Norite to ar nenorite, turite susitaikyti su tuo, kad kiekvieną dešimtmetį kūną paženklina nauji senėjimo požymiai. Tuos ženklus – išdavikus galima bandyti panaikinti, naudojant kosmetines priemones pagal amžiaus kategoriją (vienokias reikės naudoti, sulaukus 20, kitokias – 30, 40, 50 ir daugiau). Grožio specialistai lyg mantrą kartoja: „Naudokite kremą nuo senėjimo požymių! Eikite miegoti su arbatos maišeliais ant akių! Venkite streso!“. Tačiau iš tikrųjų visos šios prevencinės priemonės nepadeda išsaugoti sveikos odos ir plaukų.

 

senėjimas

5 dažniausi mitai apie senėjimo požymius:

 
  • Raukšles mažinantys kremai panaikins raukšles ir veidas vėl atrodys toks, koks buvo dvidešimties. Deja, bet net dermatologų nuomone, kremai ir losjonai, mažinantys raukšles, stebuklų nepadarys. Geriausia, ką jie gali padaryti – tai šiek tiek pagražinti odą. Tad, ką geriausia galite padaryti, kad oda būtų graži. Pasirodo, nieko ypatingo: naudoti drėkinamąjį kremą ir priemones, saugančias nuo žalingų saulės spindulių.
 
  • Tamsūs ratilai po akimis atsiras po 30 metų, bet juos panaikinti galima naudojant specialius tepalus. Patamsėti paakiai gali dėl daug įvairių priežasčių, iš kurių senėjimas yra tik viena iš jų. Tai lemia genetika ir tai, koks pavargęs jūs jaučiatės. Dėl senėjimo ratilai išryškėja, nes, metams bėgant, oda tampa plonesnė ir per ją persimato kraujagyslės bei atsiranda papilkėjimas arba violetinis paakių atspalvis.
 
  • Norint išvengti plaukų žilimo, sulaukus 40 metų, reikia vengti streso. Pasirodo, labiausiai tai, kada žmogus pražils lemia genetika, o ne aplinkos veiksniai. Kai kurie tyrimai su pelėmis parodė, kad stresas gali skatinti plaukų žilimą. Tačiau yra labai mažai duomenų apie tai, kad tai galiotų ir žmonėms.
 
  • Sulaukę 50 pusė žmonių pražyla ir praranda 50 %.Viena didžiausių pasaulyje kosmetikos kompanija „Loreal“ atliko tyrimą (kol kas vienintelį) ir nustatė pasauliniu mastu, kad tai netiesa. Plaukų spalvą prarado po 50 metų ne pusė žmonių, o tik 6 – 23 %.
 
  • Daug raukšlių, sulaukus 60 metų, rodo, kad žmogaus oda nesveika. Po 20 metų vidutiniškai prarandama 1 % kolageno, pagrindinės baltymų statybinės medžiagos, kasmet. Dėl kolageno oda yra minkšta ir elastinga, todėl mažiau formuojasi raukšlės. Tačiau tai, kad atsirado raukšlių, nereiškia, kad oda yra nesveika. Dermatologai atlikę biopsiją neatrado jokių neigiamų raukšlėtos odos pakitimų mikroskopiniame lygmenyje. Raukšlių susidarymą lemia keletas veiksnių, įskaitant amžių, nuovargį ir genetiką.