dietos, netrukus grįžta. Kodėl taip yra ir ką galima padaryti, kad sveikiau maitintumėtės ir numestumėte svorio!

 

dietos

1) Sulieknėti neleidžia mūsų genai. Žmonijos istorijoje buvo daug sausros ir bado laikotarpių. Dėl šios priežasties žmogaus organizmas pritaikė mūsų genus taip, kad galėtų išgyventi ekstremaliomis sąlygomis. Dėl to mūsų genuose yra saugomos įvairios išgyvenimo programos. Šios programos užtikrina, kad mes nebadausime, kai turėsime maisto išteklių. Tiesą sakant, tai puiku, bet šiais laikais gyvename pasiturinčioje visuomenėje. Ir iki šiol neturime programos, kuri apsaugotų mus nuo per didelio maisto kiekio. Mūsų kūnas vis dar sukurtas taip, kad sukauptų kuo daugiau energijos, nes visada mano, kad greitai pritrūks maisto. Štai kodėl mums taip sunku atsispirti daug riebalų ir cukraus turintiems maisto produktams. Mūsų smegenys tiesiog mano, kad mums to reikia. Kurį laiką atsispirti pagundai galime pasitelkę valios jėgą, bet galiausiai ji išsenka. Tai nutinka ypač greitai, jei žmogus, besilaikantis dietos, neturi palaikymo. Staiga nebegalime atsispirti torto gabalėliui ir traškučių maišelis atsiduria pirkinių krepšelyje.

 

2) Sunku atsikratyti įpročių. Tikėtina, kad jums buvo leista pakilti nuo stalo tik tada, kai suvalgėte viską, kas buvo lėkštėje. Žinoma, mūsų tėvai norėjo gero, bet dėl to ilgainiui mūsų santykis su maistu pašlijo. Pasekmė? Visiškai sutrikęs mūsų natūralus sotumo jausmas. Po daugelio metų neteisingos mitybos tai labai sunku pakeisti. Trumpai tariant, mes valgome daug, nes tiesiog išmokome taip maitintis.

 

3) Nevalgoma sąmoningai. Mūsų sparčiai besikeičianti visuomenė vilioja mus gausiu „blogo” ir „gero” maisto pasirinkimu. Be to, yra daugybė blaškančių dalykų, kurie nukreipia mūsų dėmesį nuo tikrojo valgymo proceso prie televizoriaus, kompiuterių ir išmaniųjų telefonų. Valgymas tapo nesąmoningu veiksmu, dažnai daromu greitai ir pasyviai. Mes retai skiriame laiko pavakarieniauti su savo partneriu be jokio blaškymosi. Tai gali būti problematiška, nes mūsų smegenims prireikia 20 minučių, kad suprastume, jog esame sotūs. O jei valgysime per greitai sotumo jausmas gali neateiti, kol jau nesuvalgėte per daug.

 

4) Jums nepatinka sveikai maitintis. „Aš turiu numesti svorio, turiu sveikai maitintis, turiu…” Tačiau kai užeina bloga nuotaika, visos dietos eina į šoną. Juk dieta visada reiškia, kad reikia be kažko apsieiti. Kita vertus, jūs norite valgyti skanų maistą, bet taip pat ir pagerinti savo sveikatą ir gyvenimą. Vedami nepasitenkinimu savo kūnu ir noro numesti svorio, jūs prarandate galimybę sužinoti, ko iš tikrųjų reikia jūsų kūnui.

 
5) Jūs nenorite laikytis dietos. Jei laikotės dietos dėl to, kad kiti (draugai, šeima, visuomenė) bandys jus priversti numesti svorio, jums bus ypač sunku tęsti. Tai dažnai sukelia emocinį chaosą. Jūs instinktyviai priešinatės nepritekliams. Iš dalies priežastis yra ta, kad tai nebuvo jūsų pačių sprendimas. Tiesa ta, kad savo svajonių svorį pasieksite tik tada, jei tikrai to norėsite. Dietos priemonės visada turėtų būti suderintos ir aptartos su jumis. Griežti draudimai ir taisyklės dar niekam nepadėjo. Sprendimas: jūs turite perprogramuoti savo smegenis, kad gyventumėte sveikiau ir numestumėte svorio.