5 požymiai, kaip atskirti meilę nuo įsimylėjimo
2016-03-21 15:18Ar mylite savo antrąją pusę, o gal tiesiog esate įsimylėję? Atrodo, panašu, tačiau iš tikrųjų šie du dalykai turi nemažai skirtumų. Įdomu tai, kad žmonės ne visada geba atskirti meilę nuo įsimylėjimo. Ir tai, galima sakyti, yra visų amžių klausimas. Neatskiriant meilės jausmo nuo įsimylėjimo galima sudaužyti širdį tiek sau, tiek kitam.
Laimingi, sveiki santykiai su kitu žmogumi neįmanomi, jei žmonės nesupranta patys savęs ir savo jausmų. Įsimylėję žmonės daro kvailystes ir užmiršta viską, kas anksčiau rūpėjo. Mylėti kažką – tai būti pasiryžusiam įveikti visas kliūtis santykiuose. Įsimylėti galima greitai, o meilei reikia ištikimybės ir lojalumo, kad galėtų pereiti šiltą ir šaltą. Štai keletas skirtumų, kaip atskirti meilę nuo įsimylėjimo.
5 požymiai, kaip atskirti meilę nuo įsimylėjimo:
- Mylėti – tai įsipareigojimas. Būti įsimylėjusiam – tai jausti nenumaldomą potraukį. Galima mylėti senelę. Galima net mylėti maistą. Tačiau tai nėra tai, apie galvojama vos prabudus. Kai kurių dalykų, kuriuos mylite, tikriausiai net galėtumėte atsisakyti, jei taip reikėtų dėl sveikatos ar kitų priežasčių. Meilė būna įvairių formų. Ji yra natūrali ir neapsvaigina taip, kaip įsimylėjimo būsena. Įsimylėjęs žmogus nebegali savęs kontroliuoti. Jis negali tiesiog imti ir nuspręsti, kad laikas nebebūti taip apsvaigusiam.
- Tas, kurį myli, yra jūsų prioritetas. Tas, kurį esate įsimylėję, yra pakankamai svarbus, bet ne toks svarbus, kad jo poreikiai būtų svarbesni negu jūsų pačių. Žmonės trokšta visko, kas geriausia tiems, kuriuos myli. Nori, kad jiems viskas sektųsi gyvenime. Visada yra pasiruošę padėti, jei prireiktų jų pagalbos. Tai gali būti ir maži dalykai (pavyzdžiui, atiduoti paskutinį gabalėlį pyrago) arba dideli dalykai (pavyzdžiui, padovanoti inkstą). Kai žmogus yra įsimylėjęs, jis iškelia kito poreikius aukščiau savo. Įsimylėjus dingsta natūralūs, savanaudiški instinktai. Yra daugybė dalykų, kuriuos žmonės gali ryžtis padaryti dėl meilės. Tačiau, kai žmogų yra apsvaiginęs įsimylėjimo jausmas, loginis mąstymas kažkur dingsta.
- Kai myli, žmonės priima savo antrosios pusės trūkumus. Įsimylėjus pradeda atrodyti, kad kitas žmogus yra be trūkumų. Įsimylėjęs žmogus tampa aklas. Jis nemato jokių savo meilės objekto trūkumų. Kai įsimylėjimo būsena baigiasi, neretai nustembama, pamačius tikruosius mylimųjų veidus. Įsimylėjus antrosios pusės trūkumai (savanaudiškumas ar tingumas) atrodo nekalti ir net žavingi. O mylint kito žmogaus trūkumai matomi akivaizdžiai ir gali labai erzinti. Tačiau tai nesukelia atstūmimo reakcijos. Mylintys žmonės priima vienas kitą tokius, kokie jie yra (su visais trūkumais).
- Įsimylėję žmonės netenka proto. Įsimyli atsitiktinai. Meilė yra nuspėjama ir logiška. Žmonės myli savo šeimas, nes yra su jomis susiję. Daugelis žmonių myli savo šeimas, nebent tarp jų nutiko kažkas labai blogo ir ryšiai nutrūko. Taigi, meilė šeima yra logiškai ir prognozuojama. Taip pat žmonės myli savo draugus, nes jie visada palaiko ir su jais linksma. Žmonės myli savo augintinius, nes jie yra ištikimi. Meilė yra susijusi priežasties ir pasekmės ryšiais. Įsimylėjus mylima paprasčiausiai už tai, kad tas žmogus yra nuostabiausias visame pasaulyje, o ne dėlto, kad jis ką nors padarė. Įsimylėti galima visiškai atsitiktinai, pavyzdžiui, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje pasirodžius tam tikram asmeniui arba pamačius, kaip nuostabiai atrodo jo ar jos plaukai saulės šviesoje.
- Galima palikti žmogų, kurį myli. Tačiau įsimylėjus kitas žmogus atrodo nepakeičiamas ir laikomasi jo tvirtai įsikabinus. Kad ir kokia stipri meilė būtų, galite paleisti kitą, jei kažkur kitur jam būtų geriau. Įsimylėjus vien mintis apie tai, kad reiktų palikti mylimąjį, žudo. Net neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be jo.
Taigi, kuo skiriasi meilė nuo įsimylėjimo? Kiekvienas gali pats rasti tinkamiausią atsakymą. Net tuos pačius jausmus kiekvienas žmogus išgyvena truputėlį kitaip. Tačiau stebėdami ženklus galite labiau suprasti, kokie jausmai jus aplanko.
Norint sukurti sveikus ir laimingus santykius, reikia pasitikėti savo instinktais. Jeigu santykiai iš esmės tenkina, nereikėtų vaikystės pasakos ar svajonės ir manyti, kad kažkur yra tas, kurį galbūt mylėtumėte karščiau ir stipriau. Jeigu santykiuose jau ilgą laiką nebėra kibirkštėlės, galbūt laikas pagalvoti apie tai, ko iš tikrųjų trokštate ir ieškote.