Vasarą visi nori išvykti į tolimus kraštus. Tačiau, kad atostogos suteiktų malonių įspūdžių, būtina pasirinkti tinkamą kelionių kryptį. Štai penkios pavojingiausios Žemėje vietos, kuriose pavojai tyko už kiekvieno kampo. Čia geriau nevykti ir nerizikuoti savo gyvybe! Pasaulyje yra daugybė egzotiškų kampelių, kuriuose katastrofų įvyksta dažniau nei kitur. Šis penketukas – tai tik dalis jų.

 

"piratų laivas"

  • Somalis – Somalio piratai. Pasaulyje yra labai daug vietų, kuriame itin aukštas nusikalstamumo lygis. Pavyzdžiui, Siudad Chuareso miestas Meksikoje, turintis virš milijono gyventojų, jau kelerius metus garsėja kaip vieta, kurioje įvyksta daugiausiai kriminalų.1993 metais pasaulį šokiravo masinės moterų žudynės. Iš viso aukomis tapo 370 mergaičių. Taip pat turistams, ypač vienišoms, jaunoms merginoms, nerekomenduojama lankyti aukštu nusikalstamumu garsėjančiame Rio de Žaneire (Brazilija) bei madų sostine vadinamame Paryžiuje (Prancūzijoje). Pasaulyje yra tokių vietų, kur ne tik vienas miestas, bet ir visa šalis yra įtraukta į pavojingiausių sąrašus. Pirmoje šio sąrašo vietoje – Rytų Afrikoje įsikūręs Somalis – šiuolaikinių piratų lopšys, kraujuojanti planetos žaizda. Įsigalėjusi anarchija skatina nusikaltimus bado kamuojamoje valstybėje. Čia pavojinga ne tik išsilaipinti, bet ir praplaukti ar net praskristi. Šiaurinėje šalies dalyje jau daugybę metų vyksta pilietinis karas, o sostinėje Mogadiše kuriasi nusikaltėlių klanai ir gaujos. Dienos šviesoje čia žudomi žmonės, organizuojami apiplėšimai, prievartaujamos moterys, niekinami lavonai. Be to, Somalyje yra įsikūręs radikalus islamo judėjimas, susijęs su teroristine grupuote „Al-Qaida“.
 
  • Ilha de Queimada Grande – gyvačių sala prie Brazilijos krantų. Atlanto vandenyne iškilusi sala, nutolusi 35 kilometrus nuo San Paulo valstijos (Brazilija), iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip rojus Žemėje. Tačiau į ją nevyksta turistų ekskursijos ir vietiniai. Tie, kurie ryžtasi tą padaryti, turi pasirašyti šūsnį dokumentų, kuriuose patvirtinama, kad ištikus priešlaikinei mirčiai, niekas nebus kaltas. Ši sala – pavojingiausių pasaulyje gyvačių (auksinių kaisakų) buveinė. Jų įkandimas akimirksniu suparalyžiuoja kūną ir naikina organizmo ląsteles. Pasakojama, kad kadaise saloje buvo švyturys, kurį prižiūrėjo žmonės. Tačiau, kai vieną dieną atšliaužė gyvatė ir įkando visiems, buvusiems saloje, švyturys buvo pakeistas į automatinį. 1985 metais Brazilijos valdžia šią salą paskelbė unikalios gamtos rezervatu. Tai žmogaus beveik nepaliestas gamtos kampelis ir vieta, kur natūraliai veisiasi daugiausiai gyvačių. Viename kvadratiniame metre čia gyvena nuo 1 iki 5 nuodingų gyvačių, o medžiuose susirangiusios snaudžia paprastosios angys. Tai, ko gero, vienintelė vieta Žemėje, kurioje gyvūnai išvijo žmones, o ne atvirkščiai. Tik patys drąsiausieji ryžtasi žvejoti ir nardyti vandenyje prie gyvačių salos.
 
  • Mirties kelias Bolivijoje – šiaurinis Jungaso kelias veda per maždaug 600 metrų gylio bedugnę. Kelio ilgis – apie 70 km, vidutinis plotis – 3,2 m, aukščiausia vieta – 3,6 km. Šiuo keliu dažniausiai važiuoja autobusai ir sunkvežimiai, nors jis yra toks siauras, kad kai kuriose vietose dvejoms transporto priemonėms beveik neįmanoma prasilenkti. Vienas automobilis turi važiuoti, kol kitas sustojęs laukia, vienu ratu pakibęs ant bedugnės krašto. Kelias per tropinį Amazonės regioną jungia Koroiko ir La Paso miestus, ir tai vienintelis kelias, kuriuo galima nuvykti iš vieno miesto į kitą. Nuo lapkričio iki kovo šiose vietose prasideda stiprios liūtys, tad kelias tampa dar ir slidus. Kartais nusileidžia tirštas rūkas ir matomumas tampa labai prastas, dėl liūčių susidaro uolienų, molio, žemių nuošliaužų. Regis, pasiekti galutinį tikslą gali padėti tik malda… Kasmet čia žūsta 200 – 300 žmonių. Nepaisant to, šis kelias kaip magnetas traukia turistus. Tik jie čia vyksta ne autobusais, o dviračiais. Galbūt tai šiek tiek saugiau…
 
  • Vašingtono kalnas JAV šiaurės rytuose nėra labai aukštas – 1917 metrų. Tačiau regione jis pats aukščiausias, nors ir ne tai jį išgarsino visame pasaulyje. Vašingtono kalnui priklauso pasaulio rekordas, nes čia užfiksuotas didžiausias vėjo greitis visame Žemės paviršiuje (vėjo greitis tornaduose negali būti išmatuojamas nuo Žemės paviršiaus, todėl jį matuoja satelitai. Vėjo greičio rekordas, išmatuotas ant žemės, priklauso Vašingtono kalnui). Ypač smarkus vėjas užfiksuotas 1934 metais – iki 374 km per valandą, o orų stotis ir observatorija ant šio kalno gali atlaikyti ne didesnį nei 500 km per valandą greitį. Nuo kovo iki balandžio stiprūs vėjai pučia 16 valandų per parą. Įdomu tai, kad šioje vietoje vėjai pučia skirtingomis kryptimis, todėl labai sunku išlaikyti pusiausvyrą. Žiemą čia būna labai šalta. 2004 metų sausį temperatūra buvo nukritusi iki -42 laipsnių Celsijaus, o vėjo greitis buvo 39 metrai per sekundę. Dėlto atrodė, kad temperatūra iš tikrųjų yra dar žemesnė – maždaug -72 laipsnių Celsijaus. Tikriausiai todėl virš observatorijos įėjimo atsirado užrašas: „Vieta, kurioje yra blogiausias oras pasaulyje“.
 
  • Danakilių dykuma šiaurės rytų Etiopijoje, pietų Eritrėjoje ir Džibutyje kartais vadinama pragaru Žemėje. Čia temperatūra pakyla iki 50 laipsnių Celsijaus ir iš Žemės gelmių į paviršių išsiskiria pavojingos dujos ir nesiliauja vulkaniniai procesai. Tačiau aštrių įspūdžių keliautojus ši vieta traukia neįprastu kraštovaizdžiu, kuris primena kitą planetą. Iš dalies tai tiesa – čia yra mažesnis deguonies kiekis nei kitur Žemėje, alinantis karštis, išsiskiria nuodingos dujos bei telkšo sieros ežeras.