Ar tikite, kad galima keliauti laiku? Galbūt manote, kad tokios kelionės egzistuoja tik knygose ir kino filmuose? Pasirodo, kad pasaulyje apstu istorijų, skatinančių manyti, kad kelionės laiku yra išties įmanomos. Štai keletas garsiausių ir labiausiai gluminančių atvejų istorijoje.

 

keliones

5 atvejai, kurie įrodė, kad kelionės laiku yra įmanomos:

 
  • Mobilusis telefonas Čarlio Čaplino filme. Atidžiai stebėdamas kai kuriuos Čarlio Čaplino nebyliojo kino užkulisinius kadrus, režisierius George‘as Clarkas pastebėjo moterį, kuri įeina į kadrą, laikydama mažą ploną prietaisą prie ausies. Jeigu filmas būtų nufilmuotas šiais laikais, tuomet niekam nekiltų jokių abejonių, kad šis prietaisas yra mobilusis telefonas. Tačiau veiksmas vyksta 1928 metais, kai nebuvo mobiliojo ryšio!
 
  • XVIII a. pradžioje buvo kompaktinių diskų. XIX amžiuje nutapytame paveiksle vaizduojamas vyras, laikantis kažką labai panašaus į kompaktinių diskų dėžutę. Kas tai? Istoriniai duomenys liudija, kad šiandien žinomų įrašų forma buvo sugalvota tik XVIII a. viduryje, o paveikslas tapytas pačioje jos pradžioje. Kompaktinė plokštelė apskritai pasirodė tik XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Kas buvo žmogus su kompaktine plokštele? Keliautojas laiku? Kaip jis pateko į šių vyrų, vaizduojamų paveiksle, grupę?
 
  • Nukentėjusysis automobilių avarijoje iš praeities. 1950 metų birželio viduryje įvyko tragiška avarija: automobilis partrenkė maždaug 30 metų jaunuolį, vardu Rudolfas Fetzas. Mirusysis vilkėjo drabužiais, kurie buvo madingi XIX amžiuje. Policija pradėjo tyrimą ir paaikškėjo, kad šis 29 metų vyras 1876 metais dingo. Apsilankę jo namuose pareigūnai rado varinį žetoną alui, sąskaitą už arklio ir vežimo priežiūrą, 1876 metais rašytą laišką, 70 JAV dolerių ir vizitinių kortelių. Visi šie daiktai neturėjo jokių senėjimo požymių, o tai leido policijai manyti, kad prieš juos buvo keliautojo laiku, dingusio 1876 metais, žmogaus daiktai.
 
  • „Montauk“ projekto paslaptys. Kaip kartą prisipažino karinės oro pajėgos, jiems slaptoje „Montauk“ laboratorijoje pavyko sukurti praėjimą, leidžiantį keliauti laiku ir erdve. Vadinamasis „Montauk“ projektas buvo vykdomas nuo 1943 iki 1983 metų karinėje bazėje netoli Montauko miesto Niujorke. Sklandė kalbos, kad eksperimentų metu tiriamieji buvo švitinami aukšto dažnio radijo bangų impulsais smegenyse, todėl jie patyrė daug įvairių haliucinacijų. Daugelis tiriamųjų teigė, kad jie buvo ateityje. Po to, kai keli dalyviai išprotėjo, eksperimentas buvo baigtas. Pats projektas tapo nebeatsiejamas nuo dviejų žmonių pavardžių – Prestono B. Nicolso ir Al Bielako, kurie, anot jų pareiškimų, staiga pradėjo prisiminti senus įvykius, kurie buvo nuslopinti laboratorijoje.
 
  • Hipsteris, keliaujantis laiku. 1941 metais padarytoje nuotraukoje užfiksuoja akimirka, kai Kanadoje buvo atidarytas Auksinis tiltas. Ir čia galima pastebėti keliautoją laiku. Iš kitų gyventojų, kuriuos galima matyti nuotraukoje, jis išsiskyrė marškinėliais ir akiniais nuo saulės – tai visai neatitiko tais laikais vilkėtų drabužių stiliaus. Be to, nežinomas asmuo turėjo nešiojamą fotoaparatą, kurio tikrai negalėjo būti XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje. Šis keliautojas laiku žinomas kaip laiku keliaujantis hipsteris. Ar jis grįžo atgal į savo laiką? Deja, tokių duomenų neturime.